5 gyvūnai, kurie padeda jūsų sveikatai

naminiai gyvūnai - katėsJūsų brangiausiam turtui – sveikatai – gali padėti ne tik vaistai, papildai ir vitaminai, tinkama mityba ir ezoterinės literatūros skaitymas, bet ir gyvūnai. Ir jų nauda moksliškai įrodyta bei patikrinta daugybėje šalių jau šimtus metų. Taip, gyvūnai prisideda prie jūsų sveikatos būklės, nors ir negydo tiesiogiai ligų, žaizdų. Gyvūnai dirba su jūsų psichika ir dvasiniu pasauliu, kuris turi rimtos įtakos fizinei jūsų kūno būklei.

Pristatome 5 gyvūnus, kurie labiausiai prisideda prie kiekvieno iš mūsų sveikatos gerėjimo:

  1. Šunys. Jie ne tik puikūs draugai. Jais reikia rūpintis nuolatos. Pagrindinis rūpestis – išvesti į lauką. Tai jau automatiškai padeda mūsų sveikatai, nes gerėja kraujotaka, mažėja cholesterolis. Žmonės, kurie bent pusvalandį per dieną vedžioja kieme savo augintinį gyvena ilgiau.
  2. Katės. Puikūs pagalbininkai namie, ypač, kai reikia sumažinti stresą. Katės glostymas ir murkimas ramina, o pats gyvūnėlis daro teigiamą įtaką jūsų psichinei savijautai.
  3. Žuvytės. Žiūrėjimas į plaukiojančias žuvytes padeda apsiraminti, malšinti stresą, įtampą, išsklaidyti nerimą, gydyti depresiją. Jos nesiliečia prie jūsų kūno, neleidžia jokių garsų, tačiau gydo savo plaukiojimu.
  4. Paukščiai. Namuose laikomos papūgėlė, kanarėlės ir kitokie paukščiukai taip pat teigiamai veikia jūsų psichinę sveikatą, padeda jums būti aktyvesniems ir linksmesniems. Tokiu būdu gydomos tikrosios ligos.
  5. Arkliai. Arklys puikiai jaučia žmogų, žino, kada jis liūdnas, kada skauda. Dėl to daugybėje gydymo įstaigų visame pasaulyje rekomenduojama arklių terapija – tiesiog buvimas su šiais didžiuliais gyvūnais. Psichiatrai tai aiškina paprastai – didesnio ir stipresnio gyvūno suvaldymas yra didelių savo bėdų sprendimo pradžia. Jojimas ant arklio – daugybės baimių ir psichologinių barjerų peržengimas. Jei galima peržengti arklio barjerą, savo vidinius barjerus peržengti tampa lengviau. Aišku, jojimas reikalauja viso kūno judėjimo, tad tai padeda kraujotakai ir raumenims, mažina cholesterolio kiekį.

Keista, bet 3 iš 5 gyvūnų yra pavojingi žmogui, 2 – net mirtinai. Tai arkliai ir šunys. Nepaisant tokios rizikos, šie gyvūnai išlieka geriausi žmogaus draugai ir pagalbininkai ir sveikatoje, ir ligoje, kad ir kokios kilmės ji būtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *