Trapecinių diržų ypatumai

Prieš atsirandant trapeciniams diržams buvo naudojami odiniai, tačiau jie turėjo daug trūkumų, išsitampydavo, nuslysdavo nuo skriemulių ir tarnaudavo labai neilgai. 1917 metais buvo atrasti trapeciniai diržai, juos sukūrė Džonas Gatesas, iš karto buvo pastebėta, kad tokie diržai žymiai patikimesni, jie tvirčiau užsideda ant skriemulio. Daugiausiai jie buvo naudojami automobiliuose, tačiau taip pat ir generatoriuose, vairo stiprintuvuose, sodo traktoriukuose, vejapjovėse.

Iš ko gaminami trapeciniai diržai?

Šie diržai gaminami iš hidrintos akrilo nitrilo gumos, kordo, audinio apvalkalo. Ši guma atspari karščiui, dilimui ir gali atlaikyti iki 150 laipsnių temperatūrą. Kordas tai stiklo pluoštas, kuris pasižymi atsparumu tempimui, tačiau yra gana trapus.

Trapeciniai diržai tarnauja ilgai, jeigu visada yra tinkamoje įtampoje, jie greičiau dyla ir gadina kitas detales, jei yra per mažai ar per daug įtempti. Vis tik, kai įtempimas nėra reguliuojamas, diržas šiek tiek daugiau įtempiamas, nes po kurio laiko jis ištįsta. 

Bendros paskirties trapecinių diržų didžiausias leistinas greitis yra 30 metrų per sekundę, siaurų diržų leistinas greitis iki 40 metrų per sekundę.

Diržai dedami ant skriemulių, kurie pagaminti iš ketaus, plieno, lengvųjų lydinių ir nemetalinės medžiagos. Gamybos būdai – liejimas, suvirinimas ar surinkimas. Jeigu trapecinių diržų apsisukimų greitis:

  • iki 30 m/s – skriemuliai liejami iš ketaus,
  • iki 60 m/s – liejami iš plieno;
  • iki 80-100 m/s greičio trapeciniams diržams skriemuliai liejami arba suvirinami iš lengvųjų lydinių.

Nauji, kokybiški trapeciniai diržai vejapjovėms ir sodo traktoriukams parduodami interneto parduotuvėje agropartsbaltija.lt. Svetainėje rasite šių diržų daugiau nei 100 prekinių ženklų technikos. Tai tokios markės kaip: AGS, ALKO, Alpina, Boss, Brill, Budget, Castel Garden, Columbia, Dolmar, Honda, Husqvarna, Makita, Marina, MTD, Solo, Stiga, Viking, Wolf-Garten, Yard Man ir kt. Prie kiekvienos rūšies trapecinio diržo yra pateikti išmatavimai:

  • išorinio ilgio;
  • vidinio ilgio;
  • diržo pločio.

UAB „Agro Parts Baltija“ tai ilgametę patirtį turinti įmonė, kuri pardavinėja įvairias sodo traktoriukų, žoliapjovių, pjūklų dalis. Savo klientams įmonė garantuoja 100 % prekių kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *