5 naudingi patarimai, kad kelionė mikroautobusu neapkarstų

mikroautobusų nuomaMikroautobusų nuoma – sparčiai populiarėjanti paslauga, kuria vis dažniau pasinaudoja žmonės, norintys keliauti patogiai ir linksmai su didesne žmonių kompanija. Apie šią paslaugą paskutiniu metu, kai daugelis planuoja savo atostogas, kalbėta išties nemažai, todėl apibendrinant visą sklandančią informaciją, galima teigti, kad mikroautobusų nuoma – puikus pasirinkimas, kai norisi keliauti patogiai ir saugiai už piniginei draugišką kainą. Visgi, suplanuoti kelionę iki smulkmenų yra tiesiog neįmanoma, visada gali nutikti kažkas netikėto ir nemalonaus. Štai keletas naudingų patarimų, į kuriuos atkreipę dėmesį, kelionės metu išvengsite nemalonių situacijų.

  1. Nepažįstamame mieste – tik patyręs vairuotojas. Mikroautobusą gali vairuoti visi B kategorijos vairuotojo pažymėjimą turintys asmenys, tai labai patogu, nes vienam vairuotojui pavargus, jį gali pakeisi jo draugas. Visgi, nepaisant mikroautobuso manevringumo, jo gabaritai yra išties didesni nei paprasto lengvojo automobilio, todėl keliaujant nepažįstamame mieste, kuriame yra intensyvus eismas, už mikroautobuso vairo turėtų sėdėti patyręs vairuotojas, o ne „žalias klevo lapas“.
  2. Alkoholis nepageidaujamas. Ne paslaptis, kad daugelis lietuvių atostogas sunkiai įsivaizduoja be alaus ar kitų alkoholinių gėrimų, tačiau atsiminkite, kad Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje vartoti alkoholinius gėrimus transporto priemonėje yra griežtai draudžiama. Ši taisyklė galioja ne tik vairuotojui bet ir keleiviams, kurie gerai įkaušę gali blaškyti vairuotojo dėmesį ir jam trukdyti. Tad alkoholinius gėrimus geriau vartoti, pasiekus kelionės tikslą, nes kitaip rizikuojate gauti baudą.
  3. Atidžiai rinkitės kelionės kompanionus. Mikroautobusų nuoma – geras pasirinkimas, jei norite keliauti patogiai, juk mikroautobuse gerokai daugiau vietos nei lengvajame automobilyje. Visgi, mikroautobusas nėra namelis ant ratų, todėl jei planuojate keliauti ilgesnį laiko tarpą, vertėtų gerai pagalvoti ar tarp jūsų ir jūsų kelionės partnerių neatsiras trintis, ar jie gerbia vieni kitų asmeninę erdvę. Tad į kelionę rinkitės tik tuos žmonės, kurie nemaišytų vieni kitiems, priešingu atvejų pykčių, konfliktų ir kaprizų tiesiog neišvengsite.
  4. Pasidomėkite kelionės keliais. Užsienyje kai kurie keliai yra mokami, įvertinkite tai, prieš susidarydami kelionės maršrutą. Jei tenka važiuoti mokamu keliu, susimokėkite už jį ir nerizikuokite gauti baudą. Atminkite, kad užsienio šalyse pareigūnai dažnai būna ne tokie sukalbami kaip Lietuvoje.
  5. Pasiskirstykite darbais ir pareigomis. Organizuotumas – privalumas kiekvieno kelionėje. Dar prieš leisdamiesi į kelią, pasidalinkite darbais: kas atsakingas už geriamąjį vandenį ir kitus gėrimus, kas atsakingas už maistą, už kelionės maršrutą ir pan. Viską gerai suplanavę išvengsite nemalonių staigmenų ir varginančio chaoso.

Taigi, jei nepamiršite šių patarimų, atostogos tikrai bus įsimintinos ir malonios, o kelionė mikroautobusu gali tapti jūsų bei jūsų draugų gražia vasaros tradicija.

Vežame į Daniją ir atgal į Lietuvą

Anglija ir Norvegija lietuvių jau yra perpildytos – kur bepasisuksi, ten išgirsi kalbant lietuviškai, keikiantis rusiškai ir vis dar atrodant tautietiškai 🙂 Kur dar ieškoti darbo? Kur galima gauti gerą gyvenimo lygį? Yra nuostabi šalis Danija, kurioje darbo yra apstu, norinčiųjų dirbti nedaug, tad čia vis dar puikios galimybės. Mes visus norinčius geresnio gyvenimo vežame į Daniją mikroautobusu tris kartus per savaitę.

Maršrutas Lietuva-Danija veda per Lenkiją, Vokietiją, žemyninę Danijos dalį. Jei yra poreikis, vežame ir į Kopenhagą ar kitus Zelandijos salos miestus, bet tada kelionė kainuoja šiek tiek brangiau (keltas kainuoja papildomai). Tuos 1500 kilometrų nuvažiuojame per 16-18 valandų priklausomai nuo kelių sąlygų, kamščių ir norinčiųjų sustoti pakelėje aktyvumo. 😉

Vežame į Daniją su specialiai pritaikytu Opel Movano mikroautubusu. Specialiai jis pritaikytas ilgesnėms kelionėms, nes galima atsilenkti sėdynes. Taip pat talpi bagažinė gali sutalpinti ne tik keleivių bagažą, bet ir siuntas, kurių keletą galime paimti už papildomą mokestį. Į Daniją išvykstame antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, o grįžtame atgal į Lietuvą trečiadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Pakankamai dažnai, kad galėtumėte suplanuoti savo kelionę.

Kelionės kaina – nedidelė. Į žemyninę Danijos dalį vežame už 350 litų (100 eurų), o į Kopenhagą – už 450 litų. Siunta kainuoja 100 litų. Priimame siuntas iki 40 kilogramų. Kelionės atgal į Lietuvą kaina – tokia pati. Nuolaidos gali būti taikomos, jei keliauja didesnės grupės. Palyginimui: tiesioginis skrydis Vilnius-Kopenhaga kainuoja apie 600-700 litų į vieną pusę, be to žmogus gali vežtis iki 20 kg. sveriantį krepšį nemokamai. Jei gyvenate ne Vilniuje, sumokėsite dar 50 litų, kad atvyktumėte į sostinę, o mes keleivius paimame iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės. Keliauti mikroautobusu – apsimoka, nors ir kelionė trunka visą dieną.

Vežame į Daniją dažniausiai studentus, ten dirbančiuosius, taip pat ir turistus, norinčius pamatyti šią šalį. Mes ją išmaišėme beveik visą ir drąsiai galime pasakyti – pamatyti tikrai yra ką ir verta. Tad savo artimiausias atostogas planuokite būtent ten, o mes jus ten greitai ir saugiai nuvešime, o po savaitės parvešime atgal į Lietuvą.

Visad populiarios kelionės į Turkiją

Ketinate išvažiuoti pailsėti, tačiau dar nenusprendėte kur? Vilioja šilti kraštai ir dangiški paplūdimiai? Mėgstate šilumą ir egzotiką? Kelionės į Turkiją yra dažniausias tokių žmonių kaip Jūs pasirinkimas. Į šį rojaus kampelį kasmet beveik be pertuakos traukia begalės turistų. Dėl savo palankaus klimato, gražios gamtos ir daugybės pramogų, Turkija jau seniai tapo vienu populiariausių kurortų ne tik tarp Lietuvos turistų.

Antalija

Tai pačio didžiausio Turkijos kurortinio regiono centras. Didelis ir ištobulintas miestas turistams siūlo ne tik savo balto smėlio paplūdymius, bet ir daugybę kitų viliojančių pramogų. Čia gausu restoranų, kavinių, pramogų parkų, naktinių klubų. Antaliją renkasi ne tik siautulingai nusiteikę turistai, tačiau ir besidomintys šalies kultūra bei tradicijomis. Antalija alsuoja Turkijos istorija, visos kavinės ir barai įrengti tautiniu stiliumi. Būtent dėl Antalijos siūlomų įvairių atrakcijų turistams, keliones i Turkija dažnai prasideda nuo šio kurorto.

Kušadasis

Žymus Turkijos kurortas. Tai prestižinis kurortas, kuriame įsikūrę prabangūs Turkijos viešbučiai. Prestižiniai restoranai, didžiulės parduotuvės Kušadase turistams suteikia galimybę praleisti savo atostogas karališkai. Tačiau be prabanagių pramogų, labiausiai Kušadasis garsėja savo istorija. Čia per tūkstančius metu yra gyvenusios pačios įvairiausios tautos ir gentys: kryžiuočiai, getai, osmanai, persai, bizantiečiai, graikai, romėnai. Iki šių dienų yra išlikę įspūdingi architektūros paminklai, bylojantys senuosius laikus. Vienas iš tokių – Artemidės šventovė, kadaise laikyta vienu iš septynių pasaulio stebuklų.

Apskritai kelionės į Turkiją yra tarsi kelionės į senovę. Visas šis turistų pamėgtas kurortas byloja apie senuosius laikus. Čia ne tik egzotinė gamta, bet ir daugybė turistus masinančių vietų. Įvairios senoviškos šventovės, tvirtovės, pilys, kapavietės ir kiti architektūros statiniai tiesiog stebina savo išmone. Įvairios istorinės paslaptingos vietos traukia turistus apsilankyti šiame egzotiniame krašte. Mėgstantiems turiningas, šiltas ir aktyvias atostogas, Turkija – puikus pasirinkimas. Šioje šalyje sau pramogų ras ir besidomintys religija, istorija ir tie, kurie ruošiasi triukšmingai bei turiningai atostogauti. Turkijos kurortai taip pat siūlo daug pramogų ir užsiėmimų vaikams, tad čia galima atostogauti ir su visa šeima.

Aviabilietai

Aviabilietai suteikia žmonėms galimybę pačiu patogiausiu – oro – keliu aplankyti beveik visus, net sunkiausiai pasiekiamus pasaulio kampelius. Juk būtent faktas, kad šiuo metu visi eiliniai piliečiai turi galimybę priimtinomis sąlygomis keliauti lėktuvu – dabar aviabilietai toli gražu nėra vien tik ant aukščiausio visuomenės laiptelio stovinčių asmenų privilegija – pasaulį kiekvienam žmogui padarė labiau priimtiną, atviresnį ir, žinoma, geriau pažįstamą. O juk dar visai neseniai, kuomet visiems patogi bei priimtina oro linijų paslaugų galimybė atrodė tokia pat neįtikėtina, kaip ir, pavyzdžiui, tikro Kalėdų senelio egzistavimas, žmonės savo gimtąją Žemę pažindavo tik iš lūpų į lūpas perduodamų pasakojimų, kurie kartais visiškai prasilenkdavo su realia situacija. Taigi, ką moderniems žmonėms, norintiems keliauti gali pasiūlyti šiuolaikinis pasaulis? Be to, ar internetas tikrai yra toks geras pagalbininkas asmenims, norintiems, pavyzdžiui, susirasti informacijos, užsisakyti bilietus arba atlikti, kitus, įprastu būdu atliekant nemažai laiko užimančius darbus?

Jeigu šiuolaikinio žmogaus reikėtų paklausti, ar jis žino, kas yra tas internetas, paklaustasis, tikriausiai nepatikėjęs, kad iš jo laukiama rimto atsakymo, tik reikšmingai pažiūrėtų į akis ir nusišypsotų. Taigi, kadangi virtualus tinklas yra toks paplitęs visų kasdienybėje, būtų keista, jog neegzistuotų tokia galimybė, kaip aviabilietai internetu. Retas kuris asmuo gali sau leisti prabangą netaupyti laiko, o internetas skrydžio akcentų rinkimosi bei pirkimo procesą gali paspartinti ne vieną kartą. Tarkime, elektroniniai aviabilietai yra šiuo metu daugelio atitinkamas paslaugas teikiančių bendrovių paslauga, naudinga visiems, kurie nori per patį trumpiausią laiką rezervuoti sau skrydį ir būti tikram, kad jis bus atitinkantis jo asmeninius poreikius. Pavyzdžiui, aviabilietai internetu Ryanair, pigių skrydžių bendrovės puslapiuose, išparduodami per patį trumpiausią laiką – juk jų užsakymo sistema yra visiškai paprasta bei suprantama net ir labiausiai šioje srityje nepatyrusiam vartotojui. Su labai panašia situacija virtualiame tinkle galima susidurti ir tuomet, kai užsakinėjami aviabilietai Airbaltic – ši oro linijų bendrovė taip pat gali pasiūlyti puikiai išvystytą bilietų rezervacijos sistemą.

Dažnam žmogui labai svarbiu faktu tampa galimybė įsigyti jo kišenei priimtinų kelionių. Tarkime, aviabilietai i Maskva, didžiausią Europos miestą, Rusijos Federacijos sostinę, lietuvių perkami pačiais įvairiausiais tikslais – verslo, turizmo, draugų ar giminių lankymo, taip pat skrydis be persėdimų paprastai trunka vos keletą valandų, taigi būtų logiška manyti, jog patogumas renkantis maršrutą vaidina mažesnį vaidmenį nei kaina. Aviabilietai i Dublina taip pat yra ypač dažnai lietuvių perkami, tačiau skrydžiai čia paprastai būna daugiau nei dvigubai ilgesni, todėl čia žmonės, rinkdamiesi sau tinkamiausią kelionę, turėtų priekabiai įvertinti savo galimybes ištverti galimus nepatogumus bei nuovargį ir pasirinkti galbūt kiek daugiau kainuojantį, tačiau malonesnį skrydį. Taigi, be jokių abejonių galima teigti, jog kuomet yra perkami aviabilietai, pigus skrydziai neturėtų tapti vieninteliu reikalavimu rezervacijai. Juk sveikata turi būti saugoma atsakingai, o dėl neprotingai pasirinkto maršruto pablogėjusi fizinė būklė gali priversti kardinaliai pakeisti planus – nesvarbu, ar susitikimo su darbo kolegomis, partneriais grafikus, ar lankytinų šalies objektų sąrašą, ar pažinties draugais, giminėmis laiką. Žinoma, kada yra perkami aviabilietai, akcija kartais gali padėti suderinti ir pageidaujamą maršrutą, ir investicijas, tačiau jos laukiant dažnai tenka sugaišti nemažai laiko.

Taigi, kartais, atsižvelgiant į šiuolaikinę situaciją pasaulyje, galima daryti išvadą, jog aviabilietai yra viena iš didžiausių galimybių kiekvienam žmogui tapti moderniam, aktyviam bei tolerantiškam. Juk būtent ši galimybė padeda beveik kiekvienam savo akimis pamatyti tam tikrus pasaulio reiškinius ir pasidaryti išvadas nesiremiant jokiais kitų subjektyviais samprotavimais. Todėl belieka tikėtis, kad ir ateityje aviabilietai bus kiekvienam lengvai pasiekiami bei įperkami.