Tegul ranga patenka į patikimas rankas

Visų statybos darbų pagrindas yra generalinė ranga. Tai – didelė ir ypač svarbi Jūsų projekto dalis. Labai svarbu tinkamai pasirinkti ir nesuklysti renkantis, kas atliks rangos darbus. Dabar, kai statybos “ant bangos” gali būti lengva paslysti ir pasamdyti tokią įmonę, su kuria bus vien problemos ateityje. Tam, kad būtų pasirinktas tinkamas rangovas, atlikite šiuos namų darbus:

  • Domėkitės būsimais statybų darbais ir pasistenkite, kad statybos ranga būtų patikimose rankose. Atlikite statybų rangos darbus atliekančių specialistų tyrimą internete. Galite iš anksto sužinoti, kokios galimos numatytų darbų bei paslaugų kainos. Internete galėsite pasiskaitykite komentarus bei atsiliepimus apie atliktus darbus ar net pažiūrėti atliktų darbų nuotraukas. Nebus sunku ir išsiaiškinti, ar potencialūs darbininkai turi visus atestatus ir leidimus bei, žinoma, patirties atliekant Jums reikiamus darbus.
  • Rekomenduojama ne tik pasikalbėti su darbininkais telefonu, bet visada bus naudinga susitikti ir aptarti visus darbus gyvai. Susitikimo metu galėsite įvertinti rangos darbus atliekančių specialistų kompetencija. O ir patiems darbininkams bus daug lengviau gyvai pamačius statybų objektą, įvertinti būsimą darbų kainą, laiką bei kitus nuansus. Taigi susitikimo metu galėsite suderinti darbų  apimtis. Patariame iš anksto pasiruošti rūpimus klausimus ir aptarti juos gyvai.
  • Jeigu jūsų numatytiems statybų darbams bus reikalingi leidimai – pasistenkite juos gauti iš anksto. Žinoma, jei Jums bus reikalingas tik paprastas namo ar buto remontas, leidimais rūpinti neteks. Leidimai reikalingi statybų darbams, atsižvelgiant į objekto kategoriją, vietą kurioje jis bus statomas ir kada statinys pradėtas statyti.
  • Vienas svarbiausių etapų – apmokėjimas už paslaugas. Jeigu projektas dar nėra pabaigtas, tai joks profesionalus rangovas neprašys sumokėti visos sumos. Visai kita kalba – jeigu prašomas avansinis mokėjimas. Mažiausia kaina dažniausiai lems žemiausią kokybę. Neapsigaukite, kai prašoma sumokėti sutartą sumą prieš rezultatą. Tokiu atveju darbų pabaigoje kaina gali būti išaugusi ir Jūsų gali paprašyti papildomai primokėti arba meistras gali netgi dingti nepabaigęs pradėtų statybos ar remonto darbų. Juk tikrai visiems teko girdėti tokių liūdnų patirčių iš draugų ar pažįstamų.
  • Patikrinkite statybų paslaugų tiekėjo atestatus ir draudimus reikalingiems darbams atlikti. Atestatas ne tik nurodo specialistų kvalifikaciją, bet kartais net palengvina gauti kai kuriuos leidimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *