Šiuolaikiniame pasaulyje vis labiau populiarėja alternatyvioji medicina. Kitaip vadinama natūraliąja, o jos taikomi preparatai ir gydymo būdai – natūraliais. Tokie gydymo būdai yra akupunktūra, homeopatija, fitoterapija, manualinė terapija, osteopatija ir kiti.
Osteopatijos koncepciją sukūrė gydytojas A. T. Steelis, jis atidarė pirmąją osteopatijos mokyklą JAV. Pirmoji europietiška osteopatijos mokykla įkurta 1918 m. Vėliau osteopatija plačiai paplito, buvo atliktos įvairios susijusios su osteopatija studijos.
Osteopatija – tai ligų prevencija, diagnostika ir gydymas rankomis. Taikant šį metodą rankų judesiais ir masažu, siekiama pagerinti arba atstatyti pažeistas organizmo funkcijas. Tokio metodo tikslas – pašalinti struktūrinius organizmo pokyčius, kurie sukelia ligą, ir taip gydyti ją nenaudojant vaistų. Galima sakyti, kad tai mokslas, menas ir praktika viename. Osteopatija dažnai vadinama manualinė terapija.
Osteopatas gydo rankomis, jis švelniais judesiais nustato tam tikrus organų paslankumo ir kūno audinių ribojimus ir neskausmingai juos šalina. Netgi sakoma, kad osteopatas mąsto pirštais. Dažnai šis gydytojas gali aptikti ir teisingai interpretuoti net mažiausius organizmo pokyčius. Tad ligą jis gali diagnozuoti netgi pirmiau nei tais atvejai, kai taikoma tradicinė medicina ir diagnostika. Osteopatinis metodas dažnai taikomas gydant stuburo ligas, sąnarių veiklos sutrikimus, raumenų ir raiščių įtempimus, taip pat organizmo skysčių tekėjimo pažeidimus ir kitais atvejais.
Osteopatų pacientais paprastai būna sportininkai, moterys po gimdymo, stresą patiriantys asmenys, taip pat asmenys, kuriuos kamuoja raumenų skausmas ar nuolatinis nuovargis. Osteopatija vaikams gali būti taikoma nuo pirmųjų gyvenimo dienų, pavyzdžiui, kai kurių gimdymo traumų atvejais, sutrikus kaukolės kaulų judesiams ar esant blogai kraujotakai.
Gydant osteopatija technikos, taikomos pacientams, gali būti kelių rūšių: struktūrinė – stiprinanti ir gydanti atramos-judėjimo sistemą bei koreguojanti stuburo slankstelių iškrypimus ir šalinanti skausmą, visceralinė – skirta gerinti vidaus organų funkcionavimą, reguliuoti medžiagų apykaitą bei limfos tekėjimą ir veikianti visus vidaus organus taip pat kranialinė, kuri gali paveikti netgi psichoemocinę žmogaus būseną ir yra ypač veiksminga gydant galvos skausmus.
Tuos, kuriuos domina osteopatija vilnius tikrai turi ką pasiūlyti. Osteopatija Vilniuje taikoma daug kur, o gydymo rankomis metodai labai dažnai gali būti ypač veiksmingi, svarbiausia, kad tai atliktų geras specialistas. Nors naudojantis osteopatija kainos ir kokybės santykis taip pat svarbus, tačiau pacientams atradusiems, kokia veiksminga yra osteopatija kainos tikrai nėra esminis faktorius.