Airiškas charakteris, koks jis?

skrydžiai į AirijąAiriai garsėja kaip triukšmaujantys ir į muštynes nuolatos besiveliantys girtuokliai. Kad jie yra aistringi sporto gerbėjai ir mėgsta alų, tiesa. Bet ar tikrai airiai yra tokie „laukiniai“, o jeigu ir teisybė, kad jų charakteris aršesnis, kodėl taip yra?

S. Freudas sakė, kad jeigu ir būtų viena rasė ar žmonių rūšis, kuriai niekaip nepritaikytume psichoanalizės, tai būtų airiai. Gal tai ir tiesa, turint omeny, kad tai savotiškai neprognozuojami žmonės, kurių neįstatysi į jokius rėmus.

Tačiau yra daug kitų šios tautos savybių, kurios visiškai prieštarauja girdėtiems stereotipams.

– Airiai yra giliai religingi. Galima teigti, jog jie net gi myli religiją. Kiekvienas sakramentas – krikštynos, sutvirtinimas, vestuvės yra svarbi kiekvieno airio gyvenimo dalis.

– Tik airiams būdingas dalykas – pietiečių ir šiauriečių prieštara. Per kiekvieną miestelį paprastai teka upė ir ji dalija miestą į šiaurę ir pietus. Tai airių galvoje susikurtas dalykas, tačiau paprastai kiekvienas pietietis gina savo miesto dalį, o šiaurietis – savą.

– Airiams yra šventa palaikyti savo sporto komandą. Jie turi didelius lūkesčius savo mylimoms komandoms ir tiesiog įtūžta ant jų vadybininkų, jei komanda patiria pralaimėjimą.

– Ne vienas keliautojas ilgiau pabuvęs Airijoje pamatė, jog airiai iš tiesų yra labai paslaugūs ir malonūs. Kartais paklausus kelio į tam tikrą miesto vietą airis pats jus ims ir ten nuves.

– Airiai iš tiesų yra labai paprasti žmonės, kuriems nerūpi nei pinigai, nei prabanga. Galima teigti, jog jiems didžiausia vertybė yra jų šalis, jiems svarbūs principai ir kiti juos supantys jiems brangūs žmonės.

Tad nereikia išsigąsti stereotipų apie airius ir būtina apsilankyti šioje šalyje. Geriausia, kad skrydžiai į Airiją nėra brangūs ir per metus pasitaiko ne viena gera proga čia apsilankyti. Pigūs skrydžiai į Dubliną, Airiją yra vykdomi visais metų laikais, įskaitant pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą.

 

Lėktuvo bilietai skatina emigraciją

Kai kažkoks dalykas atrodo pasiekiamas ranka, juo pasinaudoti gali visi, nors prieš tai nesinaudojo. Nesileiskime į filosofines diskusijas, geriau konkrečiai panagrinėkime, kaip lėktuvo bilietai gali įtakoti emigraciją.

Visi emigrantai vyksta ieškoti geresnio gyvenimo ir geresnio uždarbio, kurio negali gauti Lietuvoje. Vyksta jie į Norvegiją, Angliją, Ispaniją, kiek rečiau – į Prancūziją ar Vokietiją. Ar galėjo vykti seniau? Taip galėjo, tačiau ta kelionė kainavo itin daug. Vilnius buvo atsidūręs savotiškoje izoliacijoje, kai neskrido tiesioginiai reisai iš Vilniaus į Londoną. Į šį svarbiausią lietuviams miestą buvo galima patekti tik mikroautobusu ir skrendant su persėdimu arba iš viso iš kaimyninių šalių oro uostų. Esant tokioms sudėtingoms sąlygoms, ne vienas emigruoti ketinantis lietuvis turėjo gerai pasvarstyti, ar tikrai jis neturi kitos išeities, kaip važiuoti į svetimą šalį, kur nieko nežino ir nepažįsta.

Prieš keletą metų sąlygos keliauti į Angliją, Ispaniją ir Norvegiją tapo idealios, nes tiesioginius lėktuvo skrydžius pasiūlė net dvi pigių skrydžių bendrovės.

Ar antra skrydžių bendrovė į tokią mažą rinką ėjo nežinodama apie emigracijos mastus? Tikrai ne, nes jų verslas laikosi ant verslininkų ir emigrantų. Turistų Lietuvoje nedaug, tad jie nėra pagrindinė perkamoji jėga. Pigūs lėktuvo bilietai tapo pigiais bilietais į išsvajotąją laimę.

Emigracija tapo kiek lengvabūdiškesnė. Jei seniau imigrantas galvojo, kaip jis įsitvirtins svetimoje šalyje, ir nusiteikdavo įvairiausiems sunkumams ir išbandymams, tai dabar to nebėra. „Na ir kas, jei nepasiseks? 30-40 svarų, ir aš jau Lietuvoje…“ Su tokiu požiūriu emigrantai pradėjo dar labiau plūsti į savo išsvajotas šalis, nes bet kada gali įsigyti bilietą į vieną pusę ir grįžti į tėvynę. Emigruoti tapo lengva – nebereikia parduoti namų ir automobilių. Užtenka vos kelių šimtų litų ir tu jau bet kurioje Vakarų Europos ar Skandinavijos sostinėje.

Imigrantų neatbaido net tas nelemtas apribojimas rankiniam bagažui. Keliaujant ilgesniam laikui 10 kilogramų gali nepakakti susikrauti daug šiltų rūbų, tačiau lietuviams tai – nė motais. Ypač, kai Anglijoje galima kokybiškų rūbų įsigyti gal net pigiau nei Lietuvoje. Tokiu būdu emigracijas kliūčių niekas nebesudaro. Lėktuvo bilietai buvo viena iš tokių kliūčių.

 

Aviabilietai

Aviabilietai suteikia žmonėms galimybę pačiu patogiausiu – oro – keliu aplankyti beveik visus, net sunkiausiai pasiekiamus pasaulio kampelius. Juk būtent faktas, kad šiuo metu visi eiliniai piliečiai turi galimybę priimtinomis sąlygomis keliauti lėktuvu – dabar aviabilietai toli gražu nėra vien tik ant aukščiausio visuomenės laiptelio stovinčių asmenų privilegija – pasaulį kiekvienam žmogui padarė labiau priimtiną, atviresnį ir, žinoma, geriau pažįstamą. O juk dar visai neseniai, kuomet visiems patogi bei priimtina oro linijų paslaugų galimybė atrodė tokia pat neįtikėtina, kaip ir, pavyzdžiui, tikro Kalėdų senelio egzistavimas, žmonės savo gimtąją Žemę pažindavo tik iš lūpų į lūpas perduodamų pasakojimų, kurie kartais visiškai prasilenkdavo su realia situacija. Taigi, ką moderniems žmonėms, norintiems keliauti gali pasiūlyti šiuolaikinis pasaulis? Be to, ar internetas tikrai yra toks geras pagalbininkas asmenims, norintiems, pavyzdžiui, susirasti informacijos, užsisakyti bilietus arba atlikti, kitus, įprastu būdu atliekant nemažai laiko užimančius darbus?

Jeigu šiuolaikinio žmogaus reikėtų paklausti, ar jis žino, kas yra tas internetas, paklaustasis, tikriausiai nepatikėjęs, kad iš jo laukiama rimto atsakymo, tik reikšmingai pažiūrėtų į akis ir nusišypsotų. Taigi, kadangi virtualus tinklas yra toks paplitęs visų kasdienybėje, būtų keista, jog neegzistuotų tokia galimybė, kaip aviabilietai internetu. Retas kuris asmuo gali sau leisti prabangą netaupyti laiko, o internetas skrydžio akcentų rinkimosi bei pirkimo procesą gali paspartinti ne vieną kartą. Tarkime, elektroniniai aviabilietai yra šiuo metu daugelio atitinkamas paslaugas teikiančių bendrovių paslauga, naudinga visiems, kurie nori per patį trumpiausią laiką rezervuoti sau skrydį ir būti tikram, kad jis bus atitinkantis jo asmeninius poreikius. Pavyzdžiui, aviabilietai internetu Ryanair, pigių skrydžių bendrovės puslapiuose, išparduodami per patį trumpiausią laiką – juk jų užsakymo sistema yra visiškai paprasta bei suprantama net ir labiausiai šioje srityje nepatyrusiam vartotojui. Su labai panašia situacija virtualiame tinkle galima susidurti ir tuomet, kai užsakinėjami aviabilietai Airbaltic – ši oro linijų bendrovė taip pat gali pasiūlyti puikiai išvystytą bilietų rezervacijos sistemą.

Dažnam žmogui labai svarbiu faktu tampa galimybė įsigyti jo kišenei priimtinų kelionių. Tarkime, aviabilietai i Maskva, didžiausią Europos miestą, Rusijos Federacijos sostinę, lietuvių perkami pačiais įvairiausiais tikslais – verslo, turizmo, draugų ar giminių lankymo, taip pat skrydis be persėdimų paprastai trunka vos keletą valandų, taigi būtų logiška manyti, jog patogumas renkantis maršrutą vaidina mažesnį vaidmenį nei kaina. Aviabilietai i Dublina taip pat yra ypač dažnai lietuvių perkami, tačiau skrydžiai čia paprastai būna daugiau nei dvigubai ilgesni, todėl čia žmonės, rinkdamiesi sau tinkamiausią kelionę, turėtų priekabiai įvertinti savo galimybes ištverti galimus nepatogumus bei nuovargį ir pasirinkti galbūt kiek daugiau kainuojantį, tačiau malonesnį skrydį. Taigi, be jokių abejonių galima teigti, jog kuomet yra perkami aviabilietai, pigus skrydziai neturėtų tapti vieninteliu reikalavimu rezervacijai. Juk sveikata turi būti saugoma atsakingai, o dėl neprotingai pasirinkto maršruto pablogėjusi fizinė būklė gali priversti kardinaliai pakeisti planus – nesvarbu, ar susitikimo su darbo kolegomis, partneriais grafikus, ar lankytinų šalies objektų sąrašą, ar pažinties draugais, giminėmis laiką. Žinoma, kada yra perkami aviabilietai, akcija kartais gali padėti suderinti ir pageidaujamą maršrutą, ir investicijas, tačiau jos laukiant dažnai tenka sugaišti nemažai laiko.

Taigi, kartais, atsižvelgiant į šiuolaikinę situaciją pasaulyje, galima daryti išvadą, jog aviabilietai yra viena iš didžiausių galimybių kiekvienam žmogui tapti moderniam, aktyviam bei tolerantiškam. Juk būtent ši galimybė padeda beveik kiekvienam savo akimis pamatyti tam tikrus pasaulio reiškinius ir pasidaryti išvadas nesiremiant jokiais kitų subjektyviais samprotavimais. Todėl belieka tikėtis, kad ir ateityje aviabilietai bus kiekvienam lengvai pasiekiami bei įperkami.