Renginių vedėjai

Renginiai įmonėms ir žmonėms „iš gatvės“ skiriasi. Tiek lygiu, tiek idėjomis, tiek vedėjais. Verslo renginiu vedejai yra tiesiog visa galva aukštesni už savo kolegas iš gyventojų sektoriaus. Kodėl? Čia pateiksime keletą pasvarstymų.

Pirmiausiai reiktų atskirti renginių vedėjus pagal darbo pobūdį. Verslo renginys vyksta pagal užsakymą ir iš anksto suderintą scenarijų. Dažniausiai tai originalus scenarijus, pritaikytas būtent tai įmonei ir jos specifikai. Tai reikalauja ir papildomų žinių, ir įgūdžių. Renginys gyventojams dažniausiai turi vieną scenarijų, kuris yra naudojamas nuolatos ir keičiamas minimaliai. Pavyzdžiui pirato žaidimai yra vienodi visą sezoną, tad gali nutikti toks atvejis, kad dvi draugaujančios šeimos nusamdys tą patį vedėją ir pamatys tą patį šou su nedideliais pakeitimais. Dar yra viešieji renginiai, kur vedėjai turi atlikti pranešėjo funkciją, taip pat ir šiek tiek paraginti minią. Bet kas to padaryti tikrai negali.

Renginių vedėjas nėra organizatorius. Jis rūpinasi tik pačio scenarijaus išpildymu, nuo jo priklauso net 60-80% vakarėlio sėkmė. Auditorija gali būti susikausčiusi, nepatenkinta nedideliais techniniais nesklandumais, tačiau vedėjo darbas yra juos visus išjudinti, nuraminti ir padaryti taip, kad visi praleistų laiką. Kartais gali būti keičiamas scenarijus, kad pagyvintų veiksmą ir pagerintų nuotaikas, tačiau profesionaliam vedėjui tai nė kiek netrukdo. Tuo tarpu gyventojų renginių vedėjai stengiasi labai nuo scenarijaus nenutolti, nors taip pat susiduria su tam tikra auditorijos reakcija, kurią reikia suvaldyti.

Renginių vizija dažnai yra suderinama iš anksto. Nusakoma, kokia auditorija, koks kalbos tonas tinka, kokio lygio humoras priimtinas ir kiti dalykai, kuriems paprastas piratas ar Pepė Ilgakojinė paprastai nekreipia jokio dėmesio. Kruopštus pasiruošimas kiekvienam renginiui, diskusijos su organizatoriais, repeticijos, išankstinis renginio vietos apžiūrėjimas – visa tai profesionalių renginių vedėjų kasdienybė.

Ar renginių vedėjai privalo būti aktoriai? Pageidautina, bet nebūtina. Tuo tarpu renginių vaikams vedėjai būtinai turi turėti aktorinių sugebėjimų, dirbti su mimika, balso pamėgdžiojimu, plastika, taip pat gebėti dainuoti ir šokti. Renginių vedėjas verslui gali turėti savo savitą stilių ir vedimo principus, kas padaro jį itin vertingą tam tikrais atvejais, nors ir ne visais. Pavyzdžiui, ar vedėjas moka pasakoti anekdotus, gal žino kokių fokusų. Tiesa, užsakovai apie tokias savybes paprastai yra informuojami iš anksto, kad nebūtų staigmenų.

Vedėjo profesija sunki ir atsakinga, tačiau labai reikalinga. Taip buvo tūkstančiais metų, taip išliks tol, kol gyvuos žmonija.

 

Vežame į Daniją ir atgal į Lietuvą

Anglija ir Norvegija lietuvių jau yra perpildytos – kur bepasisuksi, ten išgirsi kalbant lietuviškai, keikiantis rusiškai ir vis dar atrodant tautietiškai 🙂 Kur dar ieškoti darbo? Kur galima gauti gerą gyvenimo lygį? Yra nuostabi šalis Danija, kurioje darbo yra apstu, norinčiųjų dirbti nedaug, tad čia vis dar puikios galimybės. Mes visus norinčius geresnio gyvenimo vežame į Daniją mikroautobusu tris kartus per savaitę.

Maršrutas Lietuva-Danija veda per Lenkiją, Vokietiją, žemyninę Danijos dalį. Jei yra poreikis, vežame ir į Kopenhagą ar kitus Zelandijos salos miestus, bet tada kelionė kainuoja šiek tiek brangiau (keltas kainuoja papildomai). Tuos 1500 kilometrų nuvažiuojame per 16-18 valandų priklausomai nuo kelių sąlygų, kamščių ir norinčiųjų sustoti pakelėje aktyvumo. 😉

Vežame į Daniją su specialiai pritaikytu Opel Movano mikroautubusu. Specialiai jis pritaikytas ilgesnėms kelionėms, nes galima atsilenkti sėdynes. Taip pat talpi bagažinė gali sutalpinti ne tik keleivių bagažą, bet ir siuntas, kurių keletą galime paimti už papildomą mokestį. Į Daniją išvykstame antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, o grįžtame atgal į Lietuvą trečiadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Pakankamai dažnai, kad galėtumėte suplanuoti savo kelionę.

Kelionės kaina – nedidelė. Į žemyninę Danijos dalį vežame už 350 litų (100 eurų), o į Kopenhagą – už 450 litų. Siunta kainuoja 100 litų. Priimame siuntas iki 40 kilogramų. Kelionės atgal į Lietuvą kaina – tokia pati. Nuolaidos gali būti taikomos, jei keliauja didesnės grupės. Palyginimui: tiesioginis skrydis Vilnius-Kopenhaga kainuoja apie 600-700 litų į vieną pusę, be to žmogus gali vežtis iki 20 kg. sveriantį krepšį nemokamai. Jei gyvenate ne Vilniuje, sumokėsite dar 50 litų, kad atvyktumėte į sostinę, o mes keleivius paimame iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės. Keliauti mikroautobusu – apsimoka, nors ir kelionė trunka visą dieną.

Vežame į Daniją dažniausiai studentus, ten dirbančiuosius, taip pat ir turistus, norinčius pamatyti šią šalį. Mes ją išmaišėme beveik visą ir drąsiai galime pasakyti – pamatyti tikrai yra ką ir verta. Tad savo artimiausias atostogas planuokite būtent ten, o mes jus ten greitai ir saugiai nuvešime, o po savaitės parvešime atgal į Lietuvą.