Kaip išsirinkti kokybiškas ir saugias duris?

lauko durysDurys – itin paklausi prekė. Kaip nepaklysti pasiūlos gausoje ir išsirinkti išties kokybiškas ir saugias duris? Apie tai ir kalbėsime šiame straipsnyje. Aptarsime pagrindinius kokybiškoms ir saugioms durims taikomus reikalavimus.

Natūralumas ir ekologiškumas – vieni didžiausių privalumų

Kokybiškos durys Vilniuje gaminamos iš natūralių medžiagų: medžio masyvo arba padengtos natūralaus medžio lukštu. Žinoma, kalbant apie lauko duris, dažniau taikomi šarvuotų ar metalinių durų sprendimai. Tačiau, rinkdamiesi šarvuotas duris, atkreipkite dėmesį į apdailai naudojamų medžiagų kokybiškumą. Svarbu atsižvelgti į tai, kad, pavyzdžiui, durų lako sudėtyje nebūtų medžiagų, kurios klasifikuojamos kaip pavojingos sveikatai ar aplinkai, būtų priskiriamos toksinėms medžiagos.

Kokybiškas lakas nepraranda teigiamų savybių daugiau nei 10 metų. Taigi, įsigiję kokybiškas, nekenksmingu laku padengtas duris, ilgai galėsite nesukti sau galvos dėl jų atnaujinimo. Ne ką mažiau svarbus aspektas – durų dangos atsparumas mechaniniam poveikiui, ultravioletiniams spinduliams, cheminėms medžiagoms. Nesikuklinkite paklausti pardavėjo, ar jo gaminamos durys ir jų apdailai naudojamos medžiagos atitinka aukščiau išvardintus reikalavimus.

Kodėl durys turėtų būti kuo šviesesnės?

Siekdami, kad Jūsų įsigytos durys Vilniuje tarnautų ilgai ir būtų kokybiškos, turite atsižvelgti ir į jų… spalvą. Durys laikomos kokybiškomis, jei spalva – vientisa ir šviesi. Žinoma, šviesumas priklauso nuo to, iš kokios medienos pagamintos durys, ar nuo to, kokios rūšies medžio lukštu jos padengtos. Juk kiekviena medienos rūšis pasižymi skirtinga, jai vienai būdinga, spalvine gama. Jeigu teks susidurti su nenatūraliai tamsiomis durimis, žinokite, – tai gudrybė, naudojama siekiant paslėpti durų trūkumus. Nepatikimi gamintojai naudoja šį triuką, siekdami paslėpti durų įtrūkimus ir įbrėžimus. Todėl patariame rinktis tik patikimus gamintojus, kurių gaminamos durys Vilniuje jau spėjo įgyti vartotojų pasitikėjimą.

Tikslumas – kokybės rodiklis

Leistinas skirtumas tarp dviejų durų įstrižainių yra 1 mm vienam metrui. Jeigu jis viršija šį matmenį, atsisakykite tokio pirkinio. Jeigu vis dėlto paskubėjote išsirinkti ir tik sumontavę, ir pradėję eksploatuoti duris, pastebėjote neatitikimą, reikalaukite pakeisti nekokybišką gaminį arba suremontuoti jį. Tokia galimybė privalo būti numatyta suteiktos garantijos sąlygose. Kiekvienas durų gamybos profesionalas privalo suteikti savo gaminiui garantiją.

Šilumos ir garso izoliacija

Taip pat svarbu atsižvelgti į durų garso ir šilumos izoliaciją. Medinės durys geriau izoliuoja garsą ir šilumą nei, pavyzdžiui, šarvuotos. Pastarosioms būdingas aukštas šilumos pralaidumas. Tačiau šiuolaikiniai durų gamybos profesionalai, pasitelkę specialias apšiltinimo ir montavimo technologijas, užtikrina puikią šilumos izoliaciją ne tik medinėms, bet ir šarvuotoms, bei metalinėms durims.

Kokybė susideda iš visumos patikimumo rodiklių…

Straipsnyje aptarti, iš pirmo žvilgsnio, savaime suprantami rodikliai parodo gamintojo požiūrį į savo darbą, byloja apie gaminio patikimumą. Atsižvelgę į juos, nesunkiai išsirinksite tinkamiausią prekę savo namams, užtikrinsiančią saugumą ir jaukumą.

Vidaus durys: 5 patarimai, kaip išsirinkti

vidaus durysApie lauko duris paprastai turime aiškią nuomonę – reikia kad būtų šarvuotos ir su gera kokybiška spyna. Bet kaip išsirinkti tinkamas vidaus duris? Pateiksime 5 patarimus, kurie padės jums apsispręsti.

 1. Atkreipkite dėmesį į masyvumą. Vidaus durys gali būti labai lengvos, bet gali būti ir masyvios, prabangios. Koks tipas jums yra tinkamiausias, reiktų nuspręsti pagal kelis faktorius:
  1. Kas tomis durimis naudosis. Į vienus kambarius dažnai eina vaikai, kituose gyvena pagyvenę žmonės, trečiuose dažniausiai lankosi moterys. Tai irgi daug ką sprendžia.
  2. Kokiame kambaryje jos stovi. Juk nepastatysite sunkių durų vaikų kambaryje arba vonios kambaryje nepasirinksite permatomų plastikinių durų…
  3. Ar dažnai jas reikia uždarinėti? Durys dar ne viskas. Tai tik stačiakampio formos varčia, tačiau kitas momentas yra stakta. Ji yra nevienodo patvarumo ir dydžio, tad reiktų atsižvelgti ir į tai.
 2. Varstymas. Vidaus durys gali būti varstomos skirtingai. Kartais taupant vietą daromos stumdomos durys ant bėgelių. Kartais reikia vėdinti patalpas per duris, pavyzdžiui, balkone, tad pasirenkamos plastikinės vidaus durys, kurias galima nepilnai atverti horizontaliai, kaip langus. Yra keli skirtingi būdai, nes tradicinis tinka ne visur…
 3. Medžiagos. Paprastai vidaus durys yra gaminamos iš medienos plokštės su tam tikrais ornamentais. Aišku, masyvesnės gaminamos iš gryno medžio. Tačiau būna ir durys, kuriose gana daug stiklo, arba iš viso plastikinėse duryse yra vientisas stiklo paketas. Visada atkreipkite dėmesį, iš ko jos pagamintos ir kur bus statomis.
 4. Dydžiai. Dydžiai paprastai būna standartiniai ir statybininkai, statę jūsų gipso kartono ar mūrines sienas tai puikiausiai žino. Tai puikiai supranta ir montuotojai, montuojantys duris į paliktas ertmes. Jei namą statote savo rankomis, ir norite nestandartinių dydžių, gali tekti kreiptis tiesiai į gamintojus ir užsisakyti tiesiogiai. Tai, žinoma, bus brangiau, tačiau anokia tragedija. Tiek plastikinės vidaus durys, tiek medžio plokštės gali būti pritaikomos pagal jūsų poreikius.
 5. Garso izoliacija. Vidaus durys turi turėti garso izoliaciją. Įsivaizduokite miegamąjį šalia vaikų kambario be jokios garso izoliacijos. Tai tikras košmaras ilgiau mėgstantiems pamiegoti tėvams, be to gali kilti ir nepatogių situacijų, kai vaikai girdi iš tėvų kambario sklindančius intriguojančius garsus… Garso izoliacija būtina medžio plokštės durims, nes plastikinės vidaus durys ją turi automatiškai.

Tikimės, kad šie trumpi patarimai padės jums išsirinkti pačias tinkamiausias vidaus duris ir sukurti dar jaukesnius namus.