Kaip vyksta nuosavo nekilnojamo turto įteisinimas?

Nekilnojamasis turtas gali būti individualus namas, butas, įvairūs pastatai, patalpos ar žemės sklypai. Norint įteisinti nekilnojamąjį turtą, reikia pateikti prašymą registrų centrui. Tai galima padaryti keliais būdais: atvykus tiesiogiai į VĮ Registrų centro artimiausią padalinį; siunčiant prašymą paštu į VĮ Registrų centro būstinę Vilniuje; siunčiant prašymą el.paštu. Atvykus tiesiogiai, pateikiant prašymą reikalinga pateikti ir galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu prašymą siunčiate paštu, reikia pridėti šio dokumento kopiją, jeigu el. paštu – prašymas pasirašomas e.parašu.

Tačiau tam, kad įregistruoti nekilnojamąjį turtą, vien tik prašymo nepakanka. Nuosavybės teisių į nekilnojamą turtą registravimo taisykles numato Nekilnojamo turto registro nuostatai. Tam reikalinga pateikti ir kitus su nekilnojamuoju turtu susijusius dokumentus. Visų pirma – tai dokumentai, patvirtinantys registruojamo turto įsigijimo nuosavybėn faktą. Tai gali būti statybos, pirkimo, dovanojimo ar kiti dokumentai.

Tačiau unohub.lt specialistai primena, kad perkant, parduodant, dovanojant, paveldint ar kitaip įgyjant turtą, reikalinga naujai parengti to turto dokumentus. Tai galioja ir naujai pastatytam ar rekonstruotam nekilnojamam turtui, kuris dar nebuvo įregistruotas VĮ Registrų centro duomenų bazėje. Jeigu nekilnojamam turtui anksčiau nebuvo atlikti kadastriniai matavimai arba registravimo metu jie yra pasikeitę, reikalinga juos atlikti naujai.

Įregistruojant nekilnojamąjį turtą, reikalinga kadastrinių matavimų byla. Matavimai atliekami tiek žemės sklypui, tiek pastatams ar būstams. Žemės sklypams atliekami geodeziniai matavimai, o pastatams – statinio inventorizacija. Inventorizacija atliekama statybų metu, taip pat rekonstruojant, dalijant nekilnojamą turtą, perleidžiant ar kitaip pertvarkant. Kadastrinių matavimų byla, pasak šiuos matavimus atliekančių unohub.lt atstovų, parengiama visiems objektams tik galutinai pabaigus statybos ar rekonstrukcijos, kapitalinio remonto darbus.

Kuomet visi reikalingi dokumentai parengti, galima juos teisiškai įregistruoti. Turto registravimo terminai nustatyti ir pateikti VĮ Registrų centro tinklapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *