Vidaus durys: 5 patarimai, kaip išsirinkti

vidaus durysApie lauko duris paprastai turime aiškią nuomonę – reikia kad būtų šarvuotos ir su gera kokybiška spyna. Bet kaip išsirinkti tinkamas vidaus duris? Pateiksime 5 patarimus, kurie padės jums apsispręsti.

 1. Atkreipkite dėmesį į masyvumą. Vidaus durys gali būti labai lengvos, bet gali būti ir masyvios, prabangios. Koks tipas jums yra tinkamiausias, reiktų nuspręsti pagal kelis faktorius:
  1. Kas tomis durimis naudosis. Į vienus kambarius dažnai eina vaikai, kituose gyvena pagyvenę žmonės, trečiuose dažniausiai lankosi moterys. Tai irgi daug ką sprendžia.
  2. Kokiame kambaryje jos stovi. Juk nepastatysite sunkių durų vaikų kambaryje arba vonios kambaryje nepasirinksite permatomų plastikinių durų…
  3. Ar dažnai jas reikia uždarinėti? Durys dar ne viskas. Tai tik stačiakampio formos varčia, tačiau kitas momentas yra stakta. Ji yra nevienodo patvarumo ir dydžio, tad reiktų atsižvelgti ir į tai.
 2. Varstymas. Vidaus durys gali būti varstomos skirtingai. Kartais taupant vietą daromos stumdomos durys ant bėgelių. Kartais reikia vėdinti patalpas per duris, pavyzdžiui, balkone, tad pasirenkamos plastikinės vidaus durys, kurias galima nepilnai atverti horizontaliai, kaip langus. Yra keli skirtingi būdai, nes tradicinis tinka ne visur…
 3. Medžiagos. Paprastai vidaus durys yra gaminamos iš medienos plokštės su tam tikrais ornamentais. Aišku, masyvesnės gaminamos iš gryno medžio. Tačiau būna ir durys, kuriose gana daug stiklo, arba iš viso plastikinėse duryse yra vientisas stiklo paketas. Visada atkreipkite dėmesį, iš ko jos pagamintos ir kur bus statomis.
 4. Dydžiai. Dydžiai paprastai būna standartiniai ir statybininkai, statę jūsų gipso kartono ar mūrines sienas tai puikiausiai žino. Tai puikiai supranta ir montuotojai, montuojantys duris į paliktas ertmes. Jei namą statote savo rankomis, ir norite nestandartinių dydžių, gali tekti kreiptis tiesiai į gamintojus ir užsisakyti tiesiogiai. Tai, žinoma, bus brangiau, tačiau anokia tragedija. Tiek plastikinės vidaus durys, tiek medžio plokštės gali būti pritaikomos pagal jūsų poreikius.
 5. Garso izoliacija. Vidaus durys turi turėti garso izoliaciją. Įsivaizduokite miegamąjį šalia vaikų kambario be jokios garso izoliacijos. Tai tikras košmaras ilgiau mėgstantiems pamiegoti tėvams, be to gali kilti ir nepatogių situacijų, kai vaikai girdi iš tėvų kambario sklindančius intriguojančius garsus… Garso izoliacija būtina medžio plokštės durims, nes plastikinės vidaus durys ją turi automatiškai.

Tikimės, kad šie trumpi patarimai padės jums išsirinkti pačias tinkamiausias vidaus duris ir sukurti dar jaukesnius namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *