5 bankrutavimo žingsniai asmens bankroto procese

Asmens bankroto įstatymasGyvenate sau pilnavertiškai, laimingai ir ramiai kol neištinka nenumatyti sunkumai. Kai žmogus bankrutuoja paprastai apie tai nepasakoja niekam arba užsimena prispirtas, kai aplinkiniai sužino iš kažkur ir tuomet išdrįsta pasiteirauti apie bankrutuojančiojo finansinę situaciją, ar jam būtų reikalinga kokia nors pagalba. Žmonės yra linkę smalsauti. Vieniems knieti tiesiog pasmalsauti ir žinoti viską apie visus kaimynus, antriems galbūt džiugu, kad karma atsilygino tam piktam kaimynui, kuris nuolat kovoja dėl vietos automobilių stovėjimo aikštelėje, na, o trečiam gal gaila, kad žmogų ištiko tokia finansinė nelaimė. Dalis visuomenės, kuri nesidomi naujienomis ir neturi didelių finansinių įsipareigojimų, ko gero gali nė nežinoti, kad Lietuvoje 2013 metais įsigaliojo fizinio asmens bankroto įstatymas. Kai kurie galbūt nustebtų: „O Lietuva tokio neturėjo iki 2013-ųjų metų?“ Ką daryti žmogui, kuris nič nieko nenusimano apie įstatymus, teisinius procesus ir visgi pateko į tokią situaciją, kai skolos nebeleidžia naktimis ramiai miegoti, o dieną susikoncentruoti į darbą? Netrukus susipažinsite su penkiais esminiais žingsniais, kurių nuosekliai laikantis galima pradėti spręsti kilusias finansines problemas. Žinoma, tai tik bendriniai etapai orientacijai, nuo ko pradėti ir ko tikėtis, tačiau kiekvienas iš šių etapų yra kur kas platesnis nei čia pateikiama.

  1. Visų pirma fizinis asmuo, norėdamas pradėti bankroto procesą ir skelbti bankrotą, turi tai daryti oficialiai, tai yra jis turi savo gyvenamosios vietos apylinkės teisme pateikti pareiškimas iškelti jo, kaip fizinio asmens, bankroto bylą.
  2. Po fizinio asmens pareiškimo, kelti fizinio bankroto bylą, teisme vyksta pareiškimo nagrinėjimas. Fizinio asmens bankrotas yra civilinis procesas. Teismas nagrinėdamas pareiškimą gali įpareigoti pateikti papildomus dokumentus reikalingus tolimesniam procesui arba pritaikyti laikinas apsaugines priemones, kurios galiotų iki kol būtų nutariama fizinio asmens bankroto bylą iškelti arba neiškelti.
  3. Sėkmės atveju, jei esate sąžiningas bankrutuojantis fizinis asmuo, ūkininkas ar individualią veiklą vykdantis asmuo, — teismas priima teigiamą nutarimą — iškelti bylą.
  4. Pagal reikalavimus sudaromas planas, kuriame nurodomi tokie dalykai kaip: priežastys kodėl fizinis asmuo negali įvykdyti įsipareigojimų kreditoriams, bankroto proceso metu planuojamos gauti lėšos ir kt.
  5. Plano patvirtinimas.

Byla gali būti nutraukiama jei: planas pateikiamas pavėluotai, jei teismas plano nepatvirtina, jei plane pateikta neteisinga informacija, jei bankrutuojantis fizinis asmuo turi žalingų įpročių, kaip pvz. narkotikai ar lošimai. Asmens bankroto įstatymas yra prieinamas internete ir ten galite rasti išsamiai aprašytą visą fizinio asmens bankroto procesą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *