Įmonių steigimas: 5 naudingi patarimai steigiantiems UAB internetu

įmonių steigimasĮmonių steigimas internetu yra greitesnis, paprastesnis ir pigesnis pasirinkimas, nei įmonę steigiant įprastu būdu, kai dokumentai yra tvirtinami notaro. Įmonės steigimas internetu jums užtruks maždaug tris darbo dienas, per kurias viską galėsite atlikti nuotoliniu būdu ir sutaupysite apie 120 eurų, kuriuos išleistumėte notaro paslaugoms. Taigi, štai 5 naudingi patarimai, kurie išties pravers, jei nusprendėte įsteigti UAB elektroniniu būdu per Registrų cento klientų savitarnos sistemą.

  1. Pasiruošiamieji žingsniai. Įmonei įsteigti steigėjas privalo turėti kvalifikuotą elektroninį parašą, asmens tapatybės kortelę, kurioje būtų įrašyti asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje ir kvalifikuoto parašo sertifikatai. Visi įmonės steigimo dokumentai turi būti paruošti privalomomis pavyzdinėmis formomis. Įmonės pavadinime neturėtų būti vartojamas trumpasis valstybės pavadinimas „Lietuva“. Be to, steigėjo įmonės patalpos negali būti asmeninė steigėjo nuosavybė arba areštuotas turtas. Ir savaime suprantame, kad įmonės steigėjas turi būti veiksnus asmuo.
  2. Įmonės pavadinimo rezervavimas. Norint rezervuoti įmonės pavadinimą, būtina prisijungti prie Registrų centro klientų savitarnos sistemos, kurioje rasite skyrelį „Juridinių asmenų registras“ (JAR), o jame „Juridinių asmenų prašymai“. Būtent čia jums reikia užpildyti JAR-5 formą. Tiesa, negalima pamiršti, kad įmonės pavadinimas turi tenkinti visas bendrinės lietuvių kalbos normas, būti unikalus, nebūti panašus į populiarių prekinių ženklų pavadinimus ir negali klaidinti.

Užpildžius prašymą, jį reikia pasirašyti elektroniniu parašu ir sumokėti VĮ Registrų centrui simbolinį   mokestį, nes tik tada bus pradėtas vykdyti jūsų prašymas, apie kurio būklę jums bus pranešta elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute.

  1. Kitų dokumentų paruošimas. Jei jūsų prašymas buvo patvirtintas, būtina vėl prisijungti prie savitarnos sistemos ir užpildyti visus JAR laukus, kad sistema automatiškai galėtų sugeneruoti visus reikalingus dokumentus:
  • Įstatus;
  • Steigimo aktą arba steigimo sutartį;
  • Prašymą registruoti Juridinių asmenų registre;
  • Sutikimą suteikti patalpas juridinio asmens buveinei.

Pasirašę sugeneruotą steigimo sutartį, galite pradėti galvoti apie įmonės kapitalą.

  1. Įmonių steigimas ir įstatinis kapitalas. Jus reikės atidaryti savo įmonės banko sąskaitą ir į ją įnešti ne mažiau nei 2500 eurų. Tada jums bankas išduos pažymą, kuri patvirtins, kad jūsų įmonės sąskaitoje yra reikalinga pinigų suma.
  2. Įmonė per tris darbo dienas. Savo elektroniniu parašu pasirašykite visus įstatus bei prašymą registruoti įmonę Juridinių asmenų registre ir apsimokėkite VĮ Registrų centrui už suteiktas paslaugas. Nuo prašymo pateikimo įmonės bus įregistruota per tris darbo dienas.

Visgi, jei įmonių steigimas internetu jums atrodo šiek tiek painus, vertėtų pasikonsultuoti su profesionalais, kurie atsakys į visus jums iškilusius klausimus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *