Vandens šildytuvai arba boileriai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti gana paprasti prietaisai, apie kuriuos tikrai nesinori galvoti. Visgi, boilerio pasirinkimo etapas išties labai svarbus, juk jį perkate ne keliems metams, savaime norisi, kad vandens šildytuvas sunaudotų mažiau elektros energijos, tačiau pilnai patenkintų jūsų šeimos karšto vandens poreikius. Taigi, aptarkime, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, renkantis boilerį.
- Rūšis. Boileriai gali būti elektriniai arba kombinuoti. Elektriniai vandens šildytuvai yra šildomi elektra, o kombinuotuosius galima jungti ir su kitais namo šildymo mazgais, tokiais kaip katilu, saulės kolektoriumi arba šilumos siurbliu. Taigi, jūsų pasirinkimas priklauso nuo to, kokius šilumos šaltinius ketinate naudoti. Būtent šilumos šaltiniai nulemia ar jums bus reikalinga vieta elektriniam tentui, kokio ploto turėtų būti šilumokaičiai ir galiausiai kiek jų reikia, kad galėtų pašildyti vandenį boileryje. Jei namuose yra katilas ir šeimos karšto vandens poreikiai gana dideli, vertėtų rinktis kombinuotą vandens šildytuvą, kitu atveju pakanka ir elektrinio.
- Talpa. Boilerio talpą lemia išnaudojamo karšto vandens kiekis ir žmonių skaičius šeimoje. Keturių asmenų šeimai pilnai užtenka 120 l talpos boilerio. Tačiau rinkoje galima aptikti ir mažesnių vandens šildytuvų, kurių talpa siekia 10-80 l. Patys mažiausiai boileriai paprastai puikiai randa savo vietą sodo nameliuose, parduotuvėse ir panašiose vietose, kuriose nėra didelio karšto vandens poreikio.
- Matmenys. Boileriai gali būti vertikalūs, horizontalūs, pastatomi bei pakabinami. Tad, pasirinkimas priklauso nuo vietos, kurioje ketinate statyti boilerį arba jūsų poreikiu sutaupyti namuose erdvės. Visgi, specialistai rekomenduoja rinktis vertikalius vandens šildytuvus, kadangi juose karštas ir šaltas vanduo geriau pasiskirsto ir greičiau įšyla. Tuo tarpu, horizontalūs boileriai turi didesnį plotą, o karštas vanduo greičiau jame atvėsta. Tad, jei renkatės horizontalų boilerį, rinkitės didesnės talpos, tada būsite tikri, kad išvengsite vandens atvėsimo.
- Inovacijos. Mūsų kasdienybė būtų sunkiai įsivaizduojama be karšto vandens, tačiau boilerių gamintojai nesnaudžia ir nuolatos tobulina šiuos įrenginius. Šiandien rinkoje pasirodė išmanieji boileriai, kurie įsimena šeimos narių karšto vandens vartojimo įpročius. Tarkim, jei naktį nenaudojate vandens, boileris automatiškai sumažins energiją ir vandens temperatūra nukris iki 30 laipsnių, tuo tarpu, ryte ar kitu paros metu, kai suvartojamo vandens kiekis yra aukščiausias, boileris pašildys vandenį iki 60 laipsnių, praėjus pikui, vandens temperatūra vėl sumažėja. Taigi, jei keičiate vandens šildytuvą ir jums svarbu sutaupyti bei prisidėti prie gamtos išteklių saugojimo, vertėtų rinktis „protingąjį“ boilerį.
- Priežiūra. Boilerio negalima pastatyti ir pamiršti. Bent kartą į metus rekomenduojama boilerį profilaktiškai išvalyti, kadangi jo dugne susikaupia kalkių nuosėdos. Neprižiūrint boilerio, krenta jo efektyvumas ir yra sunaudojama daugiau elektros energijos. Tad, nesistebėkite, kad po kelių metų nepriežiūros, jūsų energijos sąnaudos gerokai šoktels. Beje, geriausia, kad boilerį išvalytų profesionalai, tada būsite tikri, kad tai bus padaryta kokybiškai ir nepakenks įrenginiui.
Taigi, boileriai nėra jau tokie paprasti įrenginiai, todėl prieš renkantis vertėtų gerai apgalvoti, kur jį ketinate statyti ir kokie jūsų šeimos karšto vandens poreikiai. Visgi, jei nesate tikras dėl savo pasirinkimo, derėtų pasikonsultuoti su specialistu, kuris padės išsirinkti optimaliausią variantą.
Mes taip pat niekaip negalime issirinkti vandens sildytuvo. Vis galvojame kokia talpa pirkti, kadangi gyvename 4 asmenys, kad prausiantis visiems nepritruktu vandens.