Mikrobangių remontas: 5 pagrindiniai gedimai

mikrobangiu remontasMikrobanginės krosnelės irgi genda. Ir jas galima taisyti. Ne visais atvejais, bet kartais galima. Ir nereikia turėti pažįstamo meistrelio auksarankio – tiks ir meistras profesionalas, užsiimantis tuo ne vienerius metus. Mikrobangių remontas kainuoja ne itin daug. Jei daugiau, nei 70 eurų, vargintis neverta – pridėjus dar tiek pat galima nusipirkti visai neblogą mikrobangų krosnelę su dar 24 mėnesių garantija.

Bet šiandien norėtume surašyti 5 pagrindinius gedimus, dėl kurių mikrobangės gali sukelti nemažai streso, nesvarbu, joms galioja garantinis laikotarpis, ar ne.

  1. Durelių užraktas. Jei sugenda durelių užraktas, galima sakyti, sugenda visa mikrobanginė. Neuždarytomis durelėmis ji tiesiog negali veikti, nes tai pavojinga gyvybei. Užraktą sutaisius viskas grįžta į savas vėžes.
  2. Lėkštės sukimo varikliukas. Kai lėkštė nesisuka, maistas šildomas neefektyviai – tik iš vienos pusės. Dėl to reikia nuolatos atidarinėti ir keisti lėkštės poziciją. Tai labai nepatogu. Priežastis – sugedęs varikliukas arba sukimo mechanizmas. Ten montuojama gana pigi plastmasė, kuri turi tendenciją sudilti, sulūžti. Dėl to gedimo šalinimas gali būti visai nebrangus.
  3. Mygtukai ir ratukai. Valdymas ratuku dažnai yra vadinamas mechaniniu. Jis gali sugesti, persisukti. Kartais sugenda ir mygtukai – dažniausiai jie nepasispaudžia iki galo arba pasispaudę neatšoka. Tai sukelia nepatogumų. Dėl kai kurių mygtukų gedimo mikrobangų krosnelė tampa iš viso nevaldoma.
  4. Mikrobangų rėlė. Kai sugenda mikrobangų rėlė, galima sakyti, kad galima mesti mikrobangų krosnelę lauk. Tačiau taip yra ne visada. Kartais sugenda tik nedidelis valdymo mechanizmas, kurį galima pataisyti.
  5. Tai vienas iš esminių gedimų, kuriuos beveik visada galima pataisyti. Mikrobangų krosnelės dažnai susiduria su garais, todėl nenuostabu, kad susidaręs kondensatas turi kažkur išeiti, pasišalinti. Tai įmanoma ne visada, todėl dali kondensato kaupiasi čia pat rėme. Laidų jungtys oksiduojasi ir tokiu būdu kai kurie elementai gali nebeveikti. Meistrui reikia tik prilituoti vieną laidelį, kad mikrobangė veiktų kaip nauja. Tai itin nesudėtinga užduotis.

Mikrobangių remontas gali būti daromas ir namie, tačiau meistro iškvietimas kainuoja gana brangiai, dėl to siūlytume ieškoti artimiausios arba geriausios buitinės technikos taisyklos.

3 thoughts on “Mikrobangių remontas: 5 pagrindiniai gedimai”

  1. Mikrobangų krosnelių nereikia remontuoti, jų iš viso nereikėtų turėti savo namuose.. Geriau investuoti į gerą orkaitę, greitpuodį, bet tik jau nesinuodyti su mikrobanginė.

    1. mikrobangės gamina nedaugiau nuodų negu bet koks maisto šildymas! neskelbkite melo. Medžiagų mokslo darktaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *