Vėdinimo sistemos projektavimas

vėdinimo sistema

Vėdinimo sistemos montavimas yra nuoseklus ir atsakingas procesas, kurį reikia iš anksto suplanuoti. Pirmoji užduotis planuojant įrengti namuose vėdinimo sistemą yra parengti projektą. Šis projektas leidžia pasirinkti tinkamiausią įrangą, suplanuoti darbų eigą bei numatyti įrengimo išlaidas. Dažnai vėdinimo sistemos projektavimo paslaugos užsakomos šiuos darbus atliekančiose įmonėse. Profesionalūs meistrai, atsižvelgdami į daugybę rodiklių, parengia individualių projektą. Vėdinimo sistemų projektus rengia ir vėdinimo sistemos montavimo paslaugas teikia UAB „Rekuperatorių centras“, kurios kontaktus rasite čia: https://www.rekuperatoriucentras.lt/vedinimo-sistemos. Taip pat galime aptarti pagrindinius vėdinimo sistemos projekto rodiklius.

  • Oro cirkuliacija

Oro cirkuliacijos reikalavimai apskaičiuojami atsižvelgiant į patalpų plotą, gyventojų skaičių, statinio padėtį, šilumines savybes ir kitus veiksnius. Dažniausiai taikomas oro cirkuliacijos rodiklis yra kartą per valandą pasikeičiantis visos patalpos oras.

  • Ortakiai

Vėdinimo sistemos projekte turi būti numatoma visa informacija, susijusi su ortakiais. Ortakių pralaidumas apskaičiuojamas pagal reikalingo pakeisti oro kiekį. Projektuojant ortakių išdėstymą turi būti pasirenkama tinkamiausia jų rūšis ir skaičius. Taip atkreipiamas dėmesys į oro cirkuliacijos ortakiuose greitį, nuo kurio priklauso rekuperacinės sistemos sukeliamas triukšmas.  Rekomenduojamas ne didesnis negu 3 m/s greitis.

  • Rekuperatorius

Dažniausiai naudojami plokšteliniai, rotaciniai ir atskirų oro srautų rekuperatoriai. Projektuojant vėdinimo sistemą reikia ne tik pasirinkti tinkamiausios rūšies rekuperatorių, bet ir numatyti tikslią jo montavimo vietą.

  • Difuzorius

Difuzoriai montuojami į oro ištraukimo ir tiekimo angas. Iš įvairių formų ir medžiagų difuzorių tinkamiausi pasirenkami atsižvelgiant į angas, ant kurių bus montuojami.

  • Rekuperatoriaus valdymo blokas

Rekuperatoriaus valdymo bloko montavimui greižtų reikalavimų nėra. Valdymo blokas gali būti statomas ar pakabinamas ant sienos ar montuojamas spintelėje. Rekomendacijos yra kietas ir lygus paviršius su vibroizoliacine plėvele.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *