Kas yra Vilna?

Vilna yra tankus, šiltas avies kailis, dar vadinamas vilna. Avių plaukai turi daug unikalių savybių, dėl kurių jie puikiai tinka tekstilės gamybai, vilnonių šlepečių gamybai ką žmonės suprato maždaug 8000 m. pr. Kr., kai avis buvo pradėtos prijaukinti. Vilna naudojama įvairiuose tekstilės gaminiuose ir gali būti austa, velta arba megzta.

Ši medžiaga yra labai atspari ugniai, todėl dažnai naudojama čiužiniams ir kilimėliams. Ji taip pat yra labai patvari, gali ištempti iki 50% kai šlapia ir 30% kai sausa. Be to, vilna pasižymi puikiomis drėgmę sugeriančiomis savybėmis, sutraukia drėgmę į pluošto šerdį, kad dėvėtojas nesijaustų šlapias ar permirkęs.

Vilna yra labai palanki tekstilės gamyboje

Vilna yra palanki tekstilės gamyboje, nes ją lengva apdirbti ir puikiai sugeria dažus. Lankstus pluoštas gerai prižiūrimas prisimena formas. Be to, vėlimas – procesas, kurio metu pluoštai susijungia į sandarų kilimėlį. Veltinis naudojamas kaip izoliacija, meno ir amatų projektams bei dekoratyviniams akcentams.

Gamyba prasideda nuo avių kirpimo, kuris paprastai vyksta kartą per metus.Sumanus kirpėjas gali iš karto nuimti visą vilną ilgais judesiais, išlaikant pluoštus ilgus. Po kirpimo vilna išplaunama, kad pašalintų nešvarumus. Viena iš šių priemaišų – lanolinas, naudojamas daugelyje kosmetikos priemonių.

Po plovimo daugelis gamintojų sujungia vilnas tam tikram mišiniui ir nudažo jas kartu, kad dažai išsiskirtų tolygiai, prieš karšdami per dantytus volelius. Karšdami pluoštai ištraukiami tiesiai ir pašalinami nešvarumai ar augalinės medžiagos. Vilna sutraukiama į gabalėlius, ilgos pluošto juostelės laisvaisu traukiamos ir eina ta pačia kryptimi. Jei po karšimo vilna yra mažesnė nei 3 coliai (beveik 8 centimetrai), ji susukama į pusverpalius, virveles, kurias galima susukti mezgimui. Jei sruogos ilgesnės, prieš verpimą jas reikia iššukuoti ir nupiešti.

Vilnos verpimas

Verpimo metu pluoštai tvirtai sutraukiami ir susuka juos taip, kad jie išlaikytų ilgą siūlų formą. Priklausomai nuo paskirties, verpalai gali būti verpti įvairaus storio ir dydžio. Vilnos pynimui verpalai būna labai smulkūs. Mezgimui ji gali būti gana stambi. Yra daugybė vilnos, labai universalios tekstilės, naudojimo būdų. Pavyzdžiui, trumpesnė, šiurkštesnė vilna pavirs kilimu, o vidutinio ilgio medžiaga bus naudojama kostiumams. Avalynė Tau internetinėje parduotuvėje galite rasti platų pasirinkimą kambarinių šlepečių, taip pat ir vilnonių avalynės gaminių. Čia rasite natūralios vilnos šlepečių moterims, vyrams ir paaugliams, su slydimui atspariu padu irformuotu padu. Įvairūs modeliai, stiliai ir dizainai pagal kiekvieno skonį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *