Personalo atrankos paslaugos

Personalo atranka yra procesas, naudojamas samdant asmenis iš pretendentų į darbą, turinčių reikiamą kvalifikaciją, žinias, įgūdžius ir kompetenciją laisvoms organizacijos darbo vietoms užimti.

Jo poveikis organizacijai suvokiamas, kai darbuotojai darbdaviui tarnauja metus ar dešimtmečius. Atrankos procese naudojama metodika, skirta rinkti informaciją apie asmenį, siekiant nustatyti, ar tas asmuo turėtų būti įdarbintas. Taikoma metodika neturėtų pažeisti jokių įstatymų dėl personalo atrankos.

Pagrindinis darbas – analizė

Personalo atranka turi aiškų ryšį tarp pačios atrankos procedūros ir darbo, kuriam renkami asmenys. Taigi svarbi atrankos dalis yra darbo analizė. Darbo analizė paprastai atliekama prieš kuriant atrankos procedūras ir dažnai naudojama jose.

Personalo atrankos procesas apima informacijos apie asmenis rinkimą, siekiant nustatyti tinkamumą įsidarbinti tam tikrame darbe. Ši informacija renkama naudojant vieną ar daugiau pasirinkimo metodų, kurie yra suskirstyti į šias kategorijas:

Interviu

Asmenybės testai

Biografiniai duomenys

Pažinimo gebėjimų testai

Fizinio pajėgumo testai

Darbo pavyzdžiai

Savęs vertinimas

Vertinimo centrai

Lygios galimybės įsidarbinti

Turėtų būti asmenų, kurie atrinks kandidatus, ir tie asmenys turėtų būti pasirinkti pagal atrenkamų kandidatų tipą. Iš anksto turėtų būti parengta tinkama darbo specifikacija, su kuria galima palyginti kandidato žinias, įgūdžius, gebėjimus ir kt.

Bet kurios organizacijos sėkmė priklauso nuo personalo, kuris yra pasirinktas kokybiškai atrankai atlikti. Taigi, atrankos procedūra yra labai reikšminga organizacijos valdymo funkcija.

Personalo atrankos priemonių taikymo tinkamumas konkrečiais atvejais priklauso nuo daugelio veiksnių. Ji apima keletą etapų, kurie padeda organizacijai gauti daugiau informacijos apie pareiškėją. Kiekviename etape kai kurie pareiškėjai atmetami, nes jų įgūdžiai ir žinios neatitinka organizacijos poreikių. Todėl labai svarbu parengti tinkamą atrankos procedūrą, kuri atitiktų organizacijos reikalavimus ir padės išsirinkti tinkamiausią kandidatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *