Baidarės ir maistas: ką pasiimti ir ko atsisakyti?

baidarėsGalvodami apie vasaros atostogas, visų pirma dėliojamės kelionių planus. Nors dalis poilsiautojų vertina ramius vakarus pajūryje, praktika rodo, kad vis daugiau lietuvių ieško aktyvių pramogų ir vertina kelionėje patirtus įspūdžius. Vienas iš pasirinkimų – baidarės. Kelionė siauromis upėmis patiks tiek jaunimo grupelėms, tiek vyresnio amžiaus keliautojams.

Jei nusprendėte ruoštis į žygį baidarėmis, nepamirškite suplanuoti smulkmenų. Dažniausiai keliautojai ieško jų lūkesčius atitinkančių maršrutų, domisi baidarių kokybe ir kainomis, tačiau pamiršta pagalvoti apie kelionei reikalingą lauknešėlį ar suplanuoti užkandžius. Iš tiesų, minėtosios smulkmenos dažnu atveju lemia ne tik jūsų savijautą, bet ir nuotaiką visos kelionės metu. Nepamirškite, kad baidarės reikalauja visos mūsų dienos (neretai į žygį upėmis iškeliaujame ir ilgesniam laikui), todėl būtina pagalvoti ne tik apie užkandžius, bet ir apie sočius pietus.

Planuodami maisto atsargas, pasistenkite išlikti objektyvūs. Žinoma, pasiimti per daug taip pat nereikia – maistas užims daug vietos ir trukdys jūsų kelionei. Rinkitės greitai paruošiamus užkandžius ir lėtai gendančius produktus. Vienas dažniausių sprendimų: vaisiai, daržovės, sausainiai, riešutai, duona, dešra, konservai ir t. t. Jei ketinate stovyklauti, pagalvokite, ką kepsite ant laužo. Tai gali būti šašlykai, kepsniai, žuvis. Be to, galite virti ryžius, košę ar makaronus. Kad būtų skaniau, jums reikės ir prieskonių. Galiausiai – arbatos, kavos, sultinio. Šiuo atveju rekomenduojama kuprines su maistu palikti stovyklavietėje prieš išplaukiant baidarėmis ir kelionei pasiimti tik užkandžių. Jei neturite kitos išeities ir turite plaukti su visu maistu, pasistenkite apsaugoti jį nuo drėgmės. Neimkite greitai gendančių produktų, pvz., vištienos, įdarytų pyragėlių, keptos mėsos, žuvies ir pan., nebent su savimi turite šaldymo įrangą. Nepamirškite, kad produktai vakuuminėje pakuotėje yra pavojingi jūsų sveikatai – kelionės metu smarkiai keičiasi jų laikymo temperatūra, o susikaupę skysčiai sudaro terpę mikroorganizmams daugintis.

Baidarės – pramoga, reikalaujanti fizinio darbo, todėl plaukdami privalote turėti geriamo vandens, ypač tuo atveju, jei plaukiate karštą vasaros dieną. Venkite saldžių ir gazuotų gėrimų, kadangi jie nenumalšina troškulio, be to, galite apsinuodyti. Venkite alkoholinių gėrimų, kadangi karštą vasaros dieną kur kas greičiau apgirsite ir rizikuosite ne tik savo sveikata, bet ir saugumu. Negerkite iš šulinių, kadangi didžioji jų dalis gali būti užteršti pavojingais nitratais, kituose gali būti jūsų sveikatai pavojingų bakterijų. Negerkite ežero ar upės vandens ir nenaudokite jo maisto gamybai. Jei kelionės metu prastai pasijutote ar atsirado skrandžio problemų, nieko nelaukdami kreipkitės į gydytoją – gali būti, kad apsinuodijote maistu arba susirgote ūmia žarnyno liga.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *