Vonia – tai ta namų vieta, kurioje praleidžiama labai daug savo gyvenimo laiko. Daugiausia laiko, aišku, praleidžiame miegamajame, tačiau antroje vietoje dažniausiai būna vonia (arba virtuvė), nes joje galima gulėti ir valandą, ir dvi. Kaip padaryti, kad jūsų vonios visada būtų švarios ir nepriekaištingai prižiūrėtos? Patarsime pasinaudodami neišsenkančia namų šeimininkių patirtimi, kaip efektyviai valyti savo vonią.
- Įvairūs cheminiai valikliai. Cilit, Ace, Mr. Proper ir daugybė kitų kas dieną per reklamas matomų buitinių priemonių gamintojų tikrai turi, ką pasiūlyti jūsų voniai. Prieš perkant juos reiktų dar kartą įsitikinti, kad žinote, kokia jūsų vonios rūšis, t.y. iš ko ji pagaminta (akrilas, keramika, metalas, emalis). Pagal tai ir reiktų išsirinkti buitinės chemijos priemones.
- Savadarbiai valikliai. Universalų savadarbį valiklį galima pasigaminti ir patiems. Reikia šiek tiek sodos, vandens, skysto muilo, šlakelį acto ir viskas, jūsų vonia po tokios „terapijos“ turėtų blizgėti.
- Dantų šepetukas – nepamainomas vonios valymo pagalbininkas. Neišmeskite senų dantų šepetėlių, nes jų buityje prisireikia ne tik vonioms valyti. Dantų šepetėlį suvilgykite plovimo medžiaga ir kruopščiai išvalykite vonios kraštus – būtent tą vietą, kur gali kauptis drėgmė ir apsigyventi vienas iš baisiausių vonios priešų – pelėsis.
- Rūdžių naikinimas vis dar aktualus Lietuvoje, nes ne visi namie turi nugeležintą vandenį. Jei namas ar butas yra senesnės statybos, vanduo gali turėti labai daug geležies, tad ant bet kokios vonios pradės kauptis geltonos juostelė. Taip pat, jei vonia yra metalinė (vadinama „špižinė“), reikės papildomų priemonių. Vienas iš liaudyje paplitusių metodų – balinimo milteliai. Tiesiog skalbiniams skirtus balinimo miltelius pabarstykite drėgnoje vietoje ant rūdžių atsiradimo vietų ir kelias valandas palaukę nuplaukite.
- Metaliniai vonios elementai taip pat reikalauja priežiūros. Tiesiog paimkite tuščią langų valiklio buteliuką, galintį purkšti valomąjį skystį, pripildykite jį vandeniu ir įpilkite šaukštelį acto bei sodos. Užpurkškite ant sugeriamosios angos, avarinės vandens leidimo angos vonios viršuje, maišytuvo ir jo elementų, dušo žarnos apdailos ir pašios dušo galvutės, bei stovo, ant kurio ji pakabinama. Palaikykite truputį ir nuvalykite skudurėliu ar kempinėle. Jie blizgės it nauji.
Šie būdai yra labai paprasti ir nereikalaujantys didelių investicijų. Tik reikia laiko ir kantrybės. Ar žiūrėdami reklamas jums kyla klausimas „kiek laiko jie nevalė vonios, kad prireikė tokio stebuklingo skysčio, kuris reklamuojamas?“. Linkime, kad jūsų vonia niekada netaptų tokia, kokia rodoma reklamose prieš nuvalant. Buitinė chemija nėra visada gerai mūsų jautriems organizmams, tad turite žinoti ir realiai veikiančių alternatyvų. Jūsų vonios – jūsų sveikatos šaltiniai.