Verslo valdymo sistemos susideda iš daugiapakopės verslo sprendimų hierarchijos. Ši programa yra reikalingas įmonėms, kurios orientuojasi į pelną bei atlieka daugybę įvairių funkcijų (pardavimai, pirkimai, rinkodara, personalas, gamyba, sandėliavimas), tai padeda atlikti užduotis sėkmingiau ir pasiekti reikalingus įmonėje iškeltus tikslus. Hierarchijos gali būti skirtingos ir kiekviena įmonė siūlanti įsidiegti verslo valdymo sistemas gali pasiūlyti vis kitą paslaugai priklausančia hierarchiją bei modulį. Bet trumpai apibūdinant verslo valdymo sistemos yra svarbiausi verslo vadybos elementai vienoje vietoje, pradedant nuo strategijos, baigiant įgyvendinimu.
Verslo valdymo elementai susideda iš strategijos, taktikos ir įgyvendinimo bei sukurti moduliai pagal pageidavimus yra pritaikomi įmonėms ir diegiami kaip sistemos. Todėl trumpai atskirai apie elementus:
Verslo valdymo strategijos: tai elementas, kuris planuoja bendrą verslo valdymo kryptį. Ši kryptis yra strategija arba strategijų rinkinys, leidžiantis nustatyti aukšto lygio prioritetus ir organizacijos pageidavimus. Verslo valdymo strategija yra susijusi ir su įmonės politika, kadangi įmonėje esantys valdytojai nustato ko ji nori, koks jos tikslas ir įmonės vizija. Strategijos kūrimo kryptyje dirbantys asmenys nustato aukšto lygio prioritetus ir organizacijos pageidavimus. Verslo valdymo sistemos yra pagrinde reikalingos įmonėms, kurios siekia pelno, verslo strategijų nustatymų, standartų bei planų paruošimui, skirtų strateginiams tikslams pasiekti.
Tuomet seka verslo valdymo taktika. Tai VVS funkcinė grupė, kuri nustato taktinius metodus ir taiko juos verslo planams, susijusiems su verslo strategija ir verslo politikos įgyvendinimu. Taktika yra strategijos dalis, todėl programai gerai žinoti, kokią taktiką taiko įmonė.
Verslo vadybos įgyvendinimas: tai verslo valdymo sistemos padeda įgyvendinti strategiją ir ją stebėti. Kadangi įmonės dažniausiai turi įvairius veikimo procesus, pradedant nuo darbuotojų užduočių paskirstymo iki gamybos paskirstymo, tai būtent įmonėse diegiamos programos padeda įgyvendinti šia strategijas greičiau ir lengviau.
Nepriklausomai nuo organizacijos tipo ir jos prioritetų, verslo valdymo sistemos struktūroje bus tos pačios funkcinės grupės. Tik kiekvienos grupės turinys gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo įmonės veiklos srities, produktų, konkurentų ar rinkos. Tačiau kiekvienai stambiai įmonei rekomenduojama turėti verslo valdymo sistemą, kadangi ji padeda ypač dirbant atskiruose įmonės skyriuose. Tai patogiausias pagalbininkas, kuriame galima matyti realius įmonės rezultatus bei analizes, organizuoti darbus bei stebėti, kaip įmonė pasiekia savo strategijos stadijoje iškeltus tikslus.