Kodėl šiukšliname parkuose?

parkas

Parkuose, tose vietose kur yra tvarkinga ir nėra šiukšlių praktiškai niekas ir nešiukšlina. Tarsi jaučiamas aplinkos spaudimas, tačiau tik atsiradus bent menkiausiam saldainių popieriukui ant žemės, įvyksta grandininė reakcija ir pradeda visi kiti šiukšlinti. Kitaip sakant, jeigu visi šiukšlina, galiu ir aš. Juk namuose mažai kas šiukšliname, tačiau viešoje erdvėje jau yra kitaip. Kaip pakeisti visuomenės požiūrį į sutvarkytas teritorijas ir jų apsaugą? Svarbiausia, kad nuo mažų dienų vaikai būtų ugdomi ir atsirastų santykis su gamta ir kitais žmonėmis. Kad kiekvienas suvoktume, kad gamta, kaip ir kiekvieno namai turi būti saugomi ir prižiūrimi. Jeigu tik galvosime, kad viskas mūsų, tai tikėsimes, kad kažkas ir pasirūpins. Kai pakeisime požiūrį ir pradėsime mąstyti, kad mano gamta, mano upė, ežeras tada norėsime, kad jie būtų švarūs ir toliau mus džiugintų. Tada ir nustosime šiukšlinti ir kitaip kenkti sutvarkytoms teritorijom.

Lauko šiukšliadėžės

Lauko šiukšliadėžės gali būti: plieninės, betoninės, antivandalinės lauko šiukšliadėžės, taip pat lauko šiukšliadėžės su užraktu, su medžio apdaila, su peleninėm, be peleninių, nuorūkų šiukšliadėžės, rūšiavimo lauko šiukšliadėžės, jos tvirtinamos prie sienos ar stulpo, požeminės ar pusiau požeminės ir k.t. Žmonės rūpinasi, kad švara ir ekologija vyrautų ne tik namuose, bet ir viešose lauko erdvėse. Tam, kad visi galėtume tinkamai palaikyti miesto švarą ir nešiukšlintume kur papuola, būtina visur įrengti kuo daugiau lengvai prieinamų lauko šiukšliadėžių. Lauko šiukšliadėžės atlieka nevieną funkciją. Visų pirma, jos suteikia  kiekvienam praeiviui didelį patogumą, kadangi nereikia ilgai galvoti, kur mesti su savimi turimas šiukšles.

Kur statomos lauko šiukšliadėžės?

Lauko šiukšliadėžės statomos: parkuose, miesto aikštėse, gatvėse, šalia viešojo transporto stotelių, šalia prekybos centrų ir kitų pramogų erdvių, nuosavų namų kiemuose, šalia daugiabučių ir kt. Daugelis pritaria, kad pačios kokybiškiausios yra betoninės šiukšliadėžės. Betono gaminiai visada yra populiarūs dėl savo ilgaamžiškumo ir išskirtinio patvarumo. Betonas- tvirta medžiaga, kuri visiškai nereaguoja į temperatūros pokyčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *