5 dalykai, kurie pravers paėmus paskolą

paskola internetuIš greitųjų kreditų bendrovės paėmėte paskolą? Nesvarbu, ar tai 100 ar 1000 eurų, paskola internetu yra paSKOLA ir ją reikia grąžinti. Tai turėtų žinoti kiekvienas, kas skolinasi pinigų iš tam tikrų oficialių ir legalių įstaigų. Nelegalios paskolos – nelegalūs ir jų grąžinimo terminai bei sąlygos, tačiau negrąžinimo pasekmės būna pavojingos sveikatai ir gyvybei. Bet dabar nesigilinkime į tai ir pereikime prie konkrečios ir naudingos informacijos.

  1. Paskolą grąžinti galima anksčiau, tačiau paėmus ilgam laikui, to daryti nerekomenduojama. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – infliacija. Liaudiškai tariant, pinigų nuvertėjimas. Jei esate įsipareigoję paskolą grąžinti per 5 metus, grąžinkite per tą laikotarpį, 4-5 grąžinimo metais mėnesinė įmoka nors ir bus tokia pati, bet jos vertė bus kur kas mažesnė. Dar paprasčiau – jei dabar kas mėnesį turite sumokėti po 100 eurų, tai ir po 4 metų mokėsite po 100 eurų. Dabar už 100 eurų galite nusipirkti 100 litrų pieno, tačiau po 4 metų produktai greičiausiai pabrangs ir galėsite nusipirkti tik 50 litrų pieno. Tokiu būdu finansinė našta nebus tokia didelė. Tai aktualu ilgesniam laikotarpiui paimtoms paskoloms.
  2. Paskolos sustabdymas. Taip, paskolos mokėjimą galima sustabdyti. Tik gerai įsigilinkite, kokiomis sąlygomis. Paprastai yra imamas paskolos prasitęsimo mokestis, kuris nėra itin didelis, tačiau jis gali neapsimokėti, jei iki paskolos grąžinimo nėra likę daug laiko.
  3. Paskolos refinansavimas. Nesvarbu, r tai paskola internetu, ar vartojimo paskola, ją galima refinansuoti. Tai reiškia, kad paskolą perima kita paskolų bendrovė. Perėmimo metu keičiasi seniau buvusios palankios, o dabar jau nebe, grąžinimo sąlygos. Tokiu būdu vartotojo skolos našta šiek tiek sumažinama.
  4. Išvykus gyventi į užsienį, paskolos internetu paėmimas tampa sudėtingesnis. Jei paimate gyvendami Lietuvoje ir išvažiuojate, ją vis tiek reikia mokėti. Jokių lengvatų čia nėra. Beje, pastebima tendencija, kad paskolų paėmę lietuviai į užsienį važiuoja uždarbiauti, kad jas galėtų greičiau atiduoti.
  5. Paskola – ne mirties nuosprendis ir ne gėda. Tiesiog tai normalūs finansiniai santykiai tarp fizinio ir juridinio asmens. Kažkodėl greitos paskolos internetu turi prastą reputaciją. Jei esi skolingas bankui už būstą ir jam įsipareigoji mokėti 25 metus, kodėl 1-2 metus įsipareigojimų turintis asmuo laikomas prastesniu. Beje, tie, kas turi kreditines korteles taip pat nuolatos skolingi bankui už žvėriškas palūkanas (apie 15 proc. mėnesinės palūkanos).

Imdami paskolas ir kreditus, visada pagalvokite, kaip jas grąžinsite. Dabar galima perfrazuoti senovišką posakį – paSKOLA – ne „rona“, neužgis…

Paskolos visiems išduodamos tik po tvarių pajamų įvertinimo

paskolos visiemsGalvojantiems, kad Lietuvoje veikiančios kredito įstaigos bet kam išduoda vartojimo paskolas, vertėtų žinoti, kad paskolos visiems šiuo metu išduodamos pagal griežčiausią tvarką kokia tik yra buvusi. Tuo ypač turėtų pasidomėti bedarbiai asmenys, prasiskolinę vartotojai ir t.t. Lietuvos bankas įpareigojo kredito įstaigas dar atsakingiau ir kruopščiau tikrinti visus klientų pateikiamus duomenis. Tuo siekiama išvengti tokių klientų, kurie negrąžina skolų. Siekiant sumažinti blogųjų paskolų skaičių, kreditai tiesiog nebeišduodami tiems, kurie jų nesiruošia ar negalės grąžinti. Dėl to kiekviena kredito įstaiga privalo tikrinti visų klientų kreditingumą. Kreditingumo įvertinimo metu ir nustatoma visa galima rizika ir asmens skolinimosi galimybės.

Paskolos visiems turi būti išduodamos vienoda tvarka.

Lietuvos bankas informuoja, jog visiems klientams taikomi tie patys reikalavimai, todėl skolinantis iš kredito įstaigų nevalia tikėtis kažkokių išimčių. Tai liečia ir tuos, kurie iš vartojimo kredito bendrovių ketina skolintis su turto įkeitimu. Įdomiausia tai, kad anksčiau turimas turtas buvo it garantija, jog asmuo gaus geresnes sąlygas. Tačiau situacija dabar yra tokia, kad net ir turto įkeitimas negali garantuoti, jog gausite vartojimo kreditą sėkmingai.

Trumpai tariant, kreditoriams yra atsiradusi prievolė tinkamai apskaičiuoti besiskolinančio asmens pajamų ir išlaidų santykį. Pagal jį ir turi būti nustatoma ar asmuo laiku sumokės įmokas. Tai reiškia, kad jokia kredito bendrovė ar sutelktinio finansavimo platforma neturi teisės išduoti paskolos, remiantis tik įkeičiamo turto garantija. Kreditoriai turi žiūrėti ar asmuo grąžins skolą iš gaunamų tvarių pajamų, o ne iš įkeisto turto. Jeigu kredito bendrovė suteikia paskolą prastą kreditingumo rodiklį turinčiam asmeniui už turto įkeitimą, tai tuomet tokia sutartis bus laikoma negaliojančia – Lietuvos bankas tokią bendrovę nubaus.

Dabar paskolos visiems išduodamos mažesnėmis palūkanomis, todėl siūloma paskubėti mažinti įsipareigojimus.

Tie, kurie prieš porą metų skolinosi kelių metų laikotarpiui, dabar turėtų peržiūrėti kreditorių pasiūlymus. Jie yra žymiai pigesni nei anksčiau. Tai reiškia, kad mokantiems dideles palūkanas vertėtų paieškoti refinansavimui skirtų kreditų – jie kaip reikiant sumažintų turimus įsipareigojimus ir palengvintų jų vykdymą.

Greitieji kreditai greitiems ir nenumatytiems sprendimams

greitieji kreditaiĮvairios finansinės situacijos reikalauja greitų veiksmų. Delsimui laiko tiesiog nelieka, o pasiskolinti jo geresniam sprendimui rasi nepavyksta. Laiko nėra, situacija reikalauja sprendimo, ką daryti? Greitieji kreditai greitai ir be jokio vargo padeda išspręsti keblias finansines situacijas. Jei esi atsakingas ir kruopščiai savo ateitį planuojantis žmogus, pasiskolinti pinigai gali būti daugiau nei naudingi.

Pinigų skolinimasis vargiai gali būti pavadintas malonumu. Tai pabrėžia ir išryškina žmogaus finansinę situaciją, priverčia pasijausti nesaugiai ir nemaloniai. Tačiau kredito bendrovėms šie rūpesčiai artimi. Tūkstančiai žmonių naudojasi tokių kompanijų tiekiamomis paslaugomis ir sėkmingai sprendžia problemas, iškilusias jų gyvenime. Pinigų prireikti gali bet kada, tad malonu žinoti, jog jų nereikės prašyti draugo ar šeimos nario – juos galima lengvai ir be jokių didelių įsipareigojimų pasiskolinti iš profesionalų.

Šiuo metu Lietuvoje didžioji dalis gyventojų gyvena „nuo algos iki algos“ principu. Išlaidauti niekas nesiryžta, nes pinigų prireikti gali bet kada ir bet kur. Smagu, kai esi finansiškai nepriklausomas, tačiau dažniausiai esi priverstas vienaip ar kitaip taupyti. Sutaupyti padorią pinigų sumą didesniems malonumas yra pakankamai sunku, tačiau greitieji kreditai leidžia kitu žvilgsniu pažvelgti į savo asmeninius finansus bei jų tvarkymą. Atsidėti pinigų juodai dienai nebėra taip svarbu, kadangi kredito įmonės yra linkusios pagelbėti tada, kai to labiausiai reikia.

Nenumatyta situacija greitai prikuria problemų, kurias išspręsti padeda tik pinigai. Nesvarbu, ar tai kasdienės išlaidos, remonto darbai, mokesčiai ar paprasčiausia pramoga – už viską galima sumokėti paskola, kurią suteiks ir su kuria supažindins kredito bendrovės. Kai reikia greito sprendimo, greitasis kreditas pagelbsti. Vos per keliolika minučių gaunami pinigai situaciją gali pakreipti visai priešinga linkme. Šaunu, kai gali savo finansus tvarkyti laisviau ir žinoti, jog išeitis visuomet yra.

Greitieji kreditai puikiai išsprendžia problemas, susijusias su finansais. Kai reikia pinigų, jų nereikia toli ieškoti, nereikia prašyti draugo ar kaimyno – lengviausias kelias yra prieš akis, tai – greitųjų paskolų teikėjai. Skolinkis atsakingai ir paskola bus daug labiau veiksminga nei įprastai.

Įvairių rūšių asmens draudimas: kodėl neverta rizikuoti savo sveikata ir gyvybe?

Tik netekę sveikatos dažnai susimąstome, koks didžiulis turtas tai buvo. Kad mažiau gailėtumėmės dėl to, ko nepadarėme arba ką  galėjome padaryti, verčiau būti vienu žingsneliu pirmiau už kitus ir bent jau pasvarstyti apie įvairių rūšių asmens draudimą. Kokiomis draudimo rūšimis šiandien galima apdrausti asmenį?

Sveikatos draudimas

Jei apdrausite savo sveikatą, patirsite mažiau arba visiškai nepatirsite neplanuotų išlaidų, nerizikuosite savo šeimos gerove, sutaupysite nemažai nervų ir greičiau atgausite jėgas. Šiandien darbuotojų sveikatos draudimu vis dažniau pasirūpina ir juos įdarbinusios įmonės. Kodėl tai puikus sumanymas? Darbuotojų draudimas – puiki motyvacinė priemonė darbingumui ir lojalumui kompanijai skatinti. Tai tobula investicija siekiant, kad darbuotojas dirbtų našiai ir produktyviai. Apdraustasis jaučiasi laisviau, kadangi sveikatą gali tikrintis ten, kur dirba geriausi, kompetentingiausi gydytojai, o ne ten, kur pigiausia. Gydymosi įstaigos pasirenkamos laisvai, tai gali būti ir privačios, ir valstybinės klinikos ar poliklinikos.

Antra, apsidraudusiems sveikatos draudimu paprastai kompensuojami visi vaistai. Trečia, apdraustieji sveikatos draudimu neturi mokėti už gydytojo odontologo paslaugas (pastarasis faktas džiugina labiausiai, nes juk dantų tvarkymui dažnai išleidžiame šimtus ar net tūkstančius litų). Žinoma, brangios ir sudėtingos procedūros kompensuojamos ne visais atvejais.  Įsigijusieji sveikatos draudimą gali naudotis ir kitomis paslaugomis, kurios aprašytos draudimo sutartyje, taigi, norint pasinaudoti visomis galimybėmis, reikėtų įdėmiai perskaityti sutarties sąlygas.

Draudimas nuo nelaimių ir nelaimingų  atsitikimų

Gyvenimas – nenuspėjamas, todėl niekada negalime žinoti, kur ir kada mūsų laukia nelaimė. Įvykus nelaimei, dažnai patiriame laikinų finansinių sunkumų. Būta ir dar blogiau – pagrindiniam šeimos maitintojui sunkiai susirgus, netekus darbingumo arba žuvus, rūpesčių ir nepriteklių našta slegia visą šeimą. Tai itin aktualu jei šeima yra pėmusi kreditą ar būsto paskolą. Kaip žinia kreditoriai ne visada sutinka palaukti kol bus grąžintas kreditas, todėl svarbu turėti „planą b“. Kreditas gali būti grąžintas ir iš draudimo išmokos. Taigi vertėtų pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie savo antrąją pusę, vaikus, ir laiku apsidrausti – tam tikra prasme užbėgti nelaimei už akių.

Nuo kokių atsitikimų galima apsidrausti šios rūšies draudimu?

Apsidraudę finansiškai būsite apsaugot nuo įvairiausios kilmės nelaimingų atsitikimų. Pavyzdžiui, jei stipriai apsinuodijote vaistais, įvairiais cheminiais preparatais, dujomis, garais ir panašiomis medžiagomis. Apsidraudus gausite išmokas tuo atveju, jei patyrėte žymias sveikatą sutrikdžiusias fizines traumas, pavyzdžiui, lūžo, išniro kaulai, stipriai susitrenkėte, buvo pažeisti vidaus organai, po nelaimingo atsitikimo buvo atlikta galūnių amputacija ir taip toliau. Taip pat draudimas atlygins nuostolius tiems, kurie susirgo sunkiomis smegenų ligomis, pavyzdžiui, erkiniu encefalitu ar meningitu. Kompensacijos galite tikėtis, jei nudegėte, nušalote ir kitais būdais netekote sveikatos ar darbingumo.

Ypatinga draudimo rūšis – tai drauge vykstančių keleivių draudimas

Jei norite vežimo paslaugas teikti kokybiškai ir būti išskirtiniai iš kitų logistikos ar keleivių pervežimo paslaugas teikiančių įmonių – pasirūpinkite savo keleivių  draudimu. Rūpinkitės ne tik patogia ir komfortiška kelione: svarbiau už viską yra keleivių saugumas ir jų gyvybė. Nesvarbu, ar žmonės į užsienį ar kitus miestus važiuoja dirbti, ar mokytis, ar atostogauti.

Kas apdraudžiama šios rūšies draudimu?

Jei keleiviai sužalojami, kitaip sutraumuojami ar žūsta po nelaimingo atsitikimo keliaujant, jiems ar jų artimiesiems atlyginami visi ar dalis nuostolių (išmokama draudimo kompanijos už tam tikrus draudiminius įvykius nustatyta suma).

Kodėl verta draustis sveikatos, gyvybės draudimu, draudimu nuo nelaimingų atsitikimų?

  • Išvengsite su gydymu susijusių išlaidų, galėsite nemokamai naudotis odontologo paslaugomis.
  • Netekę pagrindinio šeimos maitintojo, greičiau ir lengviau atsitiesite po nelaimės.
  • Vežėjams: išsaugosite savo gerą vardą ir užsitikrinsite patikimos, keleiviais besirūpinančios įmonės vardą.