Baltmė – liga, dėl kurios neverta nuogąstauti

ant kūno baltos dėmėsEsančios ant kūno baltos dėmės galbūt kai kuriems ir yra estetiškai nepatrauklus bruožas, verčiantis gėdytis apnuogintų kojų ar rankų bei kaklo, tačiau tikrai sveikatai nepavojinga odos būklė. Baltmė (dar vadinama vitiligo) – tai odos liga, kurios metu atsiranda ant kūno baltos dėmės. Šiose vietose trūksta melanino – pigmento, kuris odai suteikia spalvą.

Priklausomai nuo to, ar žmogaus oda yra natūraliai tamsi, ar šviesi, matomas baltmės poveikis. Natūralu, kad itin šviesios odos savininkams šios dėmės neatrodys taip išsiskiriančiai kaip tamsiaodžiams, sergantiems vitiligo, nes oda su dėmėmis nesudarys tokio ryškaus kontrasto.

Baltmės dažniausiai paveiktos kūno vietos –  rankos, veidas, kaklas, krūtinė. Įdomu, kad ši liga neįgimta, tačiau jeigu kažkas iš vyresnių narių turi baltmę, tikimybė, kad ji bus perleista ir vaikui pakyla apie 30 procentų. Baltme serga maždaug 1 procentas žemės gyventojų.

Baltmė progresuoja visiems skirtingai – kartais ji plinta ir greitai apima vis didesnį žmogaus kūno plotą, o kai kada išlieka mažai peržengusi nuo pirminių plotų ribas. Židininė baltmė išsiskiria tuo, jog ant viso kūno yra vos kelios dėmės, išplitusi baltmė – tai nevienodai išsibarsčiusios dėmelės ant viso kūno.

Šiandien Vakaruose labai populiarūs tampa neeilinių ir nestandartinių bruožų mados modeliai. Tarp tokių bruožų kaip natūraliai gausios strazdanos, tankūs antakiai ir panašiai, taip pat kelią skinasi ir modeliai, gimę su odos trūkumais. Garsiausių dizainerių podiumais žengia ne tik albinizmu, bet ir baltme sergantys modeliai.  Pamažu įvairūs žmonių trūkumai tampa net privalumais – tad ne visuomet dėl šių odos pigmentacijos sutrikimų verta nuogąstauti. Baltmė ne tik nekenkia sveikatai, bet pamažu tampa ir priimtinu odos bruožu.

Žinoma, kitiems to neįrodysi – jeigu pačiam žmogui, sergančiam baltme, šios ligos simptomai yra nepriimtini, visada galima pagalvoti apie įvairias procedūras, sumažinsiančias vitiligo matomumą ant odos. Dermatologai privačiose klinikose gali pasiūlyti tokias procedūras kaip fototerapija ar kitas alternatyvas, kurių dėka suvienodinamas odos spalvos tonas.

Oro valytuvai sveikiems namams: 5 privalumai

oro valytuvaiKvėpuojamojo oro užterštumas gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus, tiek lėtinius, tiek ir ūmius. Neigiamas užteršto oro poveikis žmogui priklauso nuo keleto veiksnių: nuo teršalų rūšies, teršalų kiekio ir jų tankio ore. Taip pat poveikį lemia ir užterštame ore praleisto laiko trukmė. Jautresnių organizmų žmonės pajunta pirminius simptomus per pirmąją valandą, nejautrūs žmonės gali visai nejausti simptomų. Žmonija apskritai bėgant laikui prisitaikė prie oro pokyčių. Juk kol nebuvo sukurtas automobilis ir pradėti statyti įvairūs fabrikai ir gamyklos tol gyvenome kur kas grynesniame ore. Nors jau esame pripratę kvėpuoti užterštu oru, tačiau vis dar nuvažiavę į didesnius didmiesčius nei mūsų Vilnius — juntame smogo kvapą. Kas yra nukeliavęs į tokius didmiesčius kaip Vietnamo Hanojus ar Baltarusijos Minskas žino kaip kvepia didmiestis.

Kodėl kalbame apie užterštumą miestuose? Juk gyvendami miesto daugiabutyje ar name ir net būdami namuose, nekišdami nosies laukan, kvėpuojame tuo pačiu užterštu oru. Pagalvokite, kai ryte pradarote langą, norėdami pravėdinti, iš tikrųjų įleidžiate gryno oro ar užteršto?

Ne visus oro nešvarumus ir teršalus galime sunaikinti, tačiau didžiąją jų dalį, visgi, galime pašalinti, kad bent namuose galėtume kvėpuoti grynesniu oru.

Kodėl gi oro valytuvai yra verti dėmesio norint namuose kvėpuoti sveikesniu oru?

 1. Oro valytuvai namuose išvalo dulkes. Sakysite: „ką ten valyti, juk dulkes valau kiekvieną savaitę?“. Juk dulkės kaupiasi ne vien tik ant spintelių, stalų ar kitų paviršių. Dulkės kaupiasi ir už bei po lovomis, spintomis, voniomis, šaldytuvais, tarp knygų, ant vazoninių gėlių ir įvairių dekoratyvinių statulėlių, pagalvėlių, paveikslų ir kt. Net ir kruopščiausios namų šeimininkės ne kiekvieną kartą lenda su šluoste už spintelių. Čia ir padeda oro valytuvai, kurie patalpose išvalo dulkes.
 2. Oro valytuvai išvalo žiedadulkes. Ypač gera žinia, tiems, kuriuos žiedadulkių laikotarpis kankina įvairiais alergijų simptomais. Oro valytuvai šalina ne tik žiedadulkes, bet ir kitas kietąsias daleles, kurios gali potencialiai sukelti įvairias alergijas.
 3. Oro valytuvas ir oro drėkintuvas viename aparate — dviguba nauda ir sutaupyta namų erdvė. Taip, šie prietaisai namuose gali tarnauti dviems tikslams: ir oro valymui ir drėkinimui garais. Tai praverčia tiems, kurių namuose oras yra per sausas. Toks dvifunkcinis aparatas palengvina kosulio priepuolius, astmos bei alergijų simptomus.
 4. Oro valytuvas ir jonizatorius viename. Jonizatoriaus funkcija oro valytuve pasitarnauja gerinant kvėpuojamo oro kokybę.
 5. Laikmačio funkcija ir jutikliai reguliuojantys oro valytuvo ventiliatoriaus intensyvumą ir greitį. Oro valytuvą turintį šias funkcijas, galite drąsiai palikti namuose veikti, kai esate darbe, parduotuvėje ar teatre. O grįžę galėsite atsikvėpti namuose, kurių oras švarus ir gaivus.

Kodėl atsiranda pigmentinės dėmės ir ką jos sako apie mūsų sveikatą?

Dėmės po soliariumoPigmentinės dėmės ant kūno – tai įgimtos arba įgytos rusvo atspalvio dėmės. Jų atsiradimui įtakos gali turėti įvairūs veiksniai – saulės poveikis ir netinkamas saugojimasis nuo jos, hormonų sutrikimai, senyvas amžius ar net nėštumas. Jeigu pigmentinės dėmės atsiranda dėl hormonų ar nėštumo, jos dažniausiai pačios ir išnyksta praėjus šioms problemoms. Tačiau vertėtų atsargiau elgtis su pigmentinėmis dėmėmis, atsiradusiomis po saulės vonios ar soliariumo.

Dėmės po soliariumo išryškėja, kai gauna nemažą kiekį UV spindulių. Jeigu žmogaus oda natūraliai šlakuota, strazdanota ar nubarstyta apgamais – tai dėl melanino veiklos išryškėjusios žymės, kurios šiaip nėra pavojingos, tačiau retesniais atvejais gali išsivystyti į melanomą. Jeigu jūsų oda linkusi į dėmes po soliariumo ar saulės, reikėtų imtis atsargumo priemonių. Verta kas metus apsilankyti pas dermatologą, kuris įvertintų jūsų odos būklę ir jos suvėžėjimo riziką. Tačiau paprasčiausia ir saugiausia išeitis – vengti saulės spindulių ir nesilankyti soliariumuose. Svarbiausias požymis, kad pigmentinė dėmė gali būti pavojinga sveikatai – tai naujų dėmių atsiradimas arba senų dėmių keitimasis. Jeigu specialistai rekomenduoja tam tikras dėmes pašalinti, tai galima lengvai atlikti lazerinėmis šalinimo procedūromis

Dar kitas variantas, kai išryškėja dėmės po soliariumo – tai odos grybelio rūšis  – įvairiaspalvė dedervinė.Tai gana dažnai pasitaikanti grybelinė odos liga, kuria daugiausiai sergama tropinio klimato šalyse. Šią ligą lengvai išprovokuoti gali mėgavimasis saule, soliariumais, ilgas buvimas karštame ore ir prakaitavimas. Įvairiaspalvė dedervinė nėra užkrečiama, o jos gydymas gana paprastas – išrašomi priešgrybeliniai preparatai. Tad jeigu ant jūsų kūno yra būtent su šia liga susijusios dėmės, per daug nerimauti neverta.

Oda daugeliu atvejų gali pasakyti apie žmogaus sveikatos būklę. Jeigu esate linkęs turėti pigmentinių dėmių nuo saulės ir soliariumo poveikio ir taip pat turite nemažai apgamų – vertėtų nuolatos tikrintis, ar odos dariniai nėra piktybiniai. Jeigu jūsų pigmentinių dėmių kilmė – grybelinė – tai gali reikšti, jog turite striprinti imunitetą, kadangi įvairūs grybeliai dažniausiai užpuola tuos, kurių organizmas ir imunitetas yra nusilpę.

 

 

Kaip išgydyti lytinę potenciją?

Lytinės potencijos gydymasTikrai nei vienam nekiltų klausimas nuo ko priklauso vyrų gyvenimo kokybė. Į jį yra atsakyti iš ties paprasta, kadangi pasitenkinimo jausmą ir tikrą pasijautimą vyru lemia tik lytinis pasitenkinimas ir, žinoma, seksualumas. Tačiau ką daryti, jeigu vyro lytinis organas ne taip funkcionuoja kaip ankščiau, o vyras dėl to jaučiasi blogai, liūdi ir smerkia save? Kiekviena moteris turėtų padėti savo vyrui įveikti visas problemas ir nuvesti pas reikiamus specialistus tam, kad jisai vėl būtų gyvybingas ir galėtų džiaugtis savo seksualumu.

Kaip pasireiškia lytinės potencijos sutrikimai?

Lytinės potencijos sutrikimai pasireiškia varpos erekcijos pablogėjimu arba visiškos erekcijos nebuvimu, taip pat lytinio potraukio sumažėjimu, orgazmo disfunkcija. Kalbant apie erekcijos sutrikimą, tai jis yra apibūdinamas kaip nuolatinis negalėjimas išlaikyti standžios varpos, kuri yra reikalinga atlikti lytiniam aktui, taip pat jeigu jos standumas susilpnėja paties lytinio akto metu.

Ką vyrai jaučia, kai jiems sunegaluoja lytinė potencija?

Šis jausmas kiekvienam vyrui yra labai baisus, kadangi nesugebėjimas išlaikyti erekcijos ir patenkinti savo moters sukelia nevisavertiškumo kompleksą. Taip pat tai gali sukelti psichologines problemas, netgi depresiją. Depresija yra labai rimta liga, todėl norint ja nesusirgti, reikėtų dėl savęs labai pasistengti.

Kas blogina vyrų lytinę gyvenimo kokybę?

 1. Fizinis neveiklumas ir sėdėjimas vienoje vietoje – tai tikrai pablogina vyrų lytinę gyvenimo kokybę. Lytinės potencijos gydymas – fizinių pratimų darymas kiekvieną dieną, aktyvus gyvenimo būdas.
 1. Žalingų įpročių turėjimas. Rūkymas, dažnas alkoholio vartojimas, apie narkotikus net neverta kalbėti, sukelia įvairias ligas, taip pat pablogina vyrų potenciją.
 1. Ligos. Bet kokia liga, net ir pati mažiausia, gali pakenkti žmogui, todėl reikia rūpintis savimi, tinkamai maitintis ir stengtis suteikti savo organizmui visų reikiamų vitaminų.
 1. Nuolatinis stresas ir nervai turi įtakos lytiniam gyvenimui.

Lytinės potencijos gydymas

Lytinės potencijos gydymas yra ne lengva netgi daug laiko reikalaujanti procedūra, tačiau veiksminga. Tikriausiai pats pagrindinis dalykas, kaip ir buvo minėta ankščiau – fizinių pratimų atlikimas. Yra netgi keletas specialių pratimų, kurie pagerina vyrų lytinį gyvenimą ir erekcijos kokybę. Tačiau, jeigu fiziniai pratimai nepadeda, būtina kreiptis pas urologą, kuris geriausiai nustato lytinio gyvenimo sutrikimo priežastis ir paskiria gydymą.

 

 

Ligos, kurias išgydys sportas

treniruokliaiKad sportas – sveikata, girdėjo kiekvienas. Tačiau ne visiems žinomos konkrečios ligos, kurias galima sėkmingai gydyti ar bent palengvinti sporto pagalba. Fiziškai aktyvi veikla saugo nuo širdies ligų, nes stiprina širdies raumenis ir mažina kraujospūdį, skatina kraujo cirkuliaciją; sportas gerina sergančiųjų II tipo diabetu sveikatą; nėra ką kalbėti apie nutukimo problemas.

Na ir žinoma, jau seniai patvirtinta, kad sportuojantys žmonės džiaugiasi geresne nuotaika ir smarkiai pagerina nuomonę apie save: ne tik dėl dailėjančios figūros, bet ir pozityvaus jausmo, kuris apima pasiryžus ir atlikus užsibrėžtą tikslą.

Reguliariai sportuojant gali išsispręsti tokie negalavimai ir sveikatos sutrikimai, kaip:

 • Migrena. Pradėjus sportuoti beveik 60% žmonių ši problema dingo.
 • Depresija. Padėjo 55% depresijos pacientų. Intensyviai sportuojant į kūną išskiriamas laimės hormonas – endorfinas, todėl gera treniruotė visada pakelia nuotaiką.
 • Astma susilpnėja arba išnyksta 82 % sergančiųjų. Gali skambėti atvirkščiai, tačiau astmos ligoniai ne tik ne dūsta sportuodami, bet atvirkščiai – padeda savo kvėpavimui.
 • Sportas sumažino riziką susirgti kraujagyslių ir širdies ligomis 82 % žmonių. Sportuojant naikinamas blogasis cholesterolis, didėja širdies pajėgumas, normalizuojasi kraujospūdis.
 • Metabolinis sindromas sporto pagalba išgydomas 80 % atvejų. Ši būsena yra būdinga nutukusiems žmonėms ir kelia pavojų susirgti diabeto bei širdies ligomis.
 • Sportas padėjo 83 % sergančiųjų II tipo cukriniu diabetu.
 • Fizinis aktyvumas būtinas tiems, kuriems gresia giliųjų venų trombozė. Antsvoris ir bloga mityba yra papildomi neigiami šios ligos veiksniai.
 • Mirtingumas: apskritai ištirta, jog 89 % sportuojančių žmonių prailgina savo gyvenimą 5 metais. Teigiama, kad net jeigu rūkote, nuolatinis sportas ne tik kompensuoja tuos metus kuriuos iš gyvenimo trukmės atima rūkymas, bet ir prideda.

 Jei skundžiatės vienu ar net keliais iš šių sutrikimų, sutiksite, jog verta išbandyti sporto efektą sveikatai. Jeigu nežinote, nuo ko pradėti, užsirašykite į sporto salę, kur laisvai prieinami treniruokliai, svarmenys ir mielai konsultuojantys treneriai. Pradėjus lengvais pratimais ir mankštomis, toliau Jums padės treniruokliai, o galiausiai jau ir pats žinosite, kaip sportuoti, kad būtumėte sveikas.

 

 

 

 

Kam žmogui reikalinga sulčiaspaudė?

sulčiaspaudėsAr kada susimąstėte, ką dedate į burną? Ne tik dėl daugybės kalorijų, įvairių dažiklių, kvapiklių, ar nenatūralių medžiagų, tačiau ir dėl maisto formos bei kiekių? O ar daržnai geriate šviežiai spaustas sultis? Jei jūsų atsakymas teigiamas, tuomet galbūt šis straipsnis nebus toks aktualus kaip tiems, kurie jų praktiškai niekada negeria, arba geria labai retai. Šviežiai spaustos sultys praturtina organizmą itin vertingomis maistinėmis medžiagomis, vitaminais bei stiprina žmogaus imunitetą. Šiandien prekyboje esančios pačios įvairiausios sulčiaspaudės leidžia pasigaminti puikaus skonio sulčių ypač lengvai ir greitai be jokios papildomų sąlygų ar sudėtingos sulčiaspaudės priežiūros. Taigi, ar tikrai sulčiaspaudės žmonėms yra naudingos ir jas savo virtuvėje turėtų turėti praktiškai kiekvienas?

Lėtaeigių sulčiaspaudžių ypatumai

Su aktyviu, sveiku gyvenimu itin susijusi lėtaeigė sulčiaspaudė užtikrina lengvą sulčių išspaudimo procesą. Pažangi sulčiaspaudės technologija šviežiai spaustoms sultims suteikia ir ypatingą skonį. Taip yra dėl to, jog sultys spaudžiamos nuosekliai, nepaliekant jokių nereikalingų tirščių ar pan. Sulčiaspaudės gali prisitaikyti prie įvairių vaisių, daržovių, uogų formų ir dydžių, tad į jas galima dėti tiek obuolius, tiek apelsinus, tiek braškes ir pan. Su tokio tipo sulčiaspaudėmis galima smulkinti net ir riešutus. Turint namuose tokį įrenginį yra nesunku pasidaryti skanų kokteilį, šerbetą ar išspaustomis sultimis pagardinti ledus.

Pasirinkimas – didžiulis

Kad ir kiek daug privalumų turinčios sulčiaspaudės pasirinkimas kartais gali būti iš tiesų nelengvas darbas. Šiandien gamintojai bei pardavėjai elektroninės technikos parduotuvėse bei internete siūlo pačius įvairiausius sulčiaspaudžių modelius. Visi jie pasižymi skirtingais parametrais, o kai kurių funkcijų gausa gali net sutrikdyti žmogų. Priklausomai nuo pirkėjo poreikių bei finansinių galimybių galima pirkti visai paprastas, elementarios komplektacijos sulčiaspaudes, arba pasirinkti kiek galingesnius, ne vieną funkciją turinčius prietaisus sultims spausti.

Kainos bei pristatymas užsisakius internetu

Komentuoti sulčiaspaudžių kainas nevertėtų labai išsamiai, kadangi jos paprastai yra skirtingos. Natūralu, jog tai priklauso nuo sulčiaspaudės galingumo, turimų funkcijų, gamintojo ar net dizaino. Visa tai susumavus bei dar pridėjus šiokį tokį perpardavinėtojų antkainį galima gauti sumas nuo 100 iki 700 eurų. Kad ir kaip bebūtų, tai įvertina žmogus pats, arba kartu su parduotuvių konsultantais. Perkant sulčiaspaudes internetu, žmogui reikia nepamiršti pasitikrinti prekės grąžinimo garantijas, antraip, gavus nekokybišką, lūkesčių neatitinkančią produkciją gali būti, jog jis neatgaus, o netinkamos sulčiaspaudės jam taip pat niekas nekeis.

5 gyvūnai, kurie padeda jūsų sveikatai

naminiai gyvūnai - katėsJūsų brangiausiam turtui – sveikatai – gali padėti ne tik vaistai, papildai ir vitaminai, tinkama mityba ir ezoterinės literatūros skaitymas, bet ir gyvūnai. Ir jų nauda moksliškai įrodyta bei patikrinta daugybėje šalių jau šimtus metų. Taip, gyvūnai prisideda prie jūsų sveikatos būklės, nors ir negydo tiesiogiai ligų, žaizdų. Gyvūnai dirba su jūsų psichika ir dvasiniu pasauliu, kuris turi rimtos įtakos fizinei jūsų kūno būklei.

Pristatome 5 gyvūnus, kurie labiausiai prisideda prie kiekvieno iš mūsų sveikatos gerėjimo:

 1. Šunys. Jie ne tik puikūs draugai. Jais reikia rūpintis nuolatos. Pagrindinis rūpestis – išvesti į lauką. Tai jau automatiškai padeda mūsų sveikatai, nes gerėja kraujotaka, mažėja cholesterolis. Žmonės, kurie bent pusvalandį per dieną vedžioja kieme savo augintinį gyvena ilgiau.
 2. Katės. Puikūs pagalbininkai namie, ypač, kai reikia sumažinti stresą. Katės glostymas ir murkimas ramina, o pats gyvūnėlis daro teigiamą įtaką jūsų psichinei savijautai.
 3. Žuvytės. Žiūrėjimas į plaukiojančias žuvytes padeda apsiraminti, malšinti stresą, įtampą, išsklaidyti nerimą, gydyti depresiją. Jos nesiliečia prie jūsų kūno, neleidžia jokių garsų, tačiau gydo savo plaukiojimu.
 4. Paukščiai. Namuose laikomos papūgėlė, kanarėlės ir kitokie paukščiukai taip pat teigiamai veikia jūsų psichinę sveikatą, padeda jums būti aktyvesniems ir linksmesniems. Tokiu būdu gydomos tikrosios ligos.
 5. Arkliai. Arklys puikiai jaučia žmogų, žino, kada jis liūdnas, kada skauda. Dėl to daugybėje gydymo įstaigų visame pasaulyje rekomenduojama arklių terapija – tiesiog buvimas su šiais didžiuliais gyvūnais. Psichiatrai tai aiškina paprastai – didesnio ir stipresnio gyvūno suvaldymas yra didelių savo bėdų sprendimo pradžia. Jojimas ant arklio – daugybės baimių ir psichologinių barjerų peržengimas. Jei galima peržengti arklio barjerą, savo vidinius barjerus peržengti tampa lengviau. Aišku, jojimas reikalauja viso kūno judėjimo, tad tai padeda kraujotakai ir raumenims, mažina cholesterolio kiekį.

Keista, bet 3 iš 5 gyvūnų yra pavojingi žmogui, 2 – net mirtinai. Tai arkliai ir šunys. Nepaisant tokios rizikos, šie gyvūnai išlieka geriausi žmogaus draugai ir pagalbininkai ir sveikatoje, ir ligoje, kad ir kokios kilmės ji būtų.