Ką reiktų žinoti planuojant valgomojo baldų apstatymą?

virtuvė

Planuojant valgomojo baldų apstatymą reikia maksimaliai išnaudoti esamą erdvę. Trys tobulos virtuvės įrengimo žingsniai yra:

  • Teisingai ir patogiai suplanuota erdvė.
  • Patogi maisto gaminimo zona ir kokybiška virtuvės įranga.
  • Estetiški ir funkcionalūs baldai.

Bet kurioje virtuvėje pagrindiniai taškai yra viryklė, šaldytuvas ir plautuvė. Įrengiant naują būstą, dar prieš elektros ir vandentiekio instaliaciją reikia apgalvoti virtuvės planą. Viryklė, šaldytuvas ir plautuvė turėtų būti išrikiuoti taip, jog atstumas nuo vieno prie kito būtų kuo trumpesnis. Jei virtuvės zona kvadrato formos, baldus ir prietaisus rikiuokite L raidės forma. Palei sienas sustačius buitinę techniką, virtuvės centre liks pakankamai  vietos stalui. Baldus rinkites šviesių spalvų, kad erdvė optiškai padidėtų, stenkites, kuo mažiau užstatyti grindų plotą rinkdamiesi  baldus ant kojelių. Suplanavę viryklės, šaldytuvo ir plautuvės trikampį arba salą, greta  plautuvės planuokite darbo zoną- darbastalį.

Virtuvės sujungimas su svetaine

Beveik visos virtuvės jungiamos su svetainėmis, virtuvėse bendraujame, klausomasi muzikos, žiūrimi filmai ir jos jau seniai nėra vien tik maisto gaminimo vieta. Todėl pagalvokite, kur paslėpti puodus, keptuves, indus. Šiuolaikinėse virtuvėse vyrauja skandinaviškas švarus stilius, jose nebesistengiama eksponuoti indų, prieskonių ir panašiai. Atvirkščiai- visą virtuvės įrangą, gartraukį, buitinius prietaisus, nekalbant apie puodus stengiamasi uždaryti spintelėse. Ši įranga intensyviai naudojama, todėl turi būti kokybiška, nes ištrupėjusi plautuvė ar apsitrynęs maišytuvo paviršius sugadins net ir brangiausių baldų vaizdą.

Virtuvės baldai

Virtuvės baldus patariama rinktis šviesius, natūralių spalvų, nors galimi variantai, kai apatinės spintelės tamsios, o viršutinės- šviesios. Dažniausiai baldų ar bent stalviršių spalva derinama su grindų arba sienų spalva. Individuali baldų gamyba reiškia, kad jūs turite galimybę pasirinkti ir furnitūrą- brangesnę, pigesnę,  dalinai arba iki galo ištraukiamus bėgelius, spintelių dureles-  varstomas arba pakeliamas į viršų. Durelės su pakeliama sistema į viršų taupo vietą. Įdomių nestandartinių formų baldai virtuvėje sukuria laisvesnę,  ne tokią sukaustytą atmosferą. Tamsių spalvų sienos suteikia paslaptingumo. Tokia virtuvė- puiki vieta vakaroti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *