Ką daryti, jei šuniui diagnozuota mažakraujystė?

augintinis

Gera mylimo augintinio sveikata – svarbiausias kiekvieno šeimininko tikslas. Kad šuo būtų laimingas, stiprus ir energingas, turime rūpintis jo mityba, fiziniu aktyvumu ir poilsiu. Šunį būtina reguliariai vesti į veterinarijos kliniką, kurioje jam bus atlikti profilaktiniai sveikatos patikrinimai. Profesionalios veterinaro paslaugos padės išvengti nelaimių arba užbėgti joms už akių. Deja, net ir kruopščiai rūpinantis šuns sveikata, kartais susirgimų neišvengiame. Itin daug klausimų kelia augintinio mažakraujystė, reikalaujanti ilgo ir sistemingo gydymo bei profilaktinės šuns priežiūros.

Kas yra mažakraujystė?
Mažakraujystė – tai deguonį išnešiojančių eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) trūkumas kraujyje. Sveiko šuns organizmo raudonųjų kraujo kūnelių koncentracija turi siekti 39–60 procentų. Augintinis suserga, kai minėtoji koncentracija tampa mažesnė nei 37 procentai. Kaip ir minėjome, svarbiausia eritrocitų užduotis yra išnešioti deguonį. Kitaip sakant, pagrindinis mažakraujystės simptomas yra deguonies trūkumas raumenyse ir organuose. Mažakraujyste sergantis šuo nusilpsta, pradeda skųstis apetitu, atsiranda letargo požymių. Veterinarai primena, kad sergančio šuns liežuvis ir dantenos keičia spalvą ir tampa baltos arba blyškiai rožinės. Be to, gali pagreitėti augintinio kvėpavimas ir padažnėti pulsas.

Dažniausios mažakraujystės priežastys
Mažakraujyste susergama dėl kelių priežasčių, paprastai – kai šuo netenka daug kraujo. Itin dažnai mažakraujystė išsivysto ir dėl hemolizės (t. y. padidėjusio eritrocitų irimo). Primename, kad kraujo galima netekti dėl daugybės traumų ar lėtinio vidinio kraujavimo. Be to, jauni šuniukai gali netekti kraujo, jei užsikrečia askaridėmis arba blusomis. Kitaip sakant, visų pirma reikia gydyti ne mažakraujystę, o ligos sukėlėją. Šiuo atveju jums bus reikalingas kvalifikuotas veterinaras, kuris atliks visus būtinus tyrimus ir nustatys tikrąsias ligos priežastis. Mažakraujystės atsiradimas dėl hemolizės (hemolizinė mažakraujystė) paprastai pasireiškia gelta ir hemoglobinurija (augintinis šlapinasi tamsiai raudonu krauju). Sergantis šuo yra itin silpnas, padažnėja augintinio pulsas, šuo tampa išblyškęs ir vangus.

Gydymas ir profilaktika
Šunų mažakraujystės gydymas reikalauja profesionalios veterinarų priežiūros. Esant sunkiam atvejui, šuniui reikės atlikti kraujo perpylimą. Be to, augintiniui reikės geležies papildų. Kadangi konkrečiu atveju gydymas gali skirtis, priklausomai nuo ligos sukėlėjo, bendraukite tik su ilgametę patirtį turinčiu specialistu, kuris padės parinkti jūsų šuniui tinkamiausią gydymą. Kad išvengtumėte galimų problemų, rūpinkitės šuns imunitetu ir saugokite augintinį nuo traumų. Primename, kad mažakraujystė gali išsivystyti ir dėl pašalinės vaistų reakcijos (po vaistų vartojimo būtina atlikti sveikatos tyrimus), be to, liga gali būti paveldima genetiškai. Hemolizė gali išsivystyti ir sergant infekcinėmis ligomis, todėl būtina stebėti augintinio sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *