5 naudingi patarimai, kad kelionė mikroautobusu neapkarstų

mikroautobusų nuomaMikroautobusų nuoma – sparčiai populiarėjanti paslauga, kuria vis dažniau pasinaudoja žmonės, norintys keliauti patogiai ir linksmai su didesne žmonių kompanija. Apie šią paslaugą paskutiniu metu, kai daugelis planuoja savo atostogas, kalbėta išties nemažai, todėl apibendrinant visą sklandančią informaciją, galima teigti, kad mikroautobusų nuoma – puikus pasirinkimas, kai norisi keliauti patogiai ir saugiai už piniginei draugišką kainą. Visgi, suplanuoti kelionę iki smulkmenų yra tiesiog neįmanoma, visada gali nutikti kažkas netikėto ir nemalonaus. Štai keletas naudingų patarimų, į kuriuos atkreipę dėmesį, kelionės metu išvengsite nemalonių situacijų.

 1. Nepažįstamame mieste – tik patyręs vairuotojas. Mikroautobusą gali vairuoti visi B kategorijos vairuotojo pažymėjimą turintys asmenys, tai labai patogu, nes vienam vairuotojui pavargus, jį gali pakeisi jo draugas. Visgi, nepaisant mikroautobuso manevringumo, jo gabaritai yra išties didesni nei paprasto lengvojo automobilio, todėl keliaujant nepažįstamame mieste, kuriame yra intensyvus eismas, už mikroautobuso vairo turėtų sėdėti patyręs vairuotojas, o ne „žalias klevo lapas“.
 2. Alkoholis nepageidaujamas. Ne paslaptis, kad daugelis lietuvių atostogas sunkiai įsivaizduoja be alaus ar kitų alkoholinių gėrimų, tačiau atsiminkite, kad Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje vartoti alkoholinius gėrimus transporto priemonėje yra griežtai draudžiama. Ši taisyklė galioja ne tik vairuotojui bet ir keleiviams, kurie gerai įkaušę gali blaškyti vairuotojo dėmesį ir jam trukdyti. Tad alkoholinius gėrimus geriau vartoti, pasiekus kelionės tikslą, nes kitaip rizikuojate gauti baudą.
 3. Atidžiai rinkitės kelionės kompanionus. Mikroautobusų nuoma – geras pasirinkimas, jei norite keliauti patogiai, juk mikroautobuse gerokai daugiau vietos nei lengvajame automobilyje. Visgi, mikroautobusas nėra namelis ant ratų, todėl jei planuojate keliauti ilgesnį laiko tarpą, vertėtų gerai pagalvoti ar tarp jūsų ir jūsų kelionės partnerių neatsiras trintis, ar jie gerbia vieni kitų asmeninę erdvę. Tad į kelionę rinkitės tik tuos žmonės, kurie nemaišytų vieni kitiems, priešingu atvejų pykčių, konfliktų ir kaprizų tiesiog neišvengsite.
 4. Pasidomėkite kelionės keliais. Užsienyje kai kurie keliai yra mokami, įvertinkite tai, prieš susidarydami kelionės maršrutą. Jei tenka važiuoti mokamu keliu, susimokėkite už jį ir nerizikuokite gauti baudą. Atminkite, kad užsienio šalyse pareigūnai dažnai būna ne tokie sukalbami kaip Lietuvoje.
 5. Pasiskirstykite darbais ir pareigomis. Organizuotumas – privalumas kiekvieno kelionėje. Dar prieš leisdamiesi į kelią, pasidalinkite darbais: kas atsakingas už geriamąjį vandenį ir kitus gėrimus, kas atsakingas už maistą, už kelionės maršrutą ir pan. Viską gerai suplanavę išvengsite nemalonių staigmenų ir varginančio chaoso.

Taigi, jei nepamiršite šių patarimų, atostogos tikrai bus įsimintinos ir malonios, o kelionė mikroautobusu gali tapti jūsų bei jūsų draugų gražia vasaros tradicija.

Delninukės išstumia įprastas rankines

delninukesMoteris ir penkios poros batų – neatsiejamas duetas. Tačiau taip pat batus galima prilyginti ir rankinei. Regis, kuo jų daugiau turi moteris, tuo ji laimingesnė. Ar tikrai? Žinoma, daugelis moterų su šiuo faktu sutiks. Nors šiomis dienomis įprastas rankines stumia delninukės. Tai – modernus rankinės sprendimas, kai ją galimą nešti rankoje, o ne kabintis ant peties. Nors daugelis delninukių turi ir ilgas grandinėles (diržus), kuriuos prisegę delninukę galėsite pasikabinti ant peties.

 

Kokia šiandien yra stilinga delninukė? Kaip ją  išsirinkti? Draugės klausinėja viena kitos, ieško informacijos internete (Varle.lt) ir žurnaluose. Delninukės yra būtinas ir neatsiejamas aksesuaras moterims. Dar ankstyvo pavasario pradžioje, garsaus pasaulinio prekinio ženklo „Chloé“ dizaineriai pasiūlė rinktis ryškų ir drąsų rankinių dizainą, kuris derinamas su neįprasčiausiais audiniais. Nebijokite įsigyti medžiaginės delninukės arba odinės delninukės. Jos buvo ir išlieka madingos. Tačiau „Chloé“ mados namai visų pirma akcentavo, kad nors ir vasara, tačiau topų viršunes okupuoja kailinės delninukės. Jų kailiai gali būti įvairių atspalvių: nuo baltų iki tamsiai rudų ar net juodų. Kailis visuomet buvo elegancijos ir prabangos ženklas, tad suskubkite, kad elegantiška delninukė, pagaminta iš kailio spėtų atsidurti Jūsų spintoje dar šiais metais.

 

Delninukės būna įvairių spalvų, tad vienos, pačios madingiausios tikrai nėra. Jei planuojate vykti į vakarėlį, vestuves ar kitą šventę, kuri rengsitės vakarinę suknele, turite žinoti, kokia deltinukė Jums tiks. Juk šis aksesuarus idealiai tinka tiek prie trumpos, tiek prie ilgos suknelės ar sijono. Mados ekspertai pataria, kad geriausia būtų delninukės spalvą derinti prie drabužio spalvos. Atkreipkite dėmesį, kaip puikiai jas pasirenka užsienio įžymybės, keliaudamos Kanų festivalio raudonu kilimu! Kiekviena detalė, taip pat ir originali delninukė yra kruopščiai apgalvota ir pasirinkta. Nors, žinoma, pasitaiko ir išimčių, kai drąsesnės merginos renkasi su drabužių eilute nieko bendro neturinčią delninukę. Tarkim, jei suknelė šilkinė, ilga ir klasikinio siuvimo, rankinė gali būti šiek šokiruojanti, metalinėmis detalėmis, ar masyvesnio dizaino. Nebijokite būti originalios!

 

Puoškitės, pabrėžkite savo moterišką eleganciją  išsirinkę naują delninukę. Tiesa, didelę pasiūlą  siūlo Varle.lt internetinė parduotuvė. Tegul Jūsų žavesio kerai užburia aplinkinius ir tą vienintelį.

 

Televizijos programos kaita

Turbūt daugelis jau sunkiai atsimeną TV programos leidinį, kuris buvo leidžiamas kartą į savaitę, jame buvo galima rasti visos savaitės visų kanalų programą, keletą straipsniukų apie Lietuvos naujienas, horoskopus. Sakysite, kad ir šiandien dar toks leidinys eina? Taip, tik šiandien jis kažkuo kitoks. Seniau ta TV programa buvo kone vienintelė vieta, kur buvo galima sužinoti, kada kokios programos per televiziją rodomos. Tas leidinys tarsi simbolizuoja dar tuos laikus kai perjunginėti kanalus reikėjo ant televizoriaus, o pulteliai buvo didelė retenybė. Tai šiandien jau net sunku įsivaizduoti. Keičiantis laikams, keičiasi ir visi mus supantys dalykai. Televizijos ar televizijos programos ne išimtis. Įsijungus televizorių šiandien galima pastebėti, kad daugelis televizijos programų smarkiai pakitusios.

Serialai

Prieš beveik dešimtmetį populiariausios televizijos programos buvo meksikietiški serialai. Jie savo laiku buvo labai žiūrimi, nes lietuviškos programos tuo metu  šiuos serialus transliavo dažniausiai. Taip pat vakarais buvo rodomi tokie legendiniai serialai kaip „Kalnietis“, „Teksaso reindžeris“ ir pan. Šiandien tokių serialų retai kada galima pamatyti per televizorių, vakarinius kultinius serialus pakeitė įvairūs detektyvai ir žmogžudysčių tyrėjų istorijos, o meksikietiškas melodramas iš televizijos išstūmė lietuviškos, tačiau vis tiek melodramos.

Animaciniai filmai

Kad šio tipo televizijos programos pasikeitė galima sakyti kardinaliai, nereikia nei įrodinėti. Vis dažniau transliuojami brutalūs ir smurtą skatinantys animaciniai filmai, kurie iškreipia vaikų vertybių sistemą. Ko gero šiandien per televizorių nė neįmanoma pamatyti tokių animacinių filmukų kaip „Anė iš žaliųjų mansardų“, „Čipolino nuotykiai“ ar pan.

Žinios

Ne paslaptis, kad informacinėje visuomenėje televizorius tampa ne lyderiaujančiu žiniasklaidos organu. Vis dažniau žmonės informacijos ir naujienų ieško internete, o tai skatina televiziją kiek pasistengti. Lietuvoje reklamos ekspertai teigia, jog nei vienas lietuviškas kanalas netransliuoja nešališkų objektyvių dienos naujienų. Prie daugelio reportažų pridedami išraiškingi posakiai, kurie vienaip ar kitaip intriguoja, daro įtaką žiūrovui. Nors taip elgtis nesąžininga mąstant apie žmogų, priimantį žinių reportažus ir naujienas kaip neginčijamą tiesą ir realybės atspindį.

Ar tai gerai ar blogai, spręsti kiekvienam žiūrovui. Keičiantis televizijos programoms, ekrane sužibo ir tikrai dėmesio vertų kanalų ar laidų, vienas iš tokių būtų LTV kanalas Kultūra, nuolat transliuojantis reikšmingas ir profesionalias laidas. Taip pat yra viena laida, kuri nemiršta net ir keičiantis santvarkoms ar visuomenės nuostatoms, tai sveikinimų koncertai, kuriuos šiuo metu Lietuvoje transliuoja net du televizijos kanalai. Taigi, kažkokios tradicijos visgi lieka.

Ką daryti, kad vaiko gimtadienis būtų ypatingas?

Artėja vaiko gimtadienis, o jūs nė nežinote, kaip pradžiuginti savo mažylį? O ką daryti su 20 vaikų visą popietę, kad jie nenuobodžiautų?

 • Jei tik įmanoma užsisakykite profesionalaus linksmintojo paslaugas. Jei negalite daug išlaidauti, užsisakykite 1-2 valandų programą. Tokias programas siūlo renginių organizavimo įmonės. Pavyzdžiui, „Renginių kalvė“ siūlo vaikiško gimtadienio programą „Policijos akademija“. Ši programa trunka dvi valandas, tad jūs turėsite laiko paruošti užkandžių atsargą ar uždegti žvakutes ant torto. „Renginių kalvė“ užsakymus renginiams priima Vilniuje ir Kaune, o jų repertuare ne tik vaikiški gimtadieniai, bet ir mergvakariai, bernvakariai, įvairūs renginiai įmonių kolektyvams.
 • Jei vis dėlto nusprendėte nesamdyti profesionalaus linksmintojo, būtinai pasirūpinkite, kad kas nors padėtų užimti vaikus. Paprašykite pagalbos kitų tėvelių. Taip nepervargsite ir išvengsite nesklandumų.
 • Nuspręskite vakarėlio temą. Jums padės internetas – čia rasite daugybę idėjų bei patarimų kaip jas įgyvendinti: gimtadienio tortai, žaidimai, šventės atributika, dekoravimo idėjos ir t.t.
 • Suorganizuokite žaidimus. Linksmiausi – ypač patiems mažiausiems – ir paprasčiausi žaidimai yra žaidimai su balionais. Suruoškite riterių turnyrą, apginklavę mažuosius balionų kardais, arba balionų sprogdinimo varžybas. Žaidimams skirkite apie 30-40 minučių.
 • Išmokite surišti pagrindines figūras iš balionų: internete tikrai rasite filmuotas pamokėles. Mergaitėms ypač patinka fėjų sparnai. Berniukus sužavės balionų kardai arba kalavijai, kuriuos vėliau galės panaudoti riterių turnyre.
 • Jei norite išlaikyti vaikų dėmesį žaidimuose, reikės juos motyvuoti. Geriausia motyvacija – prizai. Tačiau prizų vietoje nedalinkite saldainių – vaikai nuo jų gali tapti hiperaktyvūs.
 • Ištapykite vaikams veidus. Vaikai nepaprastai mėgsta šią pramogą. Nepamirškite nufotografuoti šių „meno kūrinių“. Tai bus puikus prisiminimas visiems šventės dalyviams. Nepamirškite, kad dažai turi būti skirti būtent kūno tapybai.
 • Suruoškite kūrybines dirbtuves. Jos visuomet pasiteisina. Tik nepamirškite, kad jos turi atitikti vaikų amžių ir nebūti pernelyg ilgos – kuo jaunesni vaikai, tuo jie trumpiau išlaiko dėmesį.

Ir pabaigai svarbiausias dalykas: jūsų vaiko gimtadienis turi būti šventė ne tik jūsų mažyliui, bet ir svečiams bei jums. Tai ne paprasta šventė, o diena, kai švenčiate stebuklą – jūsų vaiko gimimą.

Visad populiarios kelionės į Turkiją

Ketinate išvažiuoti pailsėti, tačiau dar nenusprendėte kur? Vilioja šilti kraštai ir dangiški paplūdimiai? Mėgstate šilumą ir egzotiką? Kelionės į Turkiją yra dažniausias tokių žmonių kaip Jūs pasirinkimas. Į šį rojaus kampelį kasmet beveik be pertuakos traukia begalės turistų. Dėl savo palankaus klimato, gražios gamtos ir daugybės pramogų, Turkija jau seniai tapo vienu populiariausių kurortų ne tik tarp Lietuvos turistų.

Antalija

Tai pačio didžiausio Turkijos kurortinio regiono centras. Didelis ir ištobulintas miestas turistams siūlo ne tik savo balto smėlio paplūdymius, bet ir daugybę kitų viliojančių pramogų. Čia gausu restoranų, kavinių, pramogų parkų, naktinių klubų. Antaliją renkasi ne tik siautulingai nusiteikę turistai, tačiau ir besidomintys šalies kultūra bei tradicijomis. Antalija alsuoja Turkijos istorija, visos kavinės ir barai įrengti tautiniu stiliumi. Būtent dėl Antalijos siūlomų įvairių atrakcijų turistams, keliones i Turkija dažnai prasideda nuo šio kurorto.

Kušadasis

Žymus Turkijos kurortas. Tai prestižinis kurortas, kuriame įsikūrę prabangūs Turkijos viešbučiai. Prestižiniai restoranai, didžiulės parduotuvės Kušadase turistams suteikia galimybę praleisti savo atostogas karališkai. Tačiau be prabanagių pramogų, labiausiai Kušadasis garsėja savo istorija. Čia per tūkstančius metu yra gyvenusios pačios įvairiausios tautos ir gentys: kryžiuočiai, getai, osmanai, persai, bizantiečiai, graikai, romėnai. Iki šių dienų yra išlikę įspūdingi architektūros paminklai, bylojantys senuosius laikus. Vienas iš tokių – Artemidės šventovė, kadaise laikyta vienu iš septynių pasaulio stebuklų.

Apskritai kelionės į Turkiją yra tarsi kelionės į senovę. Visas šis turistų pamėgtas kurortas byloja apie senuosius laikus. Čia ne tik egzotinė gamta, bet ir daugybė turistus masinančių vietų. Įvairios senoviškos šventovės, tvirtovės, pilys, kapavietės ir kiti architektūros statiniai tiesiog stebina savo išmone. Įvairios istorinės paslaptingos vietos traukia turistus apsilankyti šiame egzotiniame krašte. Mėgstantiems turiningas, šiltas ir aktyvias atostogas, Turkija – puikus pasirinkimas. Šioje šalyje sau pramogų ras ir besidomintys religija, istorija ir tie, kurie ruošiasi triukšmingai bei turiningai atostogauti. Turkijos kurortai taip pat siūlo daug pramogų ir užsiėmimų vaikams, tad čia galima atostogauti ir su visa šeima.