Kokias garantijas suteikia saulės parkų vystytojai?

Nutolusi saulės elektrinė – tai rimtas pirkinys, kuris dažniausiai įsigyjamas tik gerai apsvarsčius ir įvertinus visas aplinkybes. Ne mažiausiai svarbią reikšmę turi ir kokias garantijas suteikia vystytojai, kuriems priklauso saulės parkai. Pirkėjo ir pardavėjo atsakomybės numatomos pirkimo – pardavimo sutartyje ir priklauso nuo įmonės politikos. Tačiau galima išskirti, kokias garantijas suteikia praktiškai visos įmonės.

Priežiūros garantija

Visi saulės parkai yra prižiūrimi jų vystytojų. Išsami informacija pateikiama sutartyje, tad verta atkreipti dėmesį kokius priežiūros darbus įmonė įsipareigoja atlikti. Dažniausiai saulės parkai vystytojų prižiūrimi ne tik juos šienaujant, valant saulės elektrinių modulius, bet ir poreikiui esant rūpinantis saulės elektrinių remontu, utilizavimu, išmontavimu. Taip pat pasidomėkite koks sutartyje nurodytas priežiūros laikotarpis. Paprastai tai būna visas saulės parko gyvavimo laikotarpis.

Draudimas

Dažniausiai saulės parkai vystytojų iniciatyva yra apdrausti nuo gamtos sąlygų sukeltų padarinių, trečiųjų šalių veiklos, tyčinio sugadinimo. Tai, koks draudimas galioja saulės parkui, taip pat nurodoma pirkimo – pardavimo sutartyje. Tais atvejais, kai saulės parkui padaroma žala ir yra galiojantis draudimas, vystytojams,  kuriems priklauso saulės parkai, draudimo bendrovė išmoka žalos atlyginimą, o saulės parko veikla grįžta į įprastą ritmą klientams nesukeliant jokių rūpesčių.

Garantijos moduliams

Ne mažiau svarbu ir kokias garantijas suteikia saulės parkai saulės elektrinių moduliams bei kitai įrangai. Moduliams, priklausomai nuo jų rūšies turėtų būti suteikiama nuo 20 iki 30 metų garantija. Šiuo laikotarpiu paprastai garantuojama, kad saulės modulių efektyvumas bus ne mažesnis nei  80 – 87%. Tuo tarpu konstrukcinei įrangai garantinis laikotarpis paprastai nustatomas nuo 10 iki 20 metų.

Be šių svarbiausių garantinių aspektų, sutartyje dažnai būna nurodomi ir papildomi punktai. Vystytojai, kuriems priklauso saulės parkai, stengiasi užtikrinti sklandų saulės elektrinių veikimą, todėl nevengia ant savo pečių prisiimti ir jiems priklausančių įsipareigojimų. Be to, vystytojų tikslas yra, kad įsigiję nutolusią saulės elektrinę pirkėjai galėtų be rūpesčių naudotis žaliąja elektros energija ir paliktų tik geriausius atsiliepimus apie vystytojų veiklą. Juk pasiūlyti klientams kokybiškas paslaugas ar prekes yra praktiškai visų rinkos sričių pagrindas siekiant sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *