Kokios medžiagos būtinos ekologiškam būstui?

La EscandellaNors ekologiškų namų statyba Lietuvoje dar tik įsibėgėjo, jau ne vienas šypteli, išgirdęs apie dar vieną pažįstamą šeimą, besistatančią molio namelį užmiestyje. Nors ekologija šiandien yra madinga, privalome pridurti, jog ir naudinga. Pirmiausiai – sveikatai, antra – piniginei, trečia – dvasinei būsenai.

Be abejo, statantis ekologišką namelį reikia elementarių žinių apie įvairias statybines medžiagas. Štai net paprasčiausi plastikiniai langai atrodo niekuo nežalingi aplinkai ir žmogui, tačiau jų rėmai dažnai klijuojami ir impregnuojami ne visai ekologiškai klijais ir dažais.

Tokios medžiagos kaip viniliniai tapetai, kriauklės, vonios, gaminamos iš lieto marmuro, putplastis ir kitos medžiagos gali sudėtyje turėti teršalų, kurie išsiskiria su laiku.

Pačios ekologiškiausios medžiagos, iš kurių galima pasistatyti nediduką namelį kelių asmenų šeimai yra jau nuo seno žinomos ir namų statybai naudojamos medžiagos. Jos ne tik nekelia pavojaus žmogaus sveikatai bei gamtai, bet ir užtikrina namuose natūralų oro filtravimą, kurio dėka nesikaupia pelėsis, visuomet tvyro gaivus oras. Šio medžiagos yra:

  • Ja galite dekoruoti visą namų vidų, naudoti medinius baldus, stalviršius, dengti grindis. Tai ne tik natūrali, bet ir jaukumo suteikianti medžiaga.
  • Popieriniai tapetai tikrai nekenks jums ir jūsų šeimai, be to galėsite rinktis įvairias spalvas ir raštus.
  • Iš pjuvenų ar kalkių gaminamas parketas idealiai tiks grindims namelyje.
  • Ekologiškas tinkas. Tinkas su marmuro dulkėmis, kalkėmis ar augaliniais pigmentais tiks namo vidaus ir išorės apdailai.
  • Molis – molinio namelio pagrindas, kurio dėka žiemą viduje šilta, o vasarą – vėsu. Jau milijonus metu žmonės vis dar naudoja šią medžiagą savo gyvenime. Čia galite pagalvoti ir apie keramines ar molines čerpes – viena geriausių firmų – La Escandella. La Escandella gali pasiūlyti įvairiausių atspalvių ekologiškas čerpes.
  • Granitas, akmuo. Iš šių medžiagų gaminami modernūs stalviršiai ar grindinys.

Ekologiška namų apdaila ne tik garantuoja sveiką orą be teršalų ir kitų žalingų produktų, bet ir suteikia jaukumo namams. Tinkamai suderins natūralias medžiagas su šiltais atspalviais, namuose visuomet bus gera ir šilta.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *