Skaičiai – ne vien matematikoje

buhalterija

Nors skaičiai įprastai siejami su matematika, jie vyrauja ne tik matematikoje. Yra daug disciplinų, kur skaičiai atlieka išties nemažą vaidmenį. Pradėsime nuo buhalterijos, apie kurią daugiau sužinoti galite adresu https://audita.lt/.

Buhalterija

Buhalteriai ne tik skaičiuoja, bet matematiniai veiksmai užima didoką dalį darbo. Reikia didelio tikslumo. Jeigu koks nors mokestis yra su kableliu, tai jo negalima apvalinti. Pelnas, išlaidos – paprastučiai žodžiai, nei sudėtingi, nei kokie keisti. Užtat jų esmė nėra labai paprasta. Ir šie nepaprastos esmės žodžiai yra buhalterių kasdienybė.

Kažin ar kuris buhalteris pasakytų „aš nemoku skaičiuoti“. Tai skambėtų keistai, ar ne? Tačiau visai tikėtina, kad dalies specialistų požiūris į matematiką nėra vien teigiamas. Kitaip tariant, nors ir dirbama buhalterijoje, tai nereiškia, kad matematika – maloniausias hobis.

Istorija

Skaičiuoja ne tik buhalteriai, bet ir istorikai. 1410 – Žalgirio mūšis. 1918 – nepriklausomybės paskelbimas. Ir tai tik pora reikšmingų datų. O jų išvis yra gerokai daugiau. Kiek laiko praėjo nuo vieno ar kito įvykio? Koks laiko tarpas skiria dvi datas? Kas vyko pasaulyje tokiais ir tokiais metais?.. Istorija – daug daugiau matematikos, nei tikėjotės.

Kita vertus, nemažai žmonių pasakytų, kad svarbiau suvokti eiliškumą, o ne „kalti“ skaičius.

Renginių organizavimas

Rodos, aptartos visai skirtingos sritys – buhalterija, istorija. O dabar dar renginių organizavimas. Tačiau nereikia nei galvos pernelyg sukti, iškart suprantama, kad organizuojant renginius skaičiai tampa tarsi draugai.

Štai vestuves organizuojanti įmonė… Skambinama į įvairias įstaigas, tariamasi dėl maisto tiekimo ir t. t. Kiek žmonių dalyvaus? Kiek kokių daiktų reikia? Kiek laiko turės groti muzikantai? Atkreipkite dėmesį – visa tai yra skaičiai.

Knygų leidyba

Ar tikėjotės, kad kalbant apie skaičius bus minima knygų leidyba? Logiškai mąstant, nėra ko stebėtis, mat išleisti knygą – tai galybė matematinių veiksmų. Redagavimo, maketavimo, iliustravimo, spausdinimo kainos… Gal iš pirmo žvilgsnio ir atrodo, kad literatūra ir skaičiai toli gražu negiminingos temos, visgi bendrumų tikrai esama. Juk ir leidyklą įkurti norintis asmuo neabejotinai skaičiuoja – kiek reikės lėšų, kada investicijos turėtų atsipirkti ir t. t.

Skaičiuoja ir skaitytojai, užėję į knygyną ir rinkdamiesi naują romaną. Knygų kainos – ir patrauklios, ir didelės.

Taupymas

O dabar – akivaizdi su skaičiavimu susijusi sritis. Taupymas. Galima prirašyti gausybę straipsnių šia tema. O ir išsišakojimų yra. Pavyzdžiui, taupymo sprendimai taikomi įmonėje arba asmeniniame gyvenime.

Jeigu kaip tik aktualu, kaip tinkamiausiai paskirstyti lėšas įmonėje, užsukite į https://audita.lt/. Susisiekę nurodytais kontaktais galėsite suderinti susitikimą ir pakreipti savo verslą geriausia linkme.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *