5 patarimai, padėsiantys žinoti, kada darbo skelbimai „meluoja“

darbo skelbimaiNors nedarbo lygis Lietuvoje dar pakankamai aukštas, tačiau virtuali erdvė tiesiog mirga nuo darbo skelbimų. Tad, visai natūralu, kad galvoje pradeda kirbėti mintis, kad lietuvaičiai yra tinginiai, kurie tiesiog nenori dirbti. Visgi, nepulkime smerkti tautiečių, nes didelė pasiūla dar negarantuoja kokybės. Vis dažniau pasitaiko atvejų, kad darbo skelbimai neatitinka realybės arba yra klaidinantys. Štai keletas patarimų, kurie leis atpažinti, kada darbo skelbimas vertas dėmesio, o kada geriau į jį tiesiog nekreipti dėmesio.

  • Atlyginimas kaip pas direktorių

Ne paslaptis, kad visi norime didesnio atlyginimo, tačiau labai retai pasitaiko, kad darbo skelbimai siūlo didelę ir realią algą. Žinoma, ši taisyklė negalioja, jei įmonė ieško patyrusio ir kvalifikuoto specialisto, tačiau jei jai reikia paprasto vadybininko, vargu ar galima tikėtis didelio atlyginimo. Tad, vertėtų nepatingėti ir peržvelgti panašaus pobūdžio darbo skelbimus bei palyginti algos dydį. Jei jis radikaliai skiriasi, tikėtina, kad jūsų pasirinktas darbo skelbimas jums meluoja.

  • Viskas per daug gražu

Lankstus darbo grafikas, galimybė dirbti iš namų, geras atlyginimas, galimybė kilti karjeros laiptais, priedai ir pan. – tiesiog tobulas darbas, tačiau būkite atidūs, gražus saldainio popierėlis nelemia skanaus įdaro. Pakankamai retai pasitaiko, kad tokie darbo skelbimai atspindi realybę. Pasidomėti visada galite, tačiau būkite akyli ir lengvai neužkibkite ant kabliuko.

  • Pareigos neatitinkančios realybės

Darbdaviai kartais naudojasi žmonių patiklumu ar dideliu noru susirasti darbą, todėl darbo skelbime pateikta informacija, kad įmonei reikia marketingo vadybininko gali reikšti, kad būsite pasodintas prie telefono ir turėsite skambinėti žmonėms bei siūlyti tai, ko jiems visai nereikia. Deja, ar pareigos atitinka darbo skelbime pateiktą informaciją, ar ne, sužinosite tik plačiau pasidomėję, ką jums teks iš tikrųjų daryti. Tad, nepulkite stačia galva į naująjį darbą, jei tiksliai neišsiaiškinote, ko iš jūsų tikisi darbdavys.

  • Darbo priemones teks įsigyti patiems

Panaši situacija, kaip ir su „tobulais“ darbo skelbimais, viskas labai gražu, tačiau paaiškėja, kad jums patiems teks įsigyti darbo gidą, o visa darbui reikalinga informacija bei priemonės yra mokamos. Net nesugalvokite mokėti, nes tikimybė, kad negausite darbo priemonių ir savo pinigų daugiau niekada nepamatysite, išties didelė. Darbdavys privalo pasirūpinti visomis darbo priemonėmis, o jei ne, tada laikas grįžti į darbo paieškas.

  • Darbuotojai keičiasi kaip jūrinis vėjas

Jei įtemptai ieškote darbo ir pastebite, kad viena ar kelios įmonės nuolatos siūlo tas pačias ar panašias pareigas, laikas sunerimti ir neskubėti ten siųsti savo gyvenimo aprašymo. Iš geros darbovietės, niekas nenori išeiti, todėl tikėtina, kad didelę darbuotojų rotaciją lemia realybės neatitinkančios darbo sąlygos, nurodytos darbo skelbime.

Žinoma, teigti, kad visi darbo skelbimai meluoja tikrai negalima, jie padeda žmonėms susirasti išties gerus darbus, tačiau visada išlikite atidūs ir reiklūs, neleiskite, kad jums „kabintų makaronus“. Sėkmės!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *