Kaip atlikti dujinio katilo techninę priežiūrą?

Norint teisingai eksploatuoti dujinį katilą su minimaliomis išlaidomis remontui, rekomenduojama atlikti techninę priežiūra bent 1 kartą į metus. Jei dujinis katilas naudojamas intensyviau, ne nuosavo namo šildymui o komercinėms patalpos ar vandeniui šildyti gamybos reikmėms, tuomet tai reikia daryti 2 ir daugiau kartų per metus. Kaip nuosekliai atliekama dujinio katilo priežiūra? Kas į tai įeina?

Atsargumo priemonės

Pradėkime nuo to, kad dujinių katilų remontas tai ne tik paties įrenginio diagnostika ar fizinis išradymas ir sugedusių dalių pakeitimas. Techninės priežiūros metu inspektuojami ir dujų vamzdžių sujungimai, sklendės, matuojamas kokio slėgio ir kokybės dujų mišinys atkeliauja iš tinklo. Visų pirma išjungiame dujų tiekimą prie namo įvado arba viduje šalia katilo. Patikrinti reikėtų abi sklendes nes lauke esanti sklendė gali būti surūdijusi, ją reikia patepti specialiu purškalu. Prieš pradedant darbą, išjungiame katilą iš elektros tinklo. Dujų katilo patikrinimas pradedamas nuo sklendės sandarumo patikrinimo nes svarbu žinoti ar uždarius sklendę dujos nepatenka į aplinką. Prieš nuimant ir išardant dujinio katilo gaubtą ir kita susijusias dalis, reikia apžiūrėti ar nėra skysčių pratekėjimo, ar sandariai išsilaikęs išmetimo vamzdis.

Patikrinimo eiga

Nuėmus dangtį nuo dujinio katilo visų pirma apžiūrime ar nėra akivaizdžių pažeidimų, nusidėvėjimo žymių, varvėjimo, surūdijimo, oksidavimosi pėdsakų, ar sveiki elektros laidai ir sujungimai. Pirmas dalykas ką reikia padaryto – įvertinti dujų kondensavimo žarnelių ir nuosėdų suskaupimo indo būklę, ji nusima lengvai, nuėmus patikrinti kokia nuosėdų sudėtis, jei kyla įtarimų, nufotografuoti telefonu su ryškiu apšvietimu. Jei vidiniai komponentai atrodo tvarkoje, galime imtis antro patikrinimo etapo. Atsukame degiklio kameros dangti ir pasišviesdami prožektoriumi apžiūrime vidų. Apačioje ant šilumokaičio, gali būti susikaupę šiukšlių ir smulkių akmenukų nuo apsauginės keramikinės sienelės. Nešvarumus išvalome ir patikriname kaip veikia degiklio žiežirbos funkcija. Jei viskas gerai, judame toliau, ktas etapas, dujinio katilo degimo patikrinimas specialia įranga. Įvertiname degimo parametrus, deguonies kiekį, anglies dvideginio koncentraciją. Dar svarbu patikrinti ar oro paėmimo ir išmetimo srautai nesimaišo tarpusavyje, nes jei įrenginys rodo trūkumus, reikia peržiūrėti dujų išmetimo kamino sandarumą. Profesionalūs meistrai atlikdami patikros darbus visuomet užklijuoja ant katilo lipduką kada buvo atliktas servisas ir priminimą kada rekomenduoja atlikti kitą patikrinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *