Bituminės stogo dangos privalumai

Medžiagų kurios tinka uždengti stogą yra daug. Tarpusavyje jos skiriasi ilgaamžiškumu, grožiu, dengimo specifika ir kaina.Viena iš nebrangių ir lengvai dengiamų yra bituminė stogo danga. Tai bene vienintelis pasirinkimas plokštiesiems stogams. Kokie yra šios dangos privalumai?

Patogu

Vienas šios dangos didžiausių privalumų yra tas, kad nereikia būti stogo specialistu norint pačiam uždengti stogą. Bituminė danga yra lengva, jas nesunku užkelti ant stogo mažomis pakuotėmis. Visus darbus gali atlikti vienas žmogus, nereikia papildomų rankų, be kurių neapsieitumėte klodami skardinį ar šiferio stogą. Nedidelis rulono svoris sutaupo laiką, nereikia pasiruošti specialių keltuvų, kopėčių, kėlimo įrankių stogo dangai užkelti ant stogo. Svarbūs ir kiti aspektai. Visų šių darbu eliminavimas apsaugo stogo dengimo meistrus nuo traumų. Bituminę dangą patogu atsivežti su paprasta lengvojo automobilio priekaba, nereikia nuomoti sunkvežimio ar kitos specialios technikos. Jei dienos bėgyje pasibaigė statybinė medžiaga, galima greitai nuvykti į parduotuvę ir atsivežti. Šiai dangai nereikia jokių  specialių tvirtinimo elementų, ritiniai tarpusavyje klijuojami bitumine mastika kuri pakaitinama tam kad geriau sukibtų tarpusavyje. Taip užtikrinamas visiškas nelaidumas vandeniui. Bituminė danga gera dar ir tuo jog nėra triukšminga kai lyja lietus. Kadangi tai minkšta danga, o po apačia klojamas impregnuotų drožlių plokštė su 15-30 centimetrų polistirolo, gaunamas ganas storas barjeras sugeriantis lietaus keliamą triukšmą.

Greitas dengimas, nedidelė savikaina

Bituminę danga renkasi plokštiems stogams dengti individualius namus arba komercinės paskirties pastatus, sandėlius, fermas ir pan. Vienas bituminės dangos ritinys uždengia 10-15 kvadratinių metrų stogo. Vieno kvadratinio metro kaina siekia kiek daugiau nei 1 eurą. Tai yra išties puikūs rezultatai, greitas dengimas ir nedidelė savikaina. Bituminė danga tarnauja dešimtmečiais. Jeigu darbus atliks geri meistrai, jums nereikės lipti ant stogo ir lopyti skylių tikrai ilgai. Dėl savo elastiškumo ši danga nesuskyla, o jeigu taip vigi atsitiktų, skyles ir įtrūkimus lengva užlopyti, tam nereikia specialių įgūdžių. Jei pažeidimas nedidelis, užtenka storai užtepti hermetiku skirtu taisyti bituminei dangai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *