Įvairiausi odos bėrimai ir jų gydymo būdai

bėrimas po depiliacijosKiekvienas žmogus bent kartą gyvenime buvo išbertas. Merginas kartais išberia pora spuogelių papiktnaudžiavus šokoladu, o kitus vargina net ir labai intensyvi aknė veido ar nugaros srityje. Daug ką gali lemti genetika, juk paveldime ne tik akių, plaukų spalvą, bet ir odos tipą  – vienų oda yra sausesnė, kitų – riebesnė. Nuo to taip pat priklauso įvairūs bėrimai.

Įprasta, kad sausos odos savininkai dažniau kenčia nuo egzemos, o riebios – paprastųjų spuogų ar inkštirų. Tačiau nustebsite, kiek dar yra mažiau žinomų ir retai kada aptariamų priežasčių, dėl kurių beria moteris ir vyrus. Paprasčiausios jų  – tai , tarkime, bėrimas po depiliacijos moterims, turinčioms jautrią odą, o sudėtingiausios –  tai įvairūs mazgeliai, votys ar cistos.

Paprasti odos bėrimai – tai tie patys spuogeliai po riebaus maisto, bėrimas po depiliacijos, egzema ar raudoniukės virusas ir t.t. Šie bėrimai paprastai yra momentiniai, ir juos gana paprasta išgydyti namų sąlygomis. Paprastuosius ar podepiliacinius spuogus gydo arbatmedžio aliejus, kuris sumažina uždegimą folikule ir efektyvia išdžiovima spuogelį. Vėjaraupiai ar raudoniukės bėrimai tepami salicilo spiritu ar kitais dezinfekuojančiais skysčiais. Egzemai gydyti yra skirta daugybė nereceptinių tepaliukų, mažinančių niežėjimą ir bėrimus.

Sudėtingi odos bėrimai dažniausiai ištinka dėl didesnių sveikatos problemų, kai pirmiausiai tenka naikinti pamatines priežastis. Štai furunkulai, arba votys, atsiranda dėl įvairių priežasčių – tai gali būti bendras nusilpimas, imuniteto stoka, vitaminų trūkumas, ar cukrinis diabetas. Šie spuogai yra komplikuoti, kadangi formuojasi giliai plauko maišelyje, tuo metu giliau odoje jaučiamas kietas skausmingas gumbelis, kuris ilgainiui iškyla, pamėlynuoja. Galiausiai furunkulai išteka su pūliais, palieka gilų geluonį, kuris turi būti pašalinamas. O ir praėjus visam šiam uždegimui paprastai lieka žvaigždės formos randukas.

Pūlingi spuogai arba cistos – tai uždegiminiai spuogai, kurie yra gydomi paprasčiau negu votys, tačiau sunkiau negu paprastieji spuogai.

Dėl pačių rimčiausių odos bėrimų visada rekomenduojama susisiekti su dermatologais ir nesigydyti patiems, antraip galite susigadinti savo veido odą visam gyvenimui. Būkite sveiki ir patikėkite save į specialistų rankas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *