Kaip išvengti nugaros skausmų dirbant sėdimą darbą?

Nugaros skausmai yra viena dažniausių problemų su kuriomis tenka susidurti biuro darbuotojams. Dažniausia to priežastis – nepatogūs baldai, o ypač kėdė, kurioje tenka išbūti kone visą darbo dieną. Ko gi reikia imtis, kad net ir po ilgos darbo dienos nejausti nuovargio ir nesiskųsti nugaros skausmais? Pirmiausia, reikėtų pasirūpinti kokybiškais ir patogiais baldais, kuriuos galima pritaikyti savo poreikiams.

Biuro kėdės yra vienas paprasčiausių būdų, leidžiančių jaustis patogiau ir galinčiu užkirsti kelia sveikatos problemoms. Tačiau, tam kad kėdė skatintų didesnį darbingumą ir leistų po kelių valandų sėdėjimo nejausti nuovargio, ir skausmo, reikia kad ji atitiktų tam tikrus reikalavimus. Visi esame skirtingi, o tai reiškia, kad ir kėdės turėtų prisitaikyti prie tų skirtumų ir būti vienodai patogios tiek aukštesniems, tiek ir žemesniems žmonėms. Taigi reguliuojamas kėdės aukštis yra pagrindinis patogumo garantas, jis leidžia užtikrinti visas sveikos laikysenos normas, kurios rekomenduoja, kad sėdint, žmogaus kūnas formuotų kuo daugiau 90 laipsnių kampų. Būtent tokiu būdu gerokai ilgiau galima dirbti nejaučiant nuovargio ir nekenkiama sąnariams ir nugarai. Komfortą ir teisingą sėdėseną padeda užtikrinti ir reguliuojamas atlošas, kurį taip pat galima pritaikyti pagal kiekvieno asmens antropometrinius duomenis. Jei biuro kėdėje tenka praleisti didžiąją darbo dienos dalį, tai verta pasirūpinti ir rankų atlošais. Jie padeda nuimti papildomą krūvį nuo nugaros ir suteikia papildomo komforto.

Renkantis biuro kėdę visada verta suteikti prioritetą kokybei. Papildomas funkcionalumas yra svarbus tol, kol yra nukreiptas į sėdinčio žmogaus patogumą ir saugesnių darbo sąlygų užtikrinimą. Visos šios detalės padės užtikrinti didesnį darbingumą ir išvengti nepageidaujamų nugaros skausmų, o tai reiški, kad ir darbas teiks daugiau malonumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *