Verslo valdymo sistemos strategijos

verslo valdymo sistemosVerslo valdymo sistemos susideda iš daugiapakopės verslo sprendimų hierarchijos. Ši programa yra reikalingas įmonėms, kurios orientuojasi į pelną bei atlieka daugybę įvairių funkcijų (pardavimai, pirkimai, rinkodara, personalas, gamyba, sandėliavimas), tai padeda atlikti užduotis sėkmingiau ir pasiekti reikalingus įmonėje iškeltus tikslus. Hierarchijos gali būti skirtingos ir kiekviena įmonė siūlanti įsidiegti verslo valdymo sistemas gali pasiūlyti vis kitą paslaugai priklausančia hierarchiją bei modulį. Bet trumpai apibūdinant verslo valdymo sistemos yra svarbiausi verslo vadybos elementai vienoje vietoje, pradedant nuo strategijos, baigiant įgyvendinimu.

Verslo valdymo elementai susideda iš strategijos, taktikos ir įgyvendinimo bei sukurti moduliai pagal pageidavimus yra pritaikomi įmonėms ir diegiami kaip sistemos. Todėl trumpai atskirai apie elementus:

Verslo valdymo strategijos: tai elementas, kuris planuoja bendrą verslo valdymo kryptį. Ši kryptis yra strategija arba strategijų rinkinys, leidžiantis nustatyti aukšto lygio prioritetus ir organizacijos pageidavimus. Verslo valdymo strategija yra susijusi ir su įmonės politika, kadangi įmonėje esantys valdytojai nustato ko ji nori, koks jos tikslas ir įmonės vizija. Strategijos kūrimo kryptyje dirbantys asmenys nustato aukšto lygio prioritetus ir organizacijos pageidavimus. Verslo valdymo sistemos yra pagrinde reikalingos įmonėms, kurios siekia pelno, verslo strategijų nustatymų, standartų bei planų paruošimui, skirtų strateginiams tikslams pasiekti.

Tuomet seka verslo valdymo taktika. Tai VVS funkcinė grupė, kuri nustato taktinius metodus ir taiko juos verslo planams, susijusiems su verslo strategija ir verslo politikos įgyvendinimu. Taktika yra strategijos dalis, todėl programai gerai žinoti, kokią taktiką taiko įmonė.

Verslo vadybos įgyvendinimas: tai verslo valdymo sistemos padeda įgyvendinti strategiją ir ją stebėti. Kadangi įmonės dažniausiai turi įvairius veikimo procesus, pradedant nuo darbuotojų užduočių paskirstymo iki gamybos paskirstymo, tai būtent įmonėse diegiamos programos padeda įgyvendinti šia strategijas greičiau ir lengviau.

Nepriklausomai nuo organizacijos tipo ir jos prioritetų, verslo valdymo sistemos struktūroje bus tos pačios funkcinės grupės. Tik kiekvienos grupės turinys gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo įmonės veiklos srities, produktų, konkurentų ar rinkos. Tačiau kiekvienai stambiai įmonei rekomenduojama turėti verslo valdymo sistemą, kadangi ji padeda ypač dirbant atskiruose įmonės skyriuose. Tai patogiausias pagalbininkas, kuriame galima matyti realius įmonės rezultatus bei analizes, organizuoti darbus bei stebėti, kaip įmonė pasiekia savo strategijos stadijoje iškeltus tikslus.

5 problemos steigiant įmonę, kurias padeda išspręsti tik profesionalai

registracijos adresasNa gerai, viską galime pasidaryti patys. Ir išmokti. Nebent rankos dreba ir alpstame pamatę kraują – tada chirurgu greičiausiai netapsime… Įsteigti įmonę gali kiekvienas, tačiau ar tai pavyks padaryti be klaidų ir streso? Vargu… Pristatome 5 problemas, kurias jaunieji verslininkai patiria steigdami įmones patys, ir kurias profesionalūs finansininkai padėtų išspręsti kur kas efektyviau.

