Automobilių stiklų keitimas: kada reikia tai padaryti?

Įvykus eismo įvykiui, net jeigu pastarasis nebuvo itin stiprus, dažnai tenka pakeisti ar suremontuoti įvairias automobilio dalis. Tarp jų yra ir langai, ypač – priekinis stiklas. Laiku atliktas, profesionalus automobilių stiklų keitimas užtikrina vairuotojo ir keleivių saugumą.

Jeigu nesate tikri, ar būtina keisti Jūsų automobilio langus, pateikiame 5 įspėjamuosius ženklus, kurie indikuoja, kad automobilio stiklas turi būti pakeistas nauju.

  1. Įtrūkimai/įbrėžimai ant stiklo paviršiaus blogina matomumą

Vairuotojai turi būti atsakingi, kad būnant kelyje gerai matytų aplinką. Deja, blogos būklės automobilių stiklai gali bloginti matomumą.

Specialistų teigimu, net minimalūs įtrūkimai ant priekinio stiklo gali pakenkti vairuotojo regėjimui. Pavyzdžiui, važiuojant greitkeliu, įskilimas priekiniame stikle gali sukurti pavojingą optinę iliuziją: vairuotojo akies kamputyje tai gali atrodyti kaip transporto priemonė. Atsakymas į šią iliuziją, vairuotojas rizikuoja sukelti rimtą avariją. Tai reiškia, kad automobilių stiklų keitimas gali apsaugoti gyvybę.

2. Artėja jūsų automobilio techninė apžiūra

Ant techninės apžiūros lipduko rasite vieną iš penkių ženklų, kad reikia pakeisti automobilio priekinį stiklą. Jei artėja transporto priemonės apžiūra ir jūsų priekinis stiklas yra įtrūkęs ar kitaip pažeistas, turite jį sutvarkyti prieš susitikimą. Juk pažeisti automobilių stiklai gali reikšti nesėkmingą apžiūrą, taigi – daugiau laiko gaišimo ir išlaidų!

3. Ant stiklo atsiranda įdubimai

Žmonės, kurie dažnai keliauja greitkeliu, gali pastebėti nedidelius įdubimus ant priekinio stiklo. Jie atsiranda, kai žvyro gabalėliai ir mažos uolienos atsitrenkia į priekinius stiklus: tai ilgainiui deformuoja langų paviršių. Įdubimai labiausiai pastebimi, kai saulė tiesiogiai patenka į priekinį stiklą. Tai gali būti pavojinga: įdubimas gali iškreipti matomą vaizdą, saulės apšviestas akinti vairuotoją ir padidinti eismo įvykio riziką.

Išvada

Jūsų priekinis stiklas yra svarbi jūsų automobilio saugos sistemos sudedamoji dalis, todėl būtina nedelsiant pašalinti bet kokius pažeidimo požymius. Profesionalų atliktas automobilių stiklų keitimas padės sėkmingai praeiti techninę apžiūrą, užtikrins optimalų matomumą ir sumažins nelaimės riziką kelyje. Tai išties nedidelė, tačiau vertinga investicija į Jūsų ir aplinkinių saugumą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *