Sužadėtuvių žiedai nuo seno simbolizavo norą ant altoriaus prisiekti amžiną meilę. Nors tai nedidelis papuošalas, tai labai svarbus papuošalas, suteikiantis prasmę, kai pasirinktas žmogus priklaupia ant kelių ir užduoda lemiamą klausimą: „Ar tekėsi už manęs?“ Sužadėtuvių žiedas yra ženklas, jog moteris yra mylima, o žiedą dovanojantis žmogus nori įteisinti santykius. Žinoma, sužadėtuvių žiedas gali būti bet koks, tačiau populiariausi juvelyriniai dirbiniai yra žiedai su deimantais. Kaip išsirinkti žiedą? Ko saugotis?
Kuo vestuviniai žiedai skiriasi nuo sužadėtuvių žiedų?
Tradiciškai sužadėtuvių žiedai dovanojami per sužadėtuves, o vestuviniai žiedai vienas kitam įteikiami per vestuves. Be to, sužadėtuvių žiedai dažniausiai būna puošnesni nei vestuviniai. Pastarasis neturi jokių įmantrių detalių, jokių deimantų. Tradiciškai Vakarų kultūrose sužadėtuvių žiedas mūvimas ant kairės rankos bevardžio piršto, tačiau kai kuriose kultūrose (taip pat ir mūsų) jis nešiojamas ant dešinės rankos. Tradicija nešioti žiedą ant bevardžio piršto atsirado Egipte. Manoma, kad bevardžio piršto vena veda tiesiai į širdį, taip sustiprindama meilės ir įsipareigojimo pažadą. Romėnai perėmė šią tradiciją ir išplatino ją visoje Europoje bei JAV. Sakoma, kad sužadėtuvių žiedui reikėtų išleisti trijų mėnesių atlyginimą, bet iš tikrųjų svarbu ne kaina, o tai, kad žiedas išrinktas su meile. Žinoma, savo mylimai moteriai norime tik paties nuostabiausio ir gražiausio žiedo, tačiau tai nebūtinai turi kainuoti tūkstančius eurų, tikrai rasite tokį, kuris atitiktų jūsų finansines galimybes. Platininiai ir baltojo aukso sužadėtuvių žiedai visada buvo populiariausi, tačiau per pastaruosius kelerius metus rožinio aukso sužadėtuvių žiedai tapo dažnesniu pasirinkimu, tikriausiai dėl jų romantiško patrauklumo. Auksiniai sužadėtuvių žiedai skirti tiems, kurie vertina šio metalo grožį ir švelnų blizgesį, papildytą spalvotais brangakmeniais. Kokį metalą pasirinksite, priklauso nuo jūsų ir jūsų skonio.
Ką reikia žinoti apie brangakmenius?
Kai pradedate ieškoti sužadėtuvių žiedo, susiduriate su tokiais terminais kaip pjūvis, skaidrumas, spalva ir karatai. Deimantų dydis ir svoris matuojami karatais, sutrumpintai vadinami „ct“ ir „cts“. Visada atkreipkite dėmesį į šiuos rodiklius, ypač pjaustymą ir karatais. Didesni deimantai yra vertingesni, tačiau tai nereiškia, kad didesnis deimantas yra geriausias sprendimas. Brangakmenio kokybę lemia daugiau faktorių, ypač svarbus jo įpjovimas, todėl kartais net mažas deimantas yra brangesnis nei didelis, nes geras pjūvis lemia deimanto blizgesį. Skaidrumas taip pat svarbus kriterijus, kuo skaidresnis akmuo, tuo mažiau dėmių. Didelę įtaką reitingams turi ir akreditacija. Tai užtikrina, kad pasirinksite patikimą gamintoją ir gausite tai, už ką mokate.