Renginių vedėjai

Renginiai įmonėms ir žmonėms „iš gatvės“ skiriasi. Tiek lygiu, tiek idėjomis, tiek vedėjais. Verslo renginiu vedejai yra tiesiog visa galva aukštesni už savo kolegas iš gyventojų sektoriaus. Kodėl? Čia pateiksime keletą pasvarstymų.

Pirmiausiai reiktų atskirti renginių vedėjus pagal darbo pobūdį. Verslo renginys vyksta pagal užsakymą ir iš anksto suderintą scenarijų. Dažniausiai tai originalus scenarijus, pritaikytas būtent tai įmonei ir jos specifikai. Tai reikalauja ir papildomų žinių, ir įgūdžių. Renginys gyventojams dažniausiai turi vieną scenarijų, kuris yra naudojamas nuolatos ir keičiamas minimaliai. Pavyzdžiui pirato žaidimai yra vienodi visą sezoną, tad gali nutikti toks atvejis, kad dvi draugaujančios šeimos nusamdys tą patį vedėją ir pamatys tą patį šou su nedideliais pakeitimais. Dar yra viešieji renginiai, kur vedėjai turi atlikti pranešėjo funkciją, taip pat ir šiek tiek paraginti minią. Bet kas to padaryti tikrai negali.

Renginių vedėjas nėra organizatorius. Jis rūpinasi tik pačio scenarijaus išpildymu, nuo jo priklauso net 60-80% vakarėlio sėkmė. Auditorija gali būti susikausčiusi, nepatenkinta nedideliais techniniais nesklandumais, tačiau vedėjo darbas yra juos visus išjudinti, nuraminti ir padaryti taip, kad visi praleistų laiką. Kartais gali būti keičiamas scenarijus, kad pagyvintų veiksmą ir pagerintų nuotaikas, tačiau profesionaliam vedėjui tai nė kiek netrukdo. Tuo tarpu gyventojų renginių vedėjai stengiasi labai nuo scenarijaus nenutolti, nors taip pat susiduria su tam tikra auditorijos reakcija, kurią reikia suvaldyti.

Renginių vizija dažnai yra suderinama iš anksto. Nusakoma, kokia auditorija, koks kalbos tonas tinka, kokio lygio humoras priimtinas ir kiti dalykai, kuriems paprastas piratas ar Pepė Ilgakojinė paprastai nekreipia jokio dėmesio. Kruopštus pasiruošimas kiekvienam renginiui, diskusijos su organizatoriais, repeticijos, išankstinis renginio vietos apžiūrėjimas – visa tai profesionalių renginių vedėjų kasdienybė.

Ar renginių vedėjai privalo būti aktoriai? Pageidautina, bet nebūtina. Tuo tarpu renginių vaikams vedėjai būtinai turi turėti aktorinių sugebėjimų, dirbti su mimika, balso pamėgdžiojimu, plastika, taip pat gebėti dainuoti ir šokti. Renginių vedėjas verslui gali turėti savo savitą stilių ir vedimo principus, kas padaro jį itin vertingą tam tikrais atvejais, nors ir ne visais. Pavyzdžiui, ar vedėjas moka pasakoti anekdotus, gal žino kokių fokusų. Tiesa, užsakovai apie tokias savybes paprastai yra informuojami iš anksto, kad nebūtų staigmenų.

Vedėjo profesija sunki ir atsakinga, tačiau labai reikalinga. Taip buvo tūkstančiais metų, taip išliks tol, kol gyvuos žmonija.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *