Sėklų parduotuvė tai vieta, kurioje kiekvienas pirkėjas gali nusipirkti jam reikalingų sėklų, taip pat vykdoma didmeninė prekyba, sėklų galima užsisakyti ir elektroninėje parduotuvėje. Norint užauginti stiprius kopūstų daigus, negalima sėti per tankiai. Prieš sėją į dirvą įmaišoma daug drėgnų durpių. Tokioje dirvoje daigai suformuoja tinkamą šaknų gumulą, persidinti gerai prigyja ir puikiai auga.
Kaip gūžiniai kopūstai skirstomi pagal vegetatacijos trukmę?
Pagal vegetacijos trukmę kopūstai skirstomi į labai ankstyvus, vidutinio ankstyvumo, vidutinio vėlyvumo ir vėlyvus. Ankstyvųjų kopūstų daigus sodinti reikėtų balandžio pabaigoje- gegužės pradžioje. Kopūstai silpnų šalnų nebijo, bet numatant stipresnes šalnas, nakčiai pridenkite. Vidutinio vėlyvumo kopūstų daigus sodinkime gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje. Vėlyvuosius kopūstus sodiname gegužės pabaigoje. Kadangi jie turii didesnę lapiją, sodinkime rečiau 70-60 cm. atstumu, kad ekonomiškiau išnaudotume žemę, į jų tarpus galima prisėti ridikėlių bei salotų. Sodindami kopūstų daigus, neužlenkime šaknies ir neužpilkime žemėmis šerdelės. Pasodinę daigus palaistykime. Augimo metu ankstyvuosius kopūstus vieną kartą, o vėlyvuosius du kartus apkaupkime. Kaupkime po lietaus arba palaistę. Dirva visą laiką turi būti puri.
Gūžinių kopūstų maistinės savybės
Kopūstuose yra apie 1,63 proc. ląstelienos, kuri ypač svarbi aterosklerozės profilaktikai, nes padeda pasišalinti iš organizmo cholesteroliui, juose gausu vitaminų C, U ir nedideliais kiekiais A, B, B2, B6, P, K, jie turi įvairių fermentų, kalio druskų, fosforo ir sieros.
Gūžinių kopūstų gydomosios savybės
Viduriniuose kopūstų lappuose vitamino C yra daugiau negu išoriniuose. Vitaminas C gerai išsilaiko ir raugintuose kopūstuose, bet juos reikia laikyti šaltai ir apsemtus skysčiu. Liaudies medicina rekomenduoja gerti kopūstų sultis kaip vitamingą, žadinantį apetitą ir gerinantį virškinimą gėrimą, ypač tinkantį sergant lėtiniu vidurių užkietėjimų ir hemarojumi. Šviežios kopūstų sultys taip pat tinka sergant skrandžio uždegimu ir sumažintu rūgštingumu, tulžies pūslės uždegimu, spazminiu kolitu, galima išgerti per kelis kartus iki 2 stiklinių per dieną.