Ir jūs galite sutaupyti

elektros kainaIr jūs galite sutaupyti – žodžiai, kuriuose yra tiesos. Kai pagrindine diskusijų tema tampa elektros kaina, atsiranda visokių nuomonių. Bet juk ne veltui sakoma – kiek žmonių, tiek nuomonių. Vieni skeptiški, kiti optimistiški, kai kurie stengiasi laikytis tarp abiejų pusių. Bet jei jau teigiame, kad sutaupyti galima, vadinasi, reikia išsiaiškinti, kaip tai padaryti.

Kas yra įprotis?

Jei pradėtume gilintis į žodžių reikšmes, atrastume įdomų dalyką. Žodis „įprotis“ šiaip lyg niekuo neypatingas. Tiesiog daiktavardis, prasidedantis nosine raide. Neilgas, nesudėtingas. Bet pažiūrėkite, iš ko šis žodis sudarytas. Jis tarsi skatina eiti „į protą“.

Tai ne kokie nors svaičiojimai, o bandymas paaiškinti, ką reiškia daiktavardis „įprotis“. Jis tarsi reprezentuoja tam tikrų veiksmų diegimą į protą. O juk įprotis ir yra lyg bandymas ką nors įdiegti. Porą savaičių žmogus kankinasi darydamas ryte mankštą, o vėliau tai tampa… taip, įpročiu! Tai tiesiogiai susiję su elektros kaina.

Elektros sąnaudos

Elektros sąnaudos gali būti priimtinos, gali būti mažos arba didelės. Vertinimas gana subjektyvus. Kas vienam asmeniui atrodo daug, trijų asmenų šeimai galbūt yra optimalu.

Šiais laikais elektros reikia įvairiems prietaisams. Elektrinė orkaitė, virtuvės kombainas, elektrinis virdulys, sumuštinių, blynų, vaflių keptuvė. Mikrobangų krosnelė, šaldytuvas. Skalbiamoji mašina, plaukų džiovintuvas. Televizorius, radijas, kompiuteris. Telefonas ir vėl telefonas, nes jo baterija ne pati įspūdingiausia ir įrenginys kartais primena laidinį, nes neretai būna įjungtas į kištukinį lizdą…

Atšalus orams kartais jungiamas elektrinis radiatorius. Laukiant krepšinio rungtynių imamas nuotolinio valdymo televizoriaus pultas. Kai skrandis ištuštėja, sumuštiniai kepami elektrinėje keptuvėje. Kiekvienas atvejis labai skirtingas, bet visus juos vienija elektros poreikis. Todėl ir elektros kaina žmonėms aktuali, ja domimasi, skaitomos naujienos apie ją.

Kokie jūsų įpročiai?

Elektra, įvairūs prietaisai, įpročiai… O kokius veiksmus atliekate jūs? Ar paliekate įjungtą televizorių, nors jo tuo metu ir nežiūrite? Ar laikote įjungtą šviesą trijuose kambariuose, nors būnate tik viename? Ar radijo aparatas mezga dialogą su televizoriumi? Šie klausimai prasmingi, nes atskleidžia vartotojų įpročius. Ir būtent čia išaiškėja įpročio galia. Atrodo, toks nedidelis veiksmas gali būti toks svarbus. Kad ir minėtasis televizorius – jei jis paliekamas, nors tuo metu nežiūrimas, tai tiesiog didėja elektros energijos sąnaudos. Na, ir pats televizorius eikvojamas be reikalo.

Tradiciniai ir modernūs sprendimai

Norint sutaupyti neretai renkamasi taupiąsias lemputes. Tačiau jos sulaukia dviprasmiškų komentarų. Vieni kalba apie finansinę naudą, o kiti – apie žalą sveikatai. Todėl nebruksime šio varianto, bet paminėti jį reikia, nes tai visgi šios temos dalis.

Ir jūs galite sutaupyti!

Ir jūs galite sutaupyti, net jei elektros kaina ir nėra pati priimtiniausia. Vienas kitas įprotis ir sąskaitos už elektrą tampa patrauklesnės. Galbūt pirmą ar antrą mėnesį skirtumo ir nepajusite arba jis bus minimalus. Tačiau laikui bėgant suprasite, kad pavyko sutaupyti. Be to, nevarginsite turimų prietaisų, tad jie tarnaus ilgiau.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *