5 kultivatorių panaudojimo būdai

kultivatoriaiSusipažinkite – naujas pagalbininkas kiekviename sode ir darže – kultivatorius Viking. Kultivatoriai yra dar viena motorizuota seno prietaiso versija. Tai kauptukas su motoru, kurio paskirtis – purenti žemę. Bet yra ir kiti panaudojimo būdai, su kuriais šiuolaikiniai kultivatoriai puikiausiai susitvarko:

  1. Žemės purenimas. Nuėmę derlių ištaikykite kaitresnę ir saulėtą dieną ir žemę kultivuokite. Tokiu būdu bus suplėšytos likusios piktžolių šaknys, iškeltos į paviršių. Kodėl kaitresnę dieną? Todėl, kad kepinanti saulė neleis šaknims dar kartą prigyti. Kitas kultivavimas – pavasarį.
  2. Velėnos išplėšimas. Labai sunkus darbas yra sukasti velėną ir iš ilgametės pievos padaryti lysves. Kultivatoriai čia puikiausiai padeda, nes gali sudraskyti velėnas ir tokiu būdu sodininkas sukasa naują žemės plotą. Patarimas tik vienas – prieš užvarant ant velėnos, reiktų ją kastuvu pakapoti nedidelėmis riekelėmis, kad frezos galėtų jas lengviau paimti ir kaip reikiant išpurtyti. Darbas sunkus, reikia kultivatorių nuolatos prilaikyti, nes plėšoma kiek padidintu greičiu.
  3. Vagų darymas. Kultivatorius yra puikus tuo, kad prie jo galima pritvirtinti ratukus ir specialų kauptuką, liaudyje dar vadinamą „vagorių“. Tokiu būdu galėsite padaryti negilias vagas, taip suformuodami lysves. Jei norite sodinti bulves, reikia atidžiai parinkti ratų plotį, kad vagos išeitų ne per plačios.
  4. Pritvirtinę geležinius ratus, galite pritvirtinti ir reversinį plūgą. Jis skirtas apversti žemės sluoksniui. Visas procesas paprastai būna toks: iš pradžių lauką kultivuojate, tada užberiate komposto ploną sluoksnį ir ariate. Praverstų pagalbininkas, kuris su grėbliu įverstų neužarto komposto gabalėlius į vagos dugną. Taip po žeme atsidurtų daugiau komposto. Ariant reikalingas papildomas svoris kultivatoriaus priekyje. Paprastai pridedama 12-18 kilogramų, tačiau to gali ir nepakakti. Papildomas svoris gali būti ir… vaikas, jei tik įjungsite fantaziją ir pritvirtinsite ant svorių nedidelę lentelę – kėdutę. Vaikams patinka važinėtis, o jų kilogramai padės jums giliau išarti žemę.
  5. Bulvių kasimas. Specialus bulvių kasimo plūgas yra naudingas rudenį kasant bulves. Aišku, reiktų pareguliuoti ratų plotį, kad netraiškytumėte jau išartoje vagoje esančias bulves. Plūgas neturi smailių briaunų, todėl bulvės nėra pjaustomos.

Visos šios funkcijos yra prieinamos tik tiems, kas įsigyja papildomas kultivatoriaus dalis – priedus. Kultivatoriai – patikimi pagalbininkai pavasarį ir rudenį. Juos paprasta valdyti ir prižiūrėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *