Kaip pasirinkti geriausią darbuotoją?

Bene kiekvienas darbdavys džiaugiasi, kai ieškant darbuotojų darbo pasiūlymas sulaukia didelio susidomėjimo. Dažnai galvojama, kad kuo daugiau bus kandidatų į darbo vietą, tuo didesnė tikimybė rasti patį geriausią specialistą. Iš dalies tai tiesa. Tačiau personalo atranka ir galutinis sprendimas, kurį kandidatą pasirinkti, priklauso ir nuo darbdavio. Tad čia pravers patarimai, kaip iš daugybės kandidatų pasirinkti tinkamiausią.

Nustatyti prioritetai

Norėdami pasirinkti geriausią darbuotoją pirmiausia turite tiksliai žinoti ko ieškote. Bet kurios srities personalo atranka bus rezultatyvi tik tada, kai turėsite aiškius vertinimo kriterijus ir jais vadovausitės. Tam geriausia sudaryti reikalavimų piramidę ir apgalvoti kurie vertinimo kriterijai bus svarbiausi, kurie mažiau svarbūs, o kuriuos priskirsite tik papildomiems privalumams.

Atrankos kokybė ir tam skirtas laikas

Pagalvokite, ar didelė bus tikimybė rasti patį geriausią specialistą, jei peržiūrėsite ne visus CV ar susitikimams su kandidatais galėsite skirti tik ribotą laiką? Žinoma, išsami CV peržiūra, kelių etapų personalo atranka ir atrankai vadovaujančio asmens detali kandidatų analizė tikimybę rasti patį geriausią specialistą žymiai padidina. Tad stenkitės skirti pakankamai dėmesio darbuotojų paieškai ir atrankai, o jei stokojate laiko ar žinių, kreipkitės į personalo atranka užsiimančias įmones.

Gerai apsvarstytas sprendimas

Ne veltui liaudies išmintis byloja: devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk. Priimdami sprendimą, kuriam kandidatui pasiūlyti užimti darbo vietą, gerai pagalvokite. Pirmiausia išanalizuokite visus rezultatus, kuriuos davė personalo atranka, jos metu kandidatų atlikti testai ir pan. Taip pat atsižvelkite ir į kitus jums svarbius kriterijus, tokius kaip rekomendacijos, kandidatų profesiniai pasiekimai. Susumuokite kiekvieno kandidato privalumus bei trūkumus ir tuomet palyginkite skirtingų kandidatų duomenis.

Ar pasirinkote teisingai, įsitikinsite po kurio laiko. Beje, jei rinkotės iš kelių geriausių kandidatų, neskubėti ištrinti kontaktų tų, kurių nepasirinkote. Kartais anksčiau dėl darbo aplikavę kandidatai tampa geru sprendimu atsiradus skubiam naujo personalo poreikiui. Tai viena iš priežasčių, dėl ko net ir neigiamą savo sprendimą rekomenduojama mandagiai pranešti kandidatui ir pasiteirauti ar domintų laisva darbo pozicija ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *