Airiškas charakteris, koks jis?

skrydžiai į AirijąAiriai garsėja kaip triukšmaujantys ir į muštynes nuolatos besiveliantys girtuokliai. Kad jie yra aistringi sporto gerbėjai ir mėgsta alų, tiesa. Bet ar tikrai airiai yra tokie „laukiniai“, o jeigu ir teisybė, kad jų charakteris aršesnis, kodėl taip yra?

S. Freudas sakė, kad jeigu ir būtų viena rasė ar žmonių rūšis, kuriai niekaip nepritaikytume psichoanalizės, tai būtų airiai. Gal tai ir tiesa, turint omeny, kad tai savotiškai neprognozuojami žmonės, kurių neįstatysi į jokius rėmus.

Tačiau yra daug kitų šios tautos savybių, kurios visiškai prieštarauja girdėtiems stereotipams.

– Airiai yra giliai religingi. Galima teigti, jog jie net gi myli religiją. Kiekvienas sakramentas – krikštynos, sutvirtinimas, vestuvės yra svarbi kiekvieno airio gyvenimo dalis.

– Tik airiams būdingas dalykas – pietiečių ir šiauriečių prieštara. Per kiekvieną miestelį paprastai teka upė ir ji dalija miestą į šiaurę ir pietus. Tai airių galvoje susikurtas dalykas, tačiau paprastai kiekvienas pietietis gina savo miesto dalį, o šiaurietis – savą.

– Airiams yra šventa palaikyti savo sporto komandą. Jie turi didelius lūkesčius savo mylimoms komandoms ir tiesiog įtūžta ant jų vadybininkų, jei komanda patiria pralaimėjimą.

– Ne vienas keliautojas ilgiau pabuvęs Airijoje pamatė, jog airiai iš tiesų yra labai paslaugūs ir malonūs. Kartais paklausus kelio į tam tikrą miesto vietą airis pats jus ims ir ten nuves.

– Airiai iš tiesų yra labai paprasti žmonės, kuriems nerūpi nei pinigai, nei prabanga. Galima teigti, jog jiems didžiausia vertybė yra jų šalis, jiems svarbūs principai ir kiti juos supantys jiems brangūs žmonės.

Tad nereikia išsigąsti stereotipų apie airius ir būtina apsilankyti šioje šalyje. Geriausia, kad skrydžiai į Airiją nėra brangūs ir per metus pasitaiko ne viena gera proga čia apsilankyti. Pigūs skrydžiai į Dubliną, Airiją yra vykdomi visais metų laikais, įskaitant pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą.

 

Linksmi faktai apie Airiją

pigūs skrydžiai į DublinąJeigu lėktuvo bilietai į Airiją jau kuris laikas yra jūsų kišenėje, būtina plačiau pasidomėti šia šalimi ir sužinoti apie ją įdomių detalių. Airija garsėja savo gardžiu alumi, didele čia gyvenančio jaunimo gausa ir kitais dalykais. Čia pristatysime linksmus ir įdomius faktus apie Airiją. O ši šalis ir jos gyventojai, patikėkite, tikrai yra unikalūs ir išskirtiniai.

– 2011 metais Airijos populiacija buvo 6,4 mln gyventojų, kas yra antroji gausiausiai apgyvendinta sala Europoje . Pirmoji, žinoma, yra Didžioji Britanija.

– Patys pirmieji žmonijos buvimo Airijoje įrodymai yra datuojami maždaug 12,800 metų prieš Kristų.

– Anglai pirmą kartą atrado Airijos egzistavimą per Normanų invaziją XII a.

– 1801 metais Airijos karalystė ir Didžiosios Britanijos karalystė susijungė į Jungtinę Didžiosios Britanijos ir Airijos karalystę.

– Airijoje baruose ir restoranuose yra uždraustos „laimingos valandos“.

– Airijoje yra baras, kuris atsidarė 900 metais ir vis dar veikia. Šiandien jis vadinasi „Sean’s Bar“

– Garsusis Titanikas buvo pagamintas ir pastatytas Belfaste, Šiaurės Airijoje.

– Airijoje niekuomet negyvo gyvatės, kadangi ledynmečio laikotarpiu šie gyvūnai nebūtų išgyvenę įšalusioje žemėje.

– Airijos populiacija vis dar nėra atsigavusi nuo 1845-1852 metais trukusio bado. Iki bado šalies populiacija buvo 8 mln gyventojų, o šiandien čia gyvena tik 6,5 mln.

– Kadangi Airija yra atskirta nuo Europos žemyno, saloje neegzistuoja kai kurios gyvūnų rūšys, kaip kurmiai, šeškai, stirnos.

– Airiškų pavardžių priešdėliai egzistuoja ne šiaip sau. „Mac“ reiškia „sūnus “, o „O“ reiškia „palikuonis“, po šių priešdėlių eina atitinkamai tėvo arba giminaičio vardai.

– Mažiau nei 10 proc. visos Airijos respublikos šiandien kalbasi originalia airių kalba, ir tai neįskaitant kalbėjimo senąja airių kalba mokyklose ar universitetuose.

Nieko nelaukite, jeigu pigūs skrydžiai į Dubliną, Airiją jus jau sužavėjo, susikraukite lagaminą ir keliaukite pažintį šią nuostabią šalį kartu su savo draugais ar mylimuoju.