Kvėpavimo reikšmė sveikatai

joga

Nuo žmogaus kvėpavimo teisingumo priklauso jo gyvenimo trukmė ir sveikata. Sąmoningas kvėpavimo valdymas didina mūsų  gyvybinių jėgų atsargas ir atsparumą ligoms. Nepilnas, sukaustytas kvėpavimas mažina žmogaus gyvybingumą, trumpina gyvenimo trukmę ir prastina gyvenimo kokybę. Netaisyklinga eisena, stovėsena ir sėdėsena, nuolatinis protinis ir emocinis krūvis, nesubalansuota mityba ir perteklius iš daugybės žmonių atėmė natūralų, pilnutinį kvėpavimą, kurį kiekvienam gimstant padovanojo gamta. Kvėpavimas- tai automatiško kūno judesys, kurį galima sąmoningai kontroliuoti, o tai reiškia- treniruoti ir koreguoti. Kūnui aktyviai judant kvėpavimas sustiprėja ir pagreitėja, ypač- sportuojant ir dirbant fizinį darbą. Netaisyklingas ir netolygus kvėpavimas yra pakankamas veiksnys kūno funkcijų pusiausvyrai sutrikdyti ir sudaryti sąlygas ligoms vystytis. Kaip taisyklė, būtent kvėpavimoo sutrikimai ir pasikeitimai būna pirmaisiais pradedančios patologijos požymiais, tačiau į juos retai atkreippiamas deramas dėmesys.

Kodėl žmogaus sveikatai toks svarbus taisyklingas pilnutinis kvėpavimas?

Kvepavimo sistema saugo organizmą nuo kai kurių mikroorganizmų, trukdydama jiems patekti į vidų ir išmesdama juos atgal į išorę. Čiaudulys ir kosulys yra natūralios apsauginės reakcijos, kurios bando išmesti iš kvėpavimo takų dulkes, virusus ir bakterijas bei kitas smulkias daleles, dirginančias nosies, gerklės ir bronchų sienelių gleivinę, galinčias sukelti alergiją arba uždegimą. Kvėpavimo metu iš organizmo šalinamos perdirbtos dujos, žuvusios ląstelės, bakterijos ir kitos medžiagos.

Depresijos įveikimas

Depresiją savaime iveikia tik nedaugelis žmonių, paprastai ligoniams reikalingas gydymas. Daugelis sergančiųjų depresija gali būti gydomi ir sugeba vėl normaliai dirbti, atlikti namų ruošos darbus. Be gydymo depresija gali trukti ilgus mėnesius ar netgi metus. Depresijos veiksnių yra daug- disbalanso atsiradimą gali paskatinti genai, stresą sukeliantys įvykiai, vaistai.

Meditacijos nauda sveikatai

Stresas yra nuolatinis daugelio žmonių palydovas, kuris neigiamai veikia žmogaus sveikatą, todėl kovoti su stresu būtina, jeigu norite išlikti sveiki ir gyventi ilgai. Meditacija yra vienas geriausių būdų, padedančių įveikti stresą. Medituodami sumažinsite širdžiai tenkantį krūvį, pagreitinsite medžiagų apykaitą, sumažinsite kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį  kraujyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *