Kaip panaikinti randą?

randas operacija

Randai – vienas iš labiausiai žmogaus išvaizdai kenkiančių odos trūkumų. Jie ne tik neigiamai veikia žmogaus estetinį vaizdą, bet kartais sukelia ir psichologinį diskomfortą. Deja, nei vienas nesame nuo to apsaugoti. Traumos, operacijos, odos ligos kartais palieka aiškiai pastebimas žymes. Tačiau šiuolaikinės medicinos pažangos dėka randus galima panaikinti arba padaryti juos žymiai mažiau matomus. Aptarkime, kokios efektyviausios randų naikinimo alternatyvos.

  • Specialūs tepalai

Specialūs, randams naikinti skirti  tepalai, kremai ir geliai kartais duoda pakankamai gerą efektą, nors visiškai randų nepanaikina.  Dažniausiai šių preparatų sudėtyje yra hialurono, cinko hialuronato ar silikono. Šios medžiagos skatina lygesnio ir minkštesnio rando formavimasi. Naudoti šiuos preparatus rekomenduojama gijimo laikotarpiu, kai randas dar tik formuojasi. Seniems randams šios priemonės neveiksmingos.

  • Randų šalinimas lazeriu

Tai vienas plačiausiai naudojamų randų šalinimo būdų. Atsižvelgiant į randų tipą ir norimą pasiekti rezultatą, iš kelių rūšių parenkamas labiausiai tinkantis lazeris. Išskiriami keli lazerio spindulių poveikiai odai. Pirmiausia, stimuliuojama kolageno gamyba, randas lyginamas, koreguojama jo spalva. Pasiekti maksimaliam rezultatui gali būti reikalinga nuo 2 iki 5 procedūrų maždaug kas mėnesį laiko. Šalinimas neskausmingas, procedūros metu gali būti jaučiamas nežymus šalčio ar šilumos pojūtis.

  • Injekcijos į randus

Kai kurių tipų randai šalinami injekcijos procedūromis. Jų metu į randus išvirkščiamas reikiamas užpildo kiekis. Dažniausiai šioms procedūroms naudojami steroidiniai preparatai bei kolagenas. Procedūros poveikis – mažėjanti rando apimtis. Dažniausiai siekiant geriausio rezultato injekcijos kartojamos kelis kartus arba derinamos su kitais randų šalinimo būdais.

Kaip matote, šiuolaikinė medicina siūlo patikimus, saugius ir pakankamai nesudėtingus randų šalinimo būdus. Tereikia ryžtis, pasirinkti patikimus specialistus ir žengti pirmąjį žingsnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *