Kuo pavojinga šlapia kelio danga?

Šlapia kelio danga yra viena iš sąlygų, nulemiančių automobilio ar kitos transporto priemonės slydimą bei avarines situacijas kelyje. Vairuojant tokiomis eismo sąlygomis itin svarbu tinkamai įvertinti ne tik kelio dangą, tačiau ir transporto priemonės techninius parametrus.

Padangų svarba

Transporto priemonės padangos ir jų tipas yra itin svarbus, jei tenka daug laiko praleisti kelyje ir vairuoti besikeičiančiomis oro sąlygomis. Vis šiltėjantis klimatas daro įtaką ir padangų pasirinkimui, nes vis dažniau vairuotojai renkasi universalias padangas, tačiau deja pasitaiko ir tokių, kurie dar drįsta rizikuoti ir vasaros sezonui skirtas padangas eksploatuoja ir šaltuoju sezonu. Taip rizikuojama ne tik gauti dideles nuobaudas, tačiau ir savo bei aplinkinių saugumu, nes netinkamos ar per daug susidėvėjusios padangos gali tapti skaudžio nelaimės priežastimi.

Padangų ekspertai iš naujos-padangos.lt patvirtina, jog daugelis vairuotojų rinkdamiesi padangas daug dėmesio skiria jų kokybei, užduoda daug tikslingų klausimų bei pasirenka optimalius sprendimus, užtikrinančius vairavimo kokybę bei saugumą. Ekspertų patarimai naudingi tuomet, kai norima išbandyti naujo tipo padangas arba jas pasirinkti pagal tam tikras klimato ir kelio dangos sąlygas. Šlapia kelio danga yra itin dažnai pasitaikanti Lietuvoje ir nors kelių būklė yra pakankamai gera, tačiau net ir lygus asfaltas glai kelti iššūkių nepatyrusiems vairuotojams, o ypač, jei transporto priemonė yra su nekokybiškomis padangomis.

Kylančios grėsmės

Apie pavojingus kelio ruožus ir galimą slidžią kelio dangą eismo dalyviai informuojami ir specialiais kelio ženklais. Taip pat apie sudėtingas vairavimo sąlygas informuoja įvairūs informaciniai kanalai ir nors ypatingų atsargumo priemonių esame įpratę imtis tik pasnigus ar apledėjusiame kelyje, tačiau šlapia danga taip pat yra ne ką mažiau pavojinga.

Drėgna kelio danga ar lyjant lietui susidarę balos ypač pavojingos tuomet, kai kelio danga dėl vienų ar kitų priežasčių yra nelygi. Pavyzdžiui, joje yra atsiradę įdubimai dėl sunkiasvorio transporto. Tuomet tokios įdubos lyjant prisipildo vandens, kuris kelia iššūkių, o ypač važiuojant dideliu greičiu. Padangų protektorius nespėja šalinti vandens ir taip automobilis gali tapti sunkiai valdomu. Reikia pastebėti ir tai, kad net ir lygi kelio danga, kuomet ji yra šlapia, gali tapti grėsme, nes tokiu atveju sukibimas labai priklauso nuo padangų kietumo. Ne veltui lenktynėse dalyvaujantys sportininkai daug dėmesio skiria oro sąlygoms ir, jei reikia, renkasi padangas, skirtas šlapiai kelio dangai. Taip sumažinama rizika slydimui, transporto priemonė yra stabilesnė, lengviau valdoma.

Rinkdmaiesi padangas pasitarkite su ekspertais, kurie ne tik patars, bet ir pritaikys padangas konkrečiai transporto priemonei, suteiks informacijos, kaip jas eksploatuoti, kad padangos tarnautų ilgiau ir suteiktų maksimalų vairavimo komfortą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *