Ligos, kurias išgydys sportas

treniruokliaiKad sportas – sveikata, girdėjo kiekvienas. Tačiau ne visiems žinomos konkrečios ligos, kurias galima sėkmingai gydyti ar bent palengvinti sporto pagalba. Fiziškai aktyvi veikla saugo nuo širdies ligų, nes stiprina širdies raumenis ir mažina kraujospūdį, skatina kraujo cirkuliaciją; sportas gerina sergančiųjų II tipo diabetu sveikatą; nėra ką kalbėti apie nutukimo problemas.

Na ir žinoma, jau seniai patvirtinta, kad sportuojantys žmonės džiaugiasi geresne nuotaika ir smarkiai pagerina nuomonę apie save: ne tik dėl dailėjančios figūros, bet ir pozityvaus jausmo, kuris apima pasiryžus ir atlikus užsibrėžtą tikslą.

Reguliariai sportuojant gali išsispręsti tokie negalavimai ir sveikatos sutrikimai, kaip:

  • Migrena. Pradėjus sportuoti beveik 60% žmonių ši problema dingo.
  • Depresija. Padėjo 55% depresijos pacientų. Intensyviai sportuojant į kūną išskiriamas laimės hormonas – endorfinas, todėl gera treniruotė visada pakelia nuotaiką.
  • Astma susilpnėja arba išnyksta 82 % sergančiųjų. Gali skambėti atvirkščiai, tačiau astmos ligoniai ne tik ne dūsta sportuodami, bet atvirkščiai – padeda savo kvėpavimui.
  • Sportas sumažino riziką susirgti kraujagyslių ir širdies ligomis 82 % žmonių. Sportuojant naikinamas blogasis cholesterolis, didėja širdies pajėgumas, normalizuojasi kraujospūdis.
  • Metabolinis sindromas sporto pagalba išgydomas 80 % atvejų. Ši būsena yra būdinga nutukusiems žmonėms ir kelia pavojų susirgti diabeto bei širdies ligomis.
  • Sportas padėjo 83 % sergančiųjų II tipo cukriniu diabetu.
  • Fizinis aktyvumas būtinas tiems, kuriems gresia giliųjų venų trombozė. Antsvoris ir bloga mityba yra papildomi neigiami šios ligos veiksniai.
  • Mirtingumas: apskritai ištirta, jog 89 % sportuojančių žmonių prailgina savo gyvenimą 5 metais. Teigiama, kad net jeigu rūkote, nuolatinis sportas ne tik kompensuoja tuos metus kuriuos iš gyvenimo trukmės atima rūkymas, bet ir prideda.

 Jei skundžiatės vienu ar net keliais iš šių sutrikimų, sutiksite, jog verta išbandyti sporto efektą sveikatai. Jeigu nežinote, nuo ko pradėti, užsirašykite į sporto salę, kur laisvai prieinami treniruokliai, svarmenys ir mielai konsultuojantys treneriai. Pradėjus lengvais pratimais ir mankštomis, toliau Jums padės treniruokliai, o galiausiai jau ir pats žinosite, kaip sportuoti, kad būtumėte sveikas.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *