Kaip keičiasi laidojimas šiomis dienomis?

Nors atsisveikinimas su mirusiuoju yra pakankamai tradicinis ir laikomasi įprastų ritualų, tačiau net ir ši tradicija kinta. Prie to prisideda ir sparčiai populiarėjantis kremavimas. Tuomet ir pačios laidotuvės tampa kažkiek paprastesnės. Nereikia tokios didelės bei gilios duobės. O kartais urna gali būti laidojama išvis ne žemėje – kolumbariume arba paprasčiausiai išbarstant pelenus. Aišku, pastarasis variantas daugeliui gali pasirodyti nepriimtinas, tačiau tokių atvejų pasitaiko. Todėl dabar tą galima daryti visiškai legaliai specialiai tam skirtose vietose. Tačiau tokiu atveju kažkokių atminimo ženklų nelieka. O juk daugelis vis tiek nori bėgant laikui prisiminti mirusiuosius ir aplankyti jų kapus, uždegti žvakutę.

Kokie yra religiniai niuansai?

Šis aspektas pakankamai svarbu, kadangi ir nemaža dalis tradicijų yra siejamos su religija. Todėl tikrai ne atsitiktinai laidojimas neįsivaizduojamas be kunigo. Nors tai jau kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Lygiai kaip ir dėl laidotuvių būdo, kadangi abu variantai iš religinės pusės yra pripažįstami bei laikomi lygiaverčiais. Aišku, reikėtų nepamiršti, jog Lietuvoje gyvena skirtingas religijas išpažįstantys žmonės, todėl ir jų tradicijos gali kažkiek skirtis. Bet dažnu atveju dėl kažko labai nerimauti tikrai neverta. Kadangi nėra kažkokių išskirtinių ir aiškiai apibrėžtų taisyklių. O padėti gėlių, uždegti žvakutę bei pastatyti kryželį, vėliau paminklą, daugeliui jau bus pakankamai įprasta. Todėl dėl to tikrai nekils papildomų klausimų.

Ar pakaks vietos kapinėse?

Kartais galima išgirsti ir tokių diskusijų. Kadangi nė vienos kapinės nėra begalinio dydžio. Tačiau dar svarbiau yra įvertinti individualios kapavietės dydį, kuris dar labiau ribotas. Dėl šios priežasties paskutiniu metu taip išpopuliarėjo urnų laidojimas. Joms nereikia tokių gilių duobių, nereikia laukti 25 metų, kad būtų galima laidoti ant viršaus ir kapavietėje galima sutalpinti netgi ne vieną dešimtį urnų. Aišku, kolumbariumuose vieta yra labiau apribota. Bet dėl to nerimauti tikrai nereikėtų, tuo labiau, kad kapavietė yra suteikiama visiškai nemokamai. Todėl vienintelis niuansas gali būti tas, jog norisi, kad visi artimieji būtų šalia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *