Kodėl atsiranda pigmentinės dėmės ir ką jos sako apie mūsų sveikatą?

Dėmės po soliariumoPigmentinės dėmės ant kūno – tai įgimtos arba įgytos rusvo atspalvio dėmės. Jų atsiradimui įtakos gali turėti įvairūs veiksniai – saulės poveikis ir netinkamas saugojimasis nuo jos, hormonų sutrikimai, senyvas amžius ar net nėštumas. Jeigu pigmentinės dėmės atsiranda dėl hormonų ar nėštumo, jos dažniausiai pačios ir išnyksta praėjus šioms problemoms. Tačiau vertėtų atsargiau elgtis su pigmentinėmis dėmėmis, atsiradusiomis po saulės vonios ar soliariumo.

Dėmės po soliariumo išryškėja, kai gauna nemažą kiekį UV spindulių. Jeigu žmogaus oda natūraliai šlakuota, strazdanota ar nubarstyta apgamais – tai dėl melanino veiklos išryškėjusios žymės, kurios šiaip nėra pavojingos, tačiau retesniais atvejais gali išsivystyti į melanomą. Jeigu jūsų oda linkusi į dėmes po soliariumo ar saulės, reikėtų imtis atsargumo priemonių. Verta kas metus apsilankyti pas dermatologą, kuris įvertintų jūsų odos būklę ir jos suvėžėjimo riziką. Tačiau paprasčiausia ir saugiausia išeitis – vengti saulės spindulių ir nesilankyti soliariumuose. Svarbiausias požymis, kad pigmentinė dėmė gali būti pavojinga sveikatai – tai naujų dėmių atsiradimas arba senų dėmių keitimasis. Jeigu specialistai rekomenduoja tam tikras dėmes pašalinti, tai galima lengvai atlikti lazerinėmis šalinimo procedūromis

Dar kitas variantas, kai išryškėja dėmės po soliariumo – tai odos grybelio rūšis  – įvairiaspalvė dedervinė.Tai gana dažnai pasitaikanti grybelinė odos liga, kuria daugiausiai sergama tropinio klimato šalyse. Šią ligą lengvai išprovokuoti gali mėgavimasis saule, soliariumais, ilgas buvimas karštame ore ir prakaitavimas. Įvairiaspalvė dedervinė nėra užkrečiama, o jos gydymas gana paprastas – išrašomi priešgrybeliniai preparatai. Tad jeigu ant jūsų kūno yra būtent su šia liga susijusios dėmės, per daug nerimauti neverta.

Oda daugeliu atvejų gali pasakyti apie žmogaus sveikatos būklę. Jeigu esate linkęs turėti pigmentinių dėmių nuo saulės ir soliariumo poveikio ir taip pat turite nemažai apgamų – vertėtų nuolatos tikrintis, ar odos dariniai nėra piktybiniai. Jeigu jūsų pigmentinių dėmių kilmė – grybelinė – tai gali reikšti, jog turite striprinti imunitetą, kadangi įvairūs grybeliai dažniausiai užpuola tuos, kurių organizmas ir imunitetas yra nusilpę.

 

 

One thought on “Kodėl atsiranda pigmentinės dėmės ir ką jos sako apie mūsų sveikatą?”

  1. O aš ir galvojau kas pas mane per dėmės atsirado, o pasirodo tai pigmentinės dėmės. Į soliariumą nebevaikštau, bet jos neišnyksta. Įdomu kaip jas naikinti reikia, nes bijau, kad rad labiau nepablogėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *