Židinio įdėklo ir kamino montavimą turi atlikti kvalifikuoti specialistai, atsižvelgdami į galiojančias normas ir taisykles. Krosnies ir dūmtraukio įrengime yra daugybė niuansų, turinčių įtakos jų veikimui ir jūsų saugumui, ir juos žinoti gali tik specialistai.
Bet koks naujas židinio įdėklas per keletą pirmųjų židinio įžiebimų kels nemalonų kvapą, dėl dažų polimerizacijos ir gamyklinių dažų perdegimo.
Malkomis kūrenamas židinio įdėklas turi būti prijungtas prie kamino. Dūmtraukio aukštis ir skersmuo turi būti ne mažesni nei nurodytas židinio įdėklo instrukcijose.
Dūmtraukis turi būti sertifikuotas ir pagamintas iš tinkamos plieno rūšies. Židinio įdėklo negalima kaitinti anglimis, nebent instrukcijose tai leidžiama.
Jei dūmai kyla iš krosnies, reiškia sugedo kaminas. Židinio įdėklas veikia tik tada, kai iš kambario į lauką yra trauka.
Metaliniai įdėklai gali skleisti trankius garsus, kai židinys įkaista ir atvėsta. Taip yra dėl metalo išsiplėtimo ir įtempimo.
Lydinys iš kurio padarytas įdėklas turi didelę reikšmę.
Ketus yra viena iš labiausiai paplitusių medžiagų, iš esmės naudojama židinių įdėklų gamybai. Šiluminė inercija visada yra pati geriausia. Tai reiškia, kad nors ketaus šildymas užima daug laiko, šilumą jis išlaiko labai ilgai. Pakanka maždaug valandą vakaro pasėdėti prie degančio židinio, jį užgesinti ir kambarys bus efektyviai šildomas visą naktį.
Daugybė krosnių rinkoje yra pagamintos iš plieno. Natūralu, kad plienas, palyginti su ketaus, sulaiko šilumą daug prasčiau.
Tačiau yra technologijų, kurios padidina plieninių krosnių šilumą taupančias savybes:
šamotinių plytų naudojimas;
folijos šiluminės apsaugos naudojimas.
Renkantis taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į stiklo storį,tai taip pat turi įtakos šilumos kiekiui, kuris teka iš židinio į kambarį.
Jei atsižvelgsime į visus minėtus kriterijus ir veiksnius, įsigytas židinio įdėklas gali patikimai tarnauti kelis dešimtmečius, įnešdamas į namus šilumą, jaukumą ir komfortą.