 1. Įsteigimo laikas trumpesnis. Įmonės steigimas paprastai užima savaitę. Vėl pagauname save meluojant… 😉 Pasiruošimas steigimui ir visų dokumentų surinkimas – mėnuo. Steigimo procesas – valanda. Laukimas, kol „Registrų centras“ viską atliks – 5 dienos. Iš viso – mėnuo ir penkios dienos. Su profesionalų pagalba viską galima sutrumpinti iki 5 dienų. Jie jau turi visus dokumentus ir reikia tik įrašyti jūsų norimos įmonės pavadinimą.
 2. Klaidų tikimybė minimali. Ką daryti, jei kažko neįrašę nusiuntėte dokumentą. Arba pridėjote ne tą versiją. Teks ilgai laukti ir aiškintis su „Registrų centru“. Tai papildomas laikas ir stresas. Su finansininkais šios problemos pavyks išvengti, nes viskas yra patikrinama teisininkų prieš kažką siunčiant.
 3. Kokią teisinę formą rinktis? Kas geriau UAB ar MB, o gal IĮ? Teisinė forma yra labai svarbus dalykas, kurį reikia pasirinkti prieš steigiant įmonę. Neteisingas sprendimas vėliau kainuos kur kas daugiau, nes teisinės formos keitimas yra galimas ir užtrunka apie 1 mėnesį. Finansininkai gali padėti pasirinkti tinkamiausią teisinę formą, nes jie žino, kaip vėliau teks tą įmonę valdyti ir su kokiais iššūkiais susiduria savininkai ir vadovai.
 4. Registracijos adresas. Tai viena iš rimčiausių įmonių steigimo problemų. Ypač mažųjų bendrijų, kurias renkasi jaunieji verslininkai, kurie, pasirodo, neturi savo nekilnojamo turto. Retas kuris dvidešimtmetis turi savo butą Vilniuje. Jis paprasčiausiai jo dar neužsidirbo, nors turi ambicijų ir gerų idėjų, kurios galėtų atnešti jam milijoną eurų per keletą metų. Deja, steigiant įmonę reikalingas registracijos adresas su unikaliu numeriu iš „Registrų centro“. Nuomojantis būstą, gyvenant studentų bendrabutyje, šis reikalas gali sužlugdyti visą verslo kūrimo procesą, tad yra paslauga „registracijos adresas“. Tai reiškia, kad patys finansininkai leidžia registruoti verslą savose patalpose. Vėliau, aišku, galima registracijos adresą pasikeisti. Registracijos adresas kainuoja papildomai 85 eurus.
 5. Proceso eiliškumas. Ką daryti pirmiausia? Registruoti įmonės pavadinimą, ar eiti į banką atsidarinėti sąskaitos? Ar užtenka savininkų raštiško sutikimo registruoti jų patalpose įmonę? Kuo skiriasi UAB steigimas nuo MB steigimo? Vien tik klausimai sukasi mūsų galvoje. Atsakymai yra kažkur ten, internete. Arba pas profesionalius finansininkus, kurie siūlo nemokamas konsultacijas. Pasinaudokite jomis ir tada taps aišku, ką ir kaip reiktų daryti, net jei darysite tai patys…

Problemų galima išvengti. Kreipkitės į finansininkus pagalbos prieš steigdami savo įmonę ir jūsų verslo pradžia bus kur kas sklandesnė ir efektyvesnė.

Įmonių steigimas: 5 naudingi patarimai steigiantiems UAB internetu

įmonių steigimasĮmonių steigimas internetu yra greitesnis, paprastesnis ir pigesnis pasirinkimas, nei įmonę steigiant įprastu būdu, kai dokumentai yra tvirtinami notaro. Įmonės steigimas internetu jums užtruks maždaug tris darbo dienas, per kurias viską galėsite atlikti nuotoliniu būdu ir sutaupysite apie 120 eurų, kuriuos išleistumėte notaro paslaugoms. Taigi, štai 5 naudingi patarimai, kurie išties pravers, jei nusprendėte įsteigti UAB elektroniniu būdu per Registrų cento klientų savitarnos sistemą.

 1. Pasiruošiamieji žingsniai. Įmonei įsteigti steigėjas privalo turėti kvalifikuotą elektroninį parašą, asmens tapatybės kortelę, kurioje būtų įrašyti asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje ir kvalifikuoto parašo sertifikatai. Visi įmonės steigimo dokumentai turi būti paruošti privalomomis pavyzdinėmis formomis. Įmonės pavadinime neturėtų būti vartojamas trumpasis valstybės pavadinimas „Lietuva“. Be to, steigėjo įmonės patalpos negali būti asmeninė steigėjo nuosavybė arba areštuotas turtas. Ir savaime suprantame, kad įmonės steigėjas turi būti veiksnus asmuo.
 2. Įmonės pavadinimo rezervavimas. Norint rezervuoti įmonės pavadinimą, būtina prisijungti prie Registrų centro klientų savitarnos sistemos, kurioje rasite skyrelį „Juridinių asmenų registras“ (JAR), o jame „Juridinių asmenų prašymai“. Būtent čia jums reikia užpildyti JAR-5 formą. Tiesa, negalima pamiršti, kad įmonės pavadinimas turi tenkinti visas bendrinės lietuvių kalbos normas, būti unikalus, nebūti panašus į populiarių prekinių ženklų pavadinimus ir negali klaidinti.

Užpildžius prašymą, jį reikia pasirašyti elektroniniu parašu ir sumokėti VĮ Registrų centrui simbolinį   mokestį, nes tik tada bus pradėtas vykdyti jūsų prašymas, apie kurio būklę jums bus pranešta elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute.

 1. Kitų dokumentų paruošimas. Jei jūsų prašymas buvo patvirtintas, būtina vėl prisijungti prie savitarnos sistemos ir užpildyti visus JAR laukus, kad sistema automatiškai galėtų sugeneruoti visus reikalingus dokumentus:
 • Įstatus;
 • Steigimo aktą arba steigimo sutartį;
 • Prašymą registruoti Juridinių asmenų registre;
 • Sutikimą suteikti patalpas juridinio asmens buveinei.

Pasirašę sugeneruotą steigimo sutartį, galite pradėti galvoti apie įmonės kapitalą.

 1. Įmonių steigimas ir įstatinis kapitalas. Jus reikės atidaryti savo įmonės banko sąskaitą ir į ją įnešti ne mažiau nei 2500 eurų. Tada jums bankas išduos pažymą, kuri patvirtins, kad jūsų įmonės sąskaitoje yra reikalinga pinigų suma.
 2. Įmonė per tris darbo dienas. Savo elektroniniu parašu pasirašykite visus įstatus bei prašymą registruoti įmonę Juridinių asmenų registre ir apsimokėkite VĮ Registrų centrui už suteiktas paslaugas. Nuo prašymo pateikimo įmonės bus įregistruota per tris darbo dienas.

Visgi, jei įmonių steigimas internetu jums atrodo šiek tiek painus, vertėtų pasikonsultuoti su profesionalais, kurie atsakys į visus jums iškilusius klausimus.

 

Verslo SEO: 5 kokybiškos nuorodos nemokamai

Kaip patekti į pirmuosius Google paieškos puslapius? Susitvarkyti savo puslapį, kurti gerą turinį ir gauti atgalinių nuorodų. Atsakymas paprastas, bet ne viskas taip paprasta, kaip atrodo.

Pastaruosius 3 metus Lietuvoje vienu iš populiariausių ir legaliausių būdų gauti atgalinių nuorodų buvo straipsniai tam tikruose tinklaraščiuose ir puslapiuose. Jie daug nekainuoja, tačiau kokybe pasigirti irgi negali. Dėl to užrūstino Google ir ši nusprendė galutinai su tokiais straipsniais ir blogais kovoti. Ne, ne, nieko neuždarys, nieko neištrins, tiesiog nuoroda tokiame straipsnyje taps tiek pat vertinga, kiek forume ar komentare – lygiai nieko. Taigi, verslas nebebus suinteresuotas užsakinėti, o tokių puslapių savininkai talpinti straipsnius su nuorodomis.

nuorodos

Šis būdas buvo toks populiarus, kad įmonės užsakinėdavo šimtus straipsnių. Deja, dabar ši priemonė bus priverta, ypač Lietuvoje. Ką daryti? Ieškoti kitų nuorodų šaltinių. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog jų nelabai yra. Deja, tai ne visiškai tiesa. Yra nemažai įvairių puslapių, iš kurių rekomenduotina gauti nuorodas. Jos aukšto DA ir PA puslapiuose duoida daugiau naudos, nei niekam nežinomuose straipsnių kataloguose ar bloguose, kurie skirti tik Google robotams skaityti… Pateiksime čia 5 tokius puslapius.

 1. About.me. Nerealus puslapis, kuriame galite aprašyti save, kaip įmonės atstovą. Aišku, paminėti, kur dirbate, kokią kvalifikaciją turite, kuo užsiimate, kokie jūsų darbo iššūkiai ir t.t. Aprašymas turėtų būti išsamus ir naudingas potencialiems partneriams. Pakanka vieno direktoriaus pristatymo su nuoroda, kad gautumėte nuorodą iš PR7, DA 91 puslapio.
 2. Blogspot.com. Tai visiems gerai žinoma Blogger.com tinklaraščių tarnyba. Ji priklauso Google, todėl galite būti tikri, kad vidinė optimizacija yra atlikta tik pagal oficialius Google keliamus reikalavimus. Tiesa, tam reikės susikurti tinklaraštį ir jį nuolatos atnaujinti. Nuolatos = bent kartą per mėnesį. Domenas Blogspot.com – PR9, DA 93.
 3. FeedBurner.com. Jei jau susikuriate blogą, kurį žadate dažnai atnaujinti, pasirūpinkite ir tvarkinga jo įrašų RSS prenumerata naudodami dar vieną Google tarnybą FeedBurner.com. Reikės tik bloge pakeisti standartinį RSS formatą į FeedBurner. Tai galima padaryti per Blogger.com tinklaraščio nustatymus. Jei dar kur nors paminėtumėte naująjį RSS srauto adresą (pavyzdžiui feeds.feedburner.com/jusuRSS), būtų idealu, nes Google greičiau jį „pagautų“. Maža smulkmenėlė, blogo įrašuose turėtumėte pateikti nuorodas į savo įmonės puslapį – tik taip jos bus pastebėtos ir užfiksuotos. Dažnai nereikia, kas 3-5 įrašą. Domenas – PR6, DA 97
 4. Storify.com. Tai straipsnių rinkinys, ne tinklaraštis, todėl čia galite publikuoti keletą rimtų straipsnių apie savo verslą, veiklą ir perspektyvas. Nebūtinai angliškai, galima ir lietuvių kalba. Tik įsitikinkite, kad užpildėte profilį ir pateikėte savo interneto puslapio adresą. Prisijungti galite ir su Twitter paskyra, jei tokią turite, ir su Facebook. Domenas PR8, DA 92.
 5. Hey.lt. Lietuviškas lankomumo skaitiklis Hey.lt – šiek tiek kitokio pobūdžio puslapis. Čia jokio turinio kurti nereikia, tiesiog reikia įsidėti skaitiklį į puslapį ir tiek. Padarykite tai mažiausiai matomoje vietoje. Taip gausite lietuvišką nuorodą, kuri yra vertingesnė už daugelį straipsnių katalogų. Domenas – PR6, DA 62.

Pridėti reiktų dar vieną lietuvišką puslapį, kuriame atsidurti yra gana sudėtinga, nes nuorodą patvirtinti turi redaktorius. Be to ten ne visada gausite „dofollow“ nuorodą. Tai ON.lt, kur PR3 ir DA 55. Čia jau prasideda nuorodų katalogų sfera, apie kurią – kitame straipsnyje.

Nors „nofollow“ nuorodų nevertiname, tačiau jų įtakos visiškai paneigti irgi negalima. Dėl to vertėtų surizikuoti ir pasirūpinti dar viena gera nuoroda, kad ir su „nofollow“ atributu. Tai nuoroda iš YouTube.com, kuri taip pat priklauso Google. Google saviškius tikrai myli, todėl drąsiai kurkite savo YouTube kanalą, dėkite ten savo reklaminius klipus, nuotraukų video, prezentacijas video formatu ir kitą video turinį. Aprašymuose nepamirškite nuorodos į savo puslapį ir išsamaus aprašymo. Taip pasididinsite ne tik žinomumą, gausite lankytojų į savo puslapį, bet ir įsiteiksite Google. Youtube domeno PR9, DA 100.

Čia pateikėme tik 5 puslapius, kuriuose nuorodos yra kokybiškos. Jų yra ir daugiau. SEO specialistai žino juos, tad kreipkitės, padėsime.

Jei šis straipsnis buvo naudingas, nelaikykite jo atmintyje, dalinkitės Facebooke, Google+ ar Twitteryje. Tegul ir jūsų draugai jį pamato ir pasinaudoja naudingais patarimais…

Kas yra 5 M…

Kaip tapti protingu?

Skaityti knygas ir daug mąstyti, diskutuoti su draugais apie tai, ką mastai ir kuo gyveni.

Kaip nepasimesti verslo pasaulyje?

Domėtis viskuo, kiek įmanoma, turėti suvokimą apie daug verslo sričių, nes tai padeda dirbti savoje srityje.

Tai paprasti klausimai ir atsakymai į jaunų žmonių klausimus, kuriuos girdime kas dieną. Norime mokytis, tai mokykimės, norime sužinoti – domėkimės. Visa informacija apie verslą ir mus supantį pasaulį yra įdomi ir naudinga. Jei jos nepanaudojame šiandien, nieko tokio, nes panaudosime ateityje.

Šis tinklaraštis kalba apie Mus 5 skirtingais būdais:

Mes – pristato, kas mes tokie esame, kaip save įsivaizduojame tarp kitų.

Mums – parodo, kas mums yra reikalinga, ko norime iš savo aplinkos ir gyvenimo.

Mūsų – nusako, ką mes turime ir laikome savo nuosavybe ir turtu.

Mus – suburia mus į grupes pagal tam tikrus interesus ir poreikius.

Mumyse – atskleidžia mūsų vidinį pasaulį, idėjas, norus, lūkesčius.

Iš esmės, tai viskas, kas aplink mus, kuo gyvename ir kvėpuojame, bet be didelių asmeniškumų. Asmeninę erdvę palikime nuošalyje, o koncentruokimės tik į viešuosius reikalus.

O dabar viskas paprasta ir suprantama kalba:

Rašome apie verslą, paslaugas, internetą, laisvalaikį, grožį ir įgyvendintas idėjas.

Jei manote, kad apie Jus irgi turėtume parašyti, susisiekite – [email protected